начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот longjohn » 23 Авг 2021, 11:50

Здравейте,

Моля за съвет. Досега не съм изпадал в такова абсурдно положение.

1. Имах уговорка с човек да ми свърши нещо с багер и друга техника.
- Поиска ми капаро за ангажиране на машината. Човека е от селото, хората го познават и затова реших , че не е проблем.
- На 15.03.2021 Преведох 200лв по банков път.
За "късмет" започна период с обилни валежи и по неговите думи не беше подходящо за работа.
- На 05.05.2021 Преведох 100лв, за да осигури започването на работа на багера (и с багерист).

2. От там се почна едно отлагане - кога заради неподходящо време, кога заради празници.
- Няклоко пъти го питах дали има някакъв проблем и ако е така да ми върне парите, да си стиснем ръцете и да си търся друг. Отговора винаги беше - Тези дни ще започнем.
- След още чакане на дъждовни дни и т.н. накрая вече времето беше хубаво и при запитване от моя страна ми беше отговорено, че багера е на друг обект.
- Тогава пак исках да развалим уговорката. Пак ми беше обещано.
За съжаление не зная къде живее и никой, който попитах не се съгласи да ми дава такава информация за друг човек. (предполагам, че са прави, така че не съм настоявал).

3. В крайна сметка след още чакане се разбрахме, че няма да стане работата и че ще ми върне парите.
- Но тук идва другия проблем. Отговаря ми единствено на смс, нито по телефона, нито по viber или messenger.
- Следват обещания, и все нещо се случва и още не мога да си върна парите.

Мисля, че проявих предостатъчно пърпение.
Сумата не е кой знае каква, но това не е прочина да я подарявам на някого.
Моля, кажете какви са стъпките, които мога да предприема?
longjohn
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Авг 2021, 11:31

Re: Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот propensity » 23 Авг 2021, 12:25

Да подадете подробна жалба в полицията и в зависимост от резултата, да потърсите адвокатска помощ за да заведете иск за неоснователно обогатяване.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС

Re: Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот ivanov_p » 23 Авг 2021, 19:06

Парите може да си вземете с дело, добре е, че сте превели парите по банков път.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот guest1 » 23 Авг 2021, 19:45

Парите може да се вземат и без дело - стига някой да обясни на другата страна, че ще спести плащането на такси,хонорари и прочие.
ivanov_p написа:Парите може да си вземете с дело, добре е, че сте превели парите по банков път.

Още по-добре ще е, ако - в графа "основание" на платежното нареждане - пише конкретната цел.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот joropetkov93 » 23 Фев 2022, 15:05

Наистина добре, че сте превели по банков път. Аз за това винаги си работя по фактура, а ако някой не издава фактура или касова бележка винаги по банков път, за да може да се докаже. В случая работата е малка и договор повечето хора не искат да подписват, но ако е нещо по-голямо и регулярно винаги договор. Моята фирма страда няколко пъти и вече само с договор работим и това вкарва спокойствие.
joropetkov93
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Фев 2022, 15:01

Re: Проблем с неизпълнена уговорка и взети пари

Мнениеот guest1 » 23 Фев 2022, 20:48

joropetkov93 написа:Наистина добре, че сте превели по банков път. Аз за това винаги си работя по фактура, а ако някой не издава фактура или касова бележка винаги по банков път, за да може да се докаже.

Абе ... вие ми преведете 500 лева и пишете „основание - Захранване“ - пък после доказвайте!
Ако не е изрично записано - „Авансова вноска за копане“ - трудно ще докажете повода. Може просто да са ви излишни тези пари ...
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron