начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос относно заповед за освобождаване на ведомствено жилищ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно заповед за освобождаване на ведомствено жилищ

Мнениеот teodora_alexandrova » 10 Юли 2021, 17:50

Здравейте, надявам се да съм написала темата на правилния раздел, благодаря.
Ще съм благодарна на всякакви мнения относно въпросите и проблема който имам.
Така, живея в обинско жилище от дете, а апартамента беше даден на дядо ми, но той не е жив от 2006-та г. Досега не сме имали проблеми и ползвахме жилището със неговата заповед за настаняване още от 84та година, но така и през годините не ни дадоха нова актуална заповед за настаняване на жив член от семейството, въпреки че пускаме документие всяка година. До сега никога не са ни закачали, а в жилището всичко е редовно и се плаща навреме, няма задължения нито за парно, нито забавени наеми, но ето че кмета се смени и започна масово да пуска заповеди за ведомствените жилища. Тази година пак пуснахме документите, но след проверка е установено, че годишния бюджет на семейството ми надхвърлял този от изискването, а работят само майка ми и баща ми, а аз в момента съм безработна. И така след като взех заповедта в нея пише, че имаме срок от 1 месец да освобдим жилището, а проблема е ,че нямаме друго. Попитах тези в общината дали може да е закупи апартамента, а те ми казаха, че цената била на пазарната, а аз им казах, че няма проблем. Но младежа там ми споедли, че няма как да го купим без въпросната заповед за настаняване и било много сложно.. Искам да е свържа с адвокад и да обжалвам това решение, но също ме интересува, ако заведа дело и възражение дали този срок от 30 дни ще продължава да тече и какво може да се направи по въпроса за да запазим щилището. Ще съм благодарна на всеки отзовал се с мнение :roll:
teodora_alexandrova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2021, 17:23

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта


cron