начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Допитване относно изпълнително производство

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Допитване относно изпълнително производство

Мнениеот eva_mrnv » 10 Ное 2021, 02:56

Здравейте!

Да попитам има ли някой тук, който е водил дела или има практически познания относно изпълнително производство?

Казуса е следният - образувано е изпълнително дело по нередовна молба, има множество други пороци в самото производство, което завършва с въвод във владение.

Какви са пътищата на защита на лицето, чието владение е отнето?

Предварително благодаря!
eva_mrnv
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Май 2020, 20:31

Re: Допитване относно изпълнително производство

Мнениеот ykovachev » 10 Ное 2021, 11:52

Въпросът е много общо поставен и конкретен отговор не може да се даде. Освен това, при наличие на висящо изпълнително производство (поне така изглежда от общото описание на случая), най-добре е нещата да се обсъдят в детайли с адвокат, избран от потърпевшия. Докато се уточняват детайлите тук и се обсъждат, току-виж изтекъл някой срок, в който може да се упражни съответното право на защита.
Форумът е подходящ за задаване на конкретни въпроси, на които могат да се дадат и точни отговори. Развитието на цяло изпълнително дело трудно може да се "коригира" чрез размяната на бележки тук.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Допитване относно изпълнително производство

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Ное 2021, 15:34

Моментално дайте конкретика, имам множество такива случаи, ще изтървете нещата.

Колегата Ви е предупредил, фатални са сроковете, дори и за експертиза.

Всъщност Вие със фаза за аутопсия, аз не виждам какво може да се направи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5233
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Допитване относно изпълнително производство

Мнениеот eva_mrnv » 11 Ное 2021, 00:17

Здравейте!

Благодаря на отговорилите!

Аз търся именно адвокат с опит затова пиша тук.

Така че ако имате интерес да ми съдействате по такъв казус, моля да ми пишете на ЛС.
eva_mrnv
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 12 Май 2020, 20:31


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron