начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Допитване

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Допитване

Мнениеот rusalen » 08 Ное 2021, 01:43

Здравейте. Преди време взех няколко бързи кредита от различни кредитори на стойност около 20 000 лв, защото имах големи проблеми. Не ги обслужвам защото останах и без работа.
Търсили са ме на стар адрес . Смених си регистрацията и сега живеем на семейни начала с приятелката ми. Започнаха да ми изпращат и тук писма и покани. Въпросът ми е след, като нямаме граждански брак но се водя и живея в апартамента на приятелката ми. Могат ли да извадят документ прокурорска заповед и да влязат за да изземват движимо имущество. Аз нямам нищо на мое име. Тя не е сигурна , че има документи за неща, които ги е купувала преди 30години. Как да постъпим. Буквално аз нямам нищо на мое име. Благодаря ви за вниманието!
rusalen
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2020, 18:11

Re: Допитване

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Ное 2021, 20:40

Трябва да се направи все пак нещо като - съглусавателен протокол, така и така днес и днес - еди-кои си вещи - се обединават за общо ползване.

Дата, подписи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Допитване

Мнениеот rusalen » 08 Ное 2021, 20:49

Благодаря за отговора.
В момента всичко е нейно, ако ги обеденим, това означава ли, че стават и мои и точно тогава подлежат на изземване?
rusalen
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2020, 18:11

Re: Допитване

Мнениеот errant_lawyer » 08 Ное 2021, 23:57

Здравейте,

Съгласно чл. 465 ГПК съдебният изпълнител описва посочената от взискателя вещ само ако се намира във владение на длъжника. А съгласно чл. 69 ЗС се предполага, че владелецът държи вещта като своя, докато не се докаже, че я държи за другиго.
Според мен, почивайки на тези разпоредби, ако бъде насрочен опис на движими вещи в имот, който е собственост на приятелката Ви, при описа тя следва да заяви, че всички вещи са нейна собственост. От опит мога да кажа, че обикновено в такива случаи съдебният изпълнител не провежда опис.
Ако все пак съдебният изпълнител проведе описа, при провеждането на описа се съставя протокол. В него приятелката ви следва да заяви, че е носител на право на собственост по отношение на всички движими вещи, които са били описани (чл. 467, ал. 1, т. 5 ГПК).
След това следва да подаде жалба на основание чл. 435, ал. 4 ГПК. Там трябва да се внимава, защото сроковете са кратки.
Не знам какво се има предвид под "обединение", но според мен съставянето на приемо-предавателен протокол няма да Ви помогне особено. Той би бил частен документ без материална доказателствена сила.
errant_lawyer
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 10 Апр 2021, 10:53

Re: Допитване

Мнениеот rusalen » 09 Ное 2021, 00:53

errant_lawyer написа:Здравейте,

Съгласно чл. 465 ГПК съдебният изпълнител описва посочената от взискателя вещ само ако се намира във владение на длъжника. А съгласно чл. 69 ЗС се предполага, че владелецът държи вещта като своя, докато не се докаже, че я държи за другиго.
Според мен, почивайки на тези разпоредби, ако бъде насрочен опис на движими вещи в имот, който е собственост на приятелката Ви, при описа тя следва да заяви, че всички вещи са нейна собственост. От опит мога да кажа, че обикновено в такива случаи съдебният изпълнител не провежда опис.
Ако все пак съдебният изпълнител проведе описа, при провеждането на описа се съставя протокол. В него приятелката ви следва да заяви, че е носител на право на собственост по отношение на всички движими вещи, които са били описани (чл. 467, ал. 1, т. 5 ГПК).
След това следва да подаде жалба на основание чл. 435, ал. 4 ГПК. Там трябва да се внимава, защото сроковете са кратки.
Не знам какво се има предвид под "обединение", но според мен съставянето на приемо-предавателен протокол няма да Ви помогне особено. Той би бил частен документ без материална доказателствена сила.

Благодаря Ви за единственият компетентен отговор по моят казус !
rusalen
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юни 2020, 18:11


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron