начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Запазени ли са някъде българските закони от съветско време

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запазени ли са някъде българските закони от съветско време

Мнениеот atom22 » 14 Мар 2021, 23:05

Мисля че това ще е първия правен въпрос от такъв характер и съответно нямаше правилнен радел за него, и си харесах този на случаен принцип, но ако имаше правилен раздел бих предположил, че ще се казва нещо като "Историческо право". Та някой да знае дали са съхранени някъде законите от НРБ, може би достъпни онлайн? Сетих се за това от една малка магнитна табла, на гърба ѝ пише че цената е определена Съгл. Н. № XIX-Ц-825 от 26 XI-1976 СГН и нататък е изтрит надписа. Стана ми интересно да прочета текста на тази наредба, как със закон се определят цени на стоки. Бих качил снимка на надписа но сайта ми отхвърля файла. Трябва да му направите един малък ъпдейт между другото, да може да се вмъкват изображения между текста с качване от компютър.
atom22
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47

Re: Запазени ли са някъде българските закони от съветско вре

Мнениеот ivan_lawyer » 15 Мар 2021, 01:44

При социализма имаше много Наредби, някои еднодневки, както и сега е така - цените се определяха предварително, за всяка стока и артикул, не можеш да сложиш по-висока цена и т.н., но никога не са дигитализирани.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5236
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Запазени ли са някъде българските закони от съветско вре

Мнениеот ykovachev » 15 Мар 2021, 10:51

Поне засега, броевете на ДВ от началото на 1989 г. насам могат да бъдат изтеглени от сайта му. Дали ще се качват и предишни години, не знам.
Част от старите нормативни актове (и от Царство България също) могат да бъдат открити в различните правно-информационни системи, като прави впечатление, че в една може да има някои стари неща, а в друга - различни. Пълен достъп няма към този момент.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron