начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Какво се случи с БЛП на Експресбанк след сливането с ДСК

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Какво се случи с БЛП на Експресбанк след сливането с ДСК

Мнениеот venkog » 26 Май 2021, 13:34

Здравейте. Преди 7 години изтеглихме ипотечен кредит от Експерсбанк като лихвата ни зависеше от Базисен Лихвен Процент на банката и беше дадена формула как се определя. Този процент се актуализираше всеки месец на страницата на банката и можеше да се очаква вдигане или спад на лихвата по кредита.След като се сляха банките тази информация изчезна. Бяхме на прага да ни падне лихвата понеже трябваше да премине границата от 2% надолу. Ходих до банката ,но там ми казаха че нямат такава услуга. Звънях и на колцентъра и пак нищо. Имали хора които са наясно какво се случва. За мен вариантите са два. Единият е банката да крие този процент от клиентите си защото е твърде нисък и трябва да им свали лихвите по договор, а когато те не знаят и тя може да си затвори очите. А другия вариант е лихвения процент да не се актуализира и да си стои на нивата при сливането на двете банки. Първия вариант е измама към клиентите ,а при втория не се знае дали лихвата ти е постоянна или банката ще реши някой ден като се вдигнат лихвите да го актуализира и да я вдигне без никой да подозира.В момента друга банка ми предлага лихва с 2% надолу и незнам какво да правя.Бях доволен от Експресбанк ,но при ДСК нещата много се промениха.
venkog
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2021, 13:07

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron