начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Лъжесвидетелстване по ЕЗР

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Лъжесвидетелстване по ЕЗР

Мнениеот swtodorov » 06 Окт 2021, 12:11

Постъпила е Европейска заповед за разследване с искане за разпит като свидетел на постоянно пребиваващ в България чужденец. Призовано е лицето и пред нашия съд то дава неверни сведения по въпросите, които са поставени от чуждестранния съд. И нашия закон и този на издаващата държава третират лъжесвидетелстването като престъпление. Въпросът ми е следния: Къде е извършено престъплението "лъжесвидетелстване" и оттам кой е компетентния орган да го разследва?
swtodorov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Фев 2019, 14:09

Re: Лъжесвидетелстване по ЕЗР

Мнениеот ivanov_p » 06 Окт 2021, 20:26

Престъплението е извършено, там където е провеждан разпита. Дали е точно лъжесвидетелстване ще се установи по-късно.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Лъжесвидетелстване по ЕЗР

Мнениеот guest1 » 08 Окт 2021, 18:58

ivanov_p написа:Дали е точно лъжесвидетелстване ще се установи по-късно.


Малко встрани от основния въпрос, но ...
Много пъти съм се чудил. Много български документи (декларации предимно) съдържат текст - „Известно ми е, че за вписване на неверни данни в настоящата декларация подлежа на наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.“.
Докато на други места се казва - „I declare that the information I’ve given is correct and complete to the best of my knowledge and belief.“
В превод - „Декларирам, че информацията, която съм дал, е вярна и пълна доколкото ми е известно и вярвам.“
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1795
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron