начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

виртуална кражба на информация и тормоз

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


виртуална кражба на информация и тормоз

Мнениеот vallyy » 23 Мар 2021, 19:50

Здравейте,

Ще съм много благодарна ако ме насочите къде да се обърна или ако получа съвет по въпроса.
Интересува ме какви са правата ми в следния случай.

С бившия ми приятел живеехме заедно известно време. Още от началото беше много ревнив, но към края на връзката вече беше компулсивно, макар че никога не е имал причина. Беше откраднал паролите на всичките ми акаунти и си четеше с кой си пиша най-спокойно. След като се разделихме продължи да ме следи в онлайн пространството. Естествено смених имейлите и паролите на всички профили, както и телефонното си устройство, но тъй като нямам пълна представа как точно е откраднал профилите ми в миналото се страхувам, дали не следи по някакъв начин новото устройство по телефонния номер и дали не е получил достъп до акаунтите ми въпреки смяната на парола и имейл.

В миналото ме е следил като местоположение, но се беше логнал тайно с неговиия google профил в моя телефон и е разбираемо как ме е намирал.

Когато се разделихме се наложи да се обърна към полиция, за да се изнеса защото не ми позволи доброволно, задържаше ме физически и имаше много сериозни заплахи, така че предполагам има някакъв файл за случая.

Не искам да стигам до съд, но искам да знам правата си ако се наложи и ако има начин да знам дали съм следена със сигурност и как бих могла да го предодвратя без да се налага никога повече да не ползвам социална медия още по-добре.

Случката е от преди 5 месеца и се надявах постепенно да забрави и да престане с тормоза, но вчера разбрах, че е писал на приятел, за да го разпитва какви са ни отношенията с него, а този точно приятел е единствения човек, който знае за нов социален профил, който направих заради случката.
vallyy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2021, 19:22

Re: виртуална кражба на информация и тормоз

Мнениеот berto » 01 Апр 2021, 23:12

Здравейте! Най-важното е в тази ситуация да останете спокойна. След като сте сменила паролите на акаунтите си, всичко е наред. Ако се случи нещо, т.е. разберете, че Ви следят обърнете се към полицията или даже към прокуратурата. В Наказателния кодекс има един член - 144а, който трябва да помогне. Намерете си и свидетели на това, което е станало, за да могат да свидетелстват в едно евентуално дело (гледайте да са поне двама) и се свържете с полицаите, които са Ви помогнали предишния път, така че да сте сигурна, че нещата ще се развият във Ваша полза. Накрая, макар и да вероятно да Ви прозвучи банално, свържете се с наказателен адвокат, за да се защитите възможно най-добре. Поздрави!
berto
Потребител
 
Мнения: 312
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron