начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот emilv94c66u » 20 Мар 2021, 13:24

От край време имам проблем с коректорска фирма за събиране на задължения. Става въпрос за задължение към мобилен оператор, а сумата е около 1000 лева. Преди два месеца имаше частично плащане в размер на 150 лева, а давността не е минала, и до колкото знам след частично плащане, се възобновява. Колекторската фирма е крайно некоректна, има закани по телефона, арогантно отношение и така, и последния път когато се чухме, човека отсреща каза че щял да ме даде на ЧСИ, понеже му обясних с добър тон че няма как да има плащане от моя страна като не са ми изпратили документ от тяхна страна за договаряне на вноските и така. Всеки път ми искат различни суми, и ме правят на глупак с отвратителното си отношение. Най ме притеснява факта че скоро пак ще сме в пандемия и без доходи, а тази фирма често осъждала клиентите си без да ги уведомят за делото. Какво ще се случи ако очаквам по време на пандемия пари, и изведнъж да се окаже че сметката ми е запорирана без да съм уведомен. Знам че трябва да ме уведомят, но системно не го правят, като имам и познати които не са били уведомени че са осъдени от въпросната фирма, с която са се сблъсквали и преди! В такъв случай какви са правата ми и как да постъпя, и ако ме осъдят и запорират без да ме уведомят, имам ли право да ожалвам и да заведа дело? Всякаква информация ми е полезна, благодаря предварително.
emilv94c66u
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Юли 2020, 21:28

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот ivan_lawyer » 20 Мар 2021, 15:11

Частичните вноски - зависи от основанието за плащане - не са валидни, не признават дълга.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот emilv94c66u » 21 Мар 2021, 01:43

ivan_lawyer написа:Частичните вноски - зависи от основанието за плащане - не са валидни, не признават дълга.

В такъв случай какво да правя и как да се спася, какви са правата ми?
emilv94c66u
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Юли 2020, 21:28

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот ivanov_p » 21 Мар 2021, 08:59

Правото ви е да платите. Доколкото плащането трябва да е точно може да поискате да ви изпратят размера на задължението в писмен вид, което едва ли ще направят. Погледнете си договора с доставчика и преценете колко е задължението ви, ако е приблизително такова имате избор да започнете да плащате или да чакате дело.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4335
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот emilv94c66u » 21 Мар 2021, 09:41

ivanov_p написа:Правото ви е да платите. Доколкото плащането трябва да е точно може да поискате да ви изпратят размера на задължението в писмен вид, което едва ли ще направят. Погледнете си договора с доставчика и преценете колко е задължението ви, ако е приблизително такова имате избор да започнете да плащате или да чакате дело.


Това се опитвам да обясня, нямам изпратен договор от тяхна страна, подиграват се по телефона. Един път искат вноска в размер на 100 лева, ако я платя, обаждат се и казват плати повече или.....? Плашат, и в случай че ме осъдят без да ме уведомят, какво да правя? И как да има плащане като няма документ за споразумение?
emilv94c66u
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Юли 2020, 21:28

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 17:16

Те правят клопка - от която се чувствате именно така - разбира се - може да ги съдите - но са като мухи.

Само по давност може да претендирате. Нахални са извънредно.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот alexandar25 » 21 Мар 2021, 18:02

До колкото си спомням, колегата от горният пост ги бореше с отрицателен. Пишете му....
Аватар
alexandar25
Потребител
 
Мнения: 533
Регистриран на: 19 Мар 2008, 12:52

Re: Некоректна колекторска фирма, какви са правата ми?

Мнениеот ivan_lawyer » 21 Мар 2021, 20:26

Ivanov_P е самият той е наясно - защото е правил колекторски щурмове - пряко казано - организирал е навремето и има точна мисъл в обърканият хаос на изпълнението, юрист е - знае и А и Б, тук е от повече от 1000 мнения, което си е ветеран.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron