начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот u472bmt » 17 Мар 2021, 16:20

Здравейте,

Преди време направих грешката да отворя сметка с А1 на близък познат. Вербално се разбрахме, че той ще покрива плащанията. Това, обаче, от известно време не се е случвало, като човека прекрати контакт с мен.

След контакт с А1 ме информираха, че мога да прекратя договора след изплащане на дължимата сума, която обаче в момента не мога да покрия. Обмислям да обявя устройството за откраднато, но не съм сигурен дали това би било най-добрият начин да процедирам.

Не съм сигурен дали има други варианти, които мога да пробвам. Оптимално се надявам да има начин да докажа, че устройството и сметаката не се ползва от мен и да държа въпросното лице в отговорност за плашанията.

Благодарен съм за каквато и да е информация по въпроса!

Позрдави: Стоян
u472bmt
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2021, 16:12

Re: Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот wladi » 17 Мар 2021, 22:38

Няма.
Истината рядко е чиста и никога проста
Аватар
wladi
Потребител
 
Мнения: 350
Регистриран на: 16 Мар 2008, 15:02

Re: Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот gergana12 » 18 Мар 2021, 08:01

Колкото по-бързо закриете телефона и се разплатите, толкова по-добре.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот dimist » 18 Мар 2021, 13:09

Много неразумно сте постъпили. Освен сметките, може да имате проблеми и ако тоя ваш "приятел" направи злоумишлено повикване. Най добре плащайте, и се отървавайте. Може и да прехвърлите номера на друг оператор, ще си вземете картата и ще си я ползвате вие. Ако сметката не е голяма, надявайте се старият оператор да не предприеме действия за събиране по съдебен ред.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот jhoro » 18 Мар 2021, 16:21

dimist написа:Може и да прехвърлите номера на друг оператор, ще си вземете картата и ще си я ползвате вие. Ако сметката не е голяма, надявайте се старият оператор да не предприеме действия за събиране по съдебен ред.

Здравейте.
Смятате ли, че „старият оператор” ще „пусне” абоната, при наличие на задължения?
Без значение сумата - въпросът е принципен. Така - всеки би „обикалял” по операторите.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Сметка за телефон на мое име, ползвана от друг човек

Мнениеот nikodim77 » 18 Мар 2021, 23:37

Здравейте,
На въпроса:
Смятате ли, че „старият оператор” ще „пусне” абоната, при наличие на задължения?
Без значение сумата - въпросът е принципен. Така - всеки би „обикалял” по операторите.

Да ще го „пусне”. Принципно няма механизъм старият оператор да откаже прехвърлянето… За него си остават законовите варианти да търси дължимото, както и евентуално неизпълнение по договора.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 27 госта


cron