начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да прекратя договор с брокер?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот desislava-v » 11 Сеп 2021, 12:00

Здравейте,

Подписах договор с агенция за недвижими имоти, който не прочетох. (Моя грешка, разбира се)
Накратко ми бе обяснено, че подписвам да работя само с тази агенция - съгласих се.
В договора се явявам като “възложител” и възлагам да ми бъде намерем апартамент, който да купя.
Обаче в една от точките пише, че нямам право да го прекратявам в срок от 12 месеца. А след 5тия месец, ско не съм харесала имот дължа 2000лв на въпросната фирма.

Въпросът ми е как да прекратя договор, който не може да се прекрати? Нямам ли право в определен срок да се откажа?

Те могат да ме мотаят 5 месеца и да не открия имот, който да харесам или да ми е по джоба.
Не ми хареса факта, че никой не ми обърна внимание на тези клаузи, съответно се чувствам подведена и не желая да работя с тях. Подписах в петък.

Моля, ако някой има опит или би могъл да помогне, да ми пише. :(
desislava-v
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2021, 11:50

Re: Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот errant_lawyer » 11 Сеп 2021, 12:48

Здравейте,

за да се отговори на въпроса Ви, някой трябва да се запознае с целия договор в подробности.
На първо място, трябва да се обърне внимание на основанията за прекратяване, които са посочени в него, и да се следи дали някое от тях няма да настъпи.
На второ място, трябва да се установят задълженията, поети от страните. Ако брокерът не изпълнява задълженията си по договора, имате право да искате разваляне на договора.
Това са възможностите, за които се сещам аз. Обикновено в договорите не се предвижда срок, в който страната по него може да го прекрати в определен срок след сключването му.
errant_lawyer
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 10 Апр 2021, 10:53

Re: Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот desislava-v » 11 Сеп 2021, 14:29

Здравейте,

Не успявам да прикача договора.
Пише, че “се сключва за срок от 12 месеца, без право на прекратяване”.
Като задължения на брокера са записани да ме информира за пазара на недвижими имоти, да организира огледи..

Пише, че след 5тия месец му дължа 2000лв като част от дължимия комисион, който е 3%. Но не пише какво се случва с тези 2000лв, ако изтече договора и не съм открила имот.

Искам да се откажа от този вид “услуга”.
desislava-v
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2021, 11:50

Re: Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот errant_lawyer » 11 Сеп 2021, 14:47

Здравейте,

Нещата, които споменах горе, са универсално верни, но за решение на конкретен казус трябва да се изясни цялостно обстановката. В противен случай може да се кажат неща, които не са валидни за Вашия случай. Затова е необходимо запознаване с документите.
errant_lawyer
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 10 Апр 2021, 10:53

Re: Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот desislava-v » 11 Сеп 2021, 15:02

desislava-v
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2021, 11:50

Re: Как да прекратя договор с брокер?

Мнениеот propensity » 11 Сеп 2021, 15:49

Аз му хвърлих един поглед на този договор, смятам, че има възможност да се атакува в съда за неравноправни клаузи.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron