начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот daimubate » 31 Мар 2021, 11:35

Здравейте,

Преди година ми откраднаха телефона в София.
Вчера ми се обадиха от 2 РПУ да ми кажат, че телефона е намерен и трябва да пусна Молба до прокурора на СРС, за да си го получа.
Попитах полицая, който ми се обади, "кой е извършителя, къде е намерен телефона?".
Той отговори, че телефона е намерен в заложна къща и изшикалкави, че телефона бил преминал през няколко човека докато стигне до тази заложна къща.
Това изобщо не ме устройва като отговор.
Искам човека да си понесе наказанието. В телефона имах доста информация, която загубих завинаги и това, че са ми намерили телефона(не се знае в какво състояние е) изобщо не ме топли. Искам възмездие.
Какво трябва да направя?
daimubate
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Окт 2018, 09:24

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот dimist » 31 Мар 2021, 13:32

Правата ти са в чл. 75 от НПК, има го и на този сайт. Поискай изрично да участваш в наказателното производство, за да можеш да обжалваш постановления за спиране или прекратяване, както и да правиш искания.
На практика е доста трудно, точно по тези дела на полицаите ,а и на прокуратурата не им се работи, особено след като са намерили вещта. Въпреки, че в този случай е ясно кой е оставил телефона в заложната къща, и могат да тръгнат по веригата.
А и тези действия ги предприеми, след като си получиш телефона, да не се прецакаш сам.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот daimubate » 01 Апр 2021, 17:35

dimist написа:Правата ти са в чл. 75 от НПК, има го и на този сайт. Поискай изрично да участваш в наказателното производство, за да можеш да обжалваш постановления за спиране или прекратяване, както и да правиш искания.
На практика е доста трудно, точно по тези дела на полицаите ,а и на прокуратурата не им се работи, особено след като са намерили вещта. Въпреки, че в този случай е ясно кой е оставил телефона в заложната къща, и могат да тръгнат по веригата.
А и тези действия ги предприеми, след като си получиш телефона, да не се прецакаш сам.



Благодаря! Прочетох чл.75 от НПК, но за съжаление никой не ми е разяснил правата.
Днес пратих молба да ми върнат телефона и след това ще действам.
daimubate
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Окт 2018, 09:24

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот pvassilev » 16 Юли 2021, 23:17

Играл съм я тая игра, да знаеш, че полицията намира телефони, и основната й задача е да ги намира и връща на собствениците. Крадците не търси. Да кажем, ще намерят този, който го е оставил. И още четирима по веригата. Никой полицейски началник няма да отдели време и хора да търсят един крадец, особено след като телефона не е в него и няма как да се докаже, че той го е откраднал. Освен ако ти не го разпознаеш като същия крадец, който ти го е откраднал.
pvassilev
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Май 2007, 21:30


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта


cron