начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Деклариране на кладенец

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Деклариране на кладенец

Мнениеот isivarb » 29 Окт 2020, 12:21

Здравейте,
Интересува ме трябва ли да декларирам отново кладенец, който баща ми (покойник вече), е декларирал през 2006 г. и има запазен входящ номер от община Витоша.За съжаление в общината не се пази архив преди
2009г., а проблемът е, че той е записал, че този вх.номер е за такава декларация, но аз не притежавам копие от самата декларация.
Благодаря
isivarb
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Сеп 2010, 10:56

Re: Деклариране на кладенец

Мнениеот katerinakuch » 05 Ное 2020, 01:29

Интересува ме трябва ли да декларирам отново кладенец, който баща ми (покойник вече), е декларирал през 2006 г. и има запазен входящ номер от община Витоша. - Не мисля, нали вече го е сторил.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Деклариране на кладенец

Мнениеот doondie » 05 Ное 2020, 01:51

Според мен липсата на декларация не е проблем, ако геранът фигурира в съответния регистър. Ако го няма там, просто подай нова декларация и готово.

§ 41. (7) Собствениците на кладенци за задоволяване на собствени потребности на гражданите, разположени в границите на населените места и селищните образувания, за които до влизането в сила на този закон не са подадени заявления за вписване в регистъра по чл. 118г, ал. 3, т. 5 от Закона за водите, в срок до две години от влизането му в сила подават в съответната басейнова дирекция заявление за вписване в регистъра, което съдържа информацията за регистриране на изграден кладенец, определена в наредбата по чл. 135, ал. 1, т. 2 от Закона за водите.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron