начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

виртуална кражба на информация и тормоз

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


виртуална кражба на информация и тормоз

Мнениеот vallyy » 23 Мар 2021, 19:50

Здравейте,

Ще съм много благодарна ако ме насочите къде да се обърна или ако получа съвет по въпроса.
Интересува ме какви са правата ми в следния случай.

С бившия ми приятел живеехме заедно известно време. Още от началото беше много ревнив, но към края на връзката вече беше компулсивно, макар че никога не е имал причина. Беше откраднал паролите на всичките ми акаунти и си четеше с кой си пиша най-спокойно. След като се разделихме продължи да ме следи в онлайн пространството. Естествено смених имейлите и паролите на всички профили, както и телефонното си устройство, но тъй като нямам пълна представа как точно е откраднал профилите ми в миналото се страхувам, дали не следи по някакъв начин новото устройство по телефонния номер и дали не е получил достъп до акаунтите ми въпреки смяната на парола и имейл.

В миналото ме е следил като местоположение, но се беше логнал тайно с неговиия google профил в моя телефон и е разбираемо как ме е намирал.

Когато се разделихме се наложи да се обърна към полиция, за да се изнеса защото не ми позволи доброволно, задържаше ме физически и имаше много сериозни заплахи, така че предполагам има някакъв файл за случая.

Не искам да стигам до съд, но искам да знам правата си ако се наложи и ако има начин да знам дали съм следена със сигурност и как бих могла да го предодвратя без да се налага никога повече да не ползвам социална медия още по-добре.

Случката е от преди 5 месеца и се надявах постепенно да забрави и да престане с тормоза, но вчера разбрах, че е писал на приятел, за да го разпитва какви са ни отношенията с него, а този точно приятел е единствения човек, който знае за нов социален профил, който направих заради случката.
vallyy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2021, 19:22

Re: виртуална кражба на информация и тормоз

Мнениеот berto » 01 Апр 2021, 23:12

Здравейте! Най-важното е в тази ситуация да останете спокойна. След като сте сменила паролите на акаунтите си, всичко е наред. Ако се случи нещо, т.е. разберете, че Ви следят обърнете се към полицията или даже към прокуратурата. В Наказателния кодекс има един член - 144а, който трябва да помогне. Намерете си и свидетели на това, което е станало, за да могат да свидетелстват в едно евентуално дело (гледайте да са поне двама) и се свържете с полицаите, които са Ви помогнали предишния път, така че да сте сигурна, че нещата ще се развият във Ваша полза. Накрая, макар и да вероятно да Ви прозвучи банално, свържете се с наказателен адвокат, за да се защитите възможно най-добре. Поздрави!
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron