начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот erikivanov » 25 Фев 2021, 02:24

Здравейте на всички.Казвам се Ерик и съм на 30 години.Казуса ми е следния.Не мога да подам документи за разрешително за оръжие защото имам полицейска регистрация направена 2009-та година.Делото завърши със споразумение в което се признавам за виновен.Замяна на предвиденото наказание "Лишаване от свобода" със "Обществено порицание".Човека от служба КОС ми обясни че трябва да пусна молба за заличаване на полицейската регистрация от тук започнаха мъките.Първата молба пуснах 2018г. с адвоакт Георги Динев,молбата ми беше отказаха и трябваше да обжалвам пред административен съд.С моя късмет бог да го прости г-н Динев не успях да обжалвам с него и трябваше да намеря друг.Свързах се с една госпожа която взе 300 лв хонорар но не отиде на административно дело.Осъдиха ме да платя юристконсултско възнаграждение от 400 лв и разноски по делото 150 лв.Платих си всичко и отново в служба КОС.Човека ми казва има хора убийци и Рецидивисти които им е заличена неможе да не стане пускай нова молба.Пуснах нова молба която също беше отказана но в решението просто получих отказах и цитирано всичко от първата ми молба и един вид нямам как да обжалвам сега този отказ.Днес ходих до съда да изискам едни документи от делото и жената ми каза че преди 3 седмици са изисквали документи да ми я заличат ама защо са ти отказали незнам.Общо взето всички се чудят защо ми отказват заличаването.В момента съм в един кръг затворен между СЪД,КОС,ГДНП и адвокатите.Незнам вече къде да отида и какво да правя.Моля за съвет.Разчитам на вас.
erikivanov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Фев 2021, 02:14

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот kpts_ » 25 Фев 2021, 23:18

Няма пречка да подадете заявление за оръжие /както го наричате/ при наличието на полицейска регистрация.
Проблемът ще се появи при посочването на основателна причина за да се издаде това разрешение.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот erikivanov » 26 Фев 2021, 14:16

kpts_ написа:Няма пречка да подадете заявление за оръжие /както го наричате/ при наличието на полицейска регистрация.
Проблемът ще се появи при посочването на основателна причина за да се издаде това разрешение.



Ами човека от служба КОС каза че ще получа отказ на 100% заради полицейската регистрация.Основателната причина е изкаран курс и завършен изпит за лов.Съветваха ме да подам документите и след отказ да обжалвам отказа но Косаджията отказва да вземе документите защото според него получа ли веднъж отказ от там повече не мога да подавам.
erikivanov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Фев 2021, 02:14

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот kpts_ » 27 Фев 2021, 00:11

Полицейската регистрация няма връзка с разрешението за оръжие. Значение има осъждането, но при вас е налице реабилитация и също няма пречка.
Подайте заявлението, като имате предвид, че са длъжни да го приемат. В противен случай носят поне дисциплинарна отговорност. Можете да се явите при подаването с адвокат. Можете да искате среща с началника на РУ в приемния му ден и да го запознаете с проблема.
Ако получите отказ по заявлението, можете да го обжалвате според мотивите, пак с адвокатска помощ.
Не се занимавайте с полицейската регистрация. Тя, според обясненията ви е направена в съответствие със закона, няма основания за снемане, ще получавате откази и ще губите делата в Административния съд.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот erikivanov » 27 Фев 2021, 01:22

kpts_ написа:Полицейската регистрация няма връзка с разрешението за оръжие. Значение има осъждането, но при вас е налице реабилитация и също няма пречка.
Подайте заявлението, като имате предвид, че са длъжни да го приемат. В противен случай носят поне дисциплинарна отговорност. Можете да се явите при подаването с адвокат. Можете да искате среща с началника на РУ в приемния му ден и да го запознаете с проблема.
Ако получите отказ по заявлението, можете да го обжалвате според мотивите, пак с адвокатска помощ.
Не се занимавайте с полицейската регистрация. Тя, според обясненията ви е направена в съответствие със закона, няма основания за снемане, ще получавате откази и ще губите делата в Административния съд.


Ами явно не носят отговорност.Като изкарах курса за Лов събрах всички необходими документи за разрешителното и ги подадох.Косаджията ме попита имам ли проблеми с полицията и аз отговорих не.След време отидох и той ми хвърли джобчето с документите и каза няма как да стане ти светиш целия в системата ако ти дам ще ме уволнят.Самия Косаджия преди време ми препоръча адвокат Динев.Преди 2 дни ми каза Жорката щеше да ти свърши работа ама почина човека.Каза че ако ми било административно наказанието щял да отиде с копие от делото при началника като го хване в настроение и да види какво ще направи.Незнам дали нямат нещо лично но според мен няма какво защото от 2009-та до сега са се сменили 4-5 шефове на районното.С повечето служители съм приятел а имам и двама братовчеди там от скоро.Явно трябва да отида с адвокат при Косаджията за да ми приеме документите и да ми даде входящ номер.А относно срещата с шефа,мисля че няма смисъл защото преди година познат ловджия беше питал за моя казус и шефа казал категорично НЕ.Колегата ми каза май е лично,смени си адресната регистрация и подай в София.
erikivanov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Фев 2021, 02:14

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот lawchoice » 27 Фев 2021, 02:01

erikivanov написа:
kpts_ написа:Полицейската регистрация няма връзка с разрешението за оръжие. Значение има осъждането, но при вас е налице реабилитация и също няма пречка.
Подайте заявлението, като имате предвид, че са длъжни да го приемат. В противен случай носят поне дисциплинарна отговорност. Можете да се явите при подаването с адвокат. Можете да искате среща с началника на РУ в приемния му ден и да го запознаете с проблема.
Ако получите отказ по заявлението, можете да го обжалвате според мотивите, пак с адвокатска помощ.
Не се занимавайте с полицейската регистрация. Тя, според обясненията ви е направена в съответствие със закона, няма основания за снемане, ще получавате откази и ще губите делата в Административния съд.


Ами явно не носят отговорност.Като изкарах курса за Лов събрах всички необходими документи за разрешителното и ги подадох.Косаджията ме попита имам ли проблеми с полицията и аз отговорих не.След време отидох и той ми хвърли джобчето с документите и каза няма как да стане ти светиш целия в системата ако ти дам ще ме уволнят.Самия Косаджия преди време ми препоръча адвокат Динев.Преди 2 дни ми каза Жорката щеше да ти свърши работа ама почина човека.Каза че ако ми било административно наказанието щял да отиде с копие от делото при началника като го хване в настроение и да види какво ще направи.Незнам дали нямат нещо лично но според мен няма какво защото от 2009-та до сега са се сменили 4-5 шефове на районното.С повечето служители съм приятел а имам и двама братовчеди там от скоро.Явно трябва да отида с адвокат при Косаджията за да ми приеме документите и да ми даде входящ номер.А относно срещата с шефа,мисля че няма смисъл защото преди година познат ловджия беше питал за моя казус и шефа казал категорично НЕ.Колегата ми каза май е лично,смени си адресната регистрация и подай в София.


Много готин "Косаджия", аз отдавна си търся такъв... Може ли координати?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Помощ.Незнам към кого да се обърна вече.

Мнениеот erikivanov » 27 Фев 2021, 02:43

lawchoice написа:
erikivanov написа:
kpts_ написа:Полицейската регистрация няма връзка с разрешението за оръжие. Значение има осъждането, но при вас е налице реабилитация и също няма пречка.
Подайте заявлението, като имате предвид, че са длъжни да го приемат. В противен случай носят поне дисциплинарна отговорност. Можете да се явите при подаването с адвокат. Можете да искате среща с началника на РУ в приемния му ден и да го запознаете с проблема.
Ако получите отказ по заявлението, можете да го обжалвате според мотивите, пак с адвокатска помощ.
Не се занимавайте с полицейската регистрация. Тя, според обясненията ви е направена в съответствие със закона, няма основания за снемане, ще получавате откази и ще губите делата в Административния съд.


Ами явно не носят отговорност.Като изкарах курса за Лов събрах всички необходими документи за разрешителното и ги подадох.Косаджията ме попита имам ли проблеми с полицията и аз отговорих не.След време отидох и той ми хвърли джобчето с документите и каза няма как да стане ти светиш целия в системата ако ти дам ще ме уволнят.Самия Косаджия преди време ми препоръча адвокат Динев.Преди 2 дни ми каза Жорката щеше да ти свърши работа ама почина човека.Каза че ако ми било административно наказанието щял да отиде с копие от делото при началника като го хване в настроение и да види какво ще направи.Незнам дали нямат нещо лично но според мен няма какво защото от 2009-та до сега са се сменили 4-5 шефове на районното.С повечето служители съм приятел а имам и двама братовчеди там от скоро.Явно трябва да отида с адвокат при Косаджията за да ми приеме документите и да ми даде входящ номер.А относно срещата с шефа,мисля че няма смисъл защото преди година познат ловджия беше питал за моя казус и шефа казал категорично НЕ.Колегата ми каза май е лично,смени си адресната регистрация и подай в София.


Много готин "Косаджия", аз отдавна си търся такъв... Може ли координати?


Писах ви лично съобщение г-не или г-жо или г-це.
erikivanov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Фев 2021, 02:14


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron