начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Неправомерно затваряне на улица от закупен от общината имот.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неправомерно затваряне на улица от закупен от общината имот.

Мнениеот valeri_999 » 29 Сеп 2021, 17:52

Здравейте, уважаеми. Търся съдействие помощ или съвет как да процедирам при следният казус. Улицата на която живея в село Галатин общ. Криводол област Враца е в регулацията на селото всички къщи по нейното отстояние са с УПИ плащаме си данъци имаме сметоизвозване не е асфалтирана. И проблемът ни е че в началото на улицата бе закупен от частно лице имот, от община Криводол който по преназначение беше автоспирка масивна сграда на 2 етажа. Това добре но новият собственик изявява претенции за собственост вурху част от улицата и е изкопал ровове и прегражда улицата като ни спира достъпа до къщите с каквото и да е превозно средство, както и за линейка пожарна за сметоизвозването.
Объркан съм и не знам как да постъпя в случая. Ще ви бъда безкрайно признателен ако ми помогнете да се справя с проблема.
valeri_999
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Яну 2010, 03:32

Re: Неправомерно затваряне на улица от закупен от общината и

Мнениеот ivanov_p » 29 Сеп 2021, 18:27

Пуснете сигнал до КАТ, за всяко строителство на път трябва да е съгласувано с тях. Те ще извършат проверка и ще разберете какво става. Пуснете и до общината да си оправи улицата, те също ще проверят и отговорят.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron