начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Мнениеот vermmm » 07 Сеп 2022, 12:52

Здравейте, имам следния казус и се надявам да ми помогнете или поне да разбера дали съм права и чета правилно долния текст. Става въпрос за направена "ранна регистрация" за едно събития. Бях подведена, че ако платя до 26.06.22 (ранна регистрация) ще мога да си възвърна сумата при условие, че нямам възможност да присъствам. В последствие обаче се оказва, че могат да ми върнат само 30% от нея, защото го правя на по-късен етап. Когато четох и се съгласявах с условията останах с впечатление, че имам право на безплатно анулиране. Според мен долния текст е подвеждащ и недописал или определено има пропуски и е написано двусмислено.

УСЛОВИЯ / TERMS AND CONDITIONS:
Всички плащания трябва да са потвърдени в съответния ценови период:
- до 26.06.22 ранна регистрация (безплатно анулиране)
- от 27.06.22 до 15.09.22 стандартна регистрация +20лв. (30% възстановяване)
- от 16.09.22 късна регистрация +30лв. (не се възстановява сума)
- при неявяване или прекъсване на престоя - не се възстановява сума


Искам просто да знам дали съм в правото си да си търся правата или просто "не съм разбрала правилно" и да пия една студена вода. Много благодаря.
vermmm
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2022, 12:15

Re: УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Мнениеот ivanov_p » 07 Сеп 2022, 15:45

УСЛОВИЯ / TERMS AND CONDITIONS:
Всички плащания трябва да са потвърдени в съответния ценови период:
- до 26.06.22 ранна регистрация (безплатно анулиране)
- от 27.06.22 до 15.09.22 стандартна регистрация +20лв. (30% възстановяване)
- от 16.09.22 късна регистрация +30лв. (не се възстановява сума)
- при неявяване или прекъсване на престоя - не се възстановява сума


1) Ако преводът е постъпил в сметката на доставчика до 26 юни включително, може безплатно да анулирате нещо си.
2) Ако сумата е постъпила от 27 юни до 15 септември включително, тя е пълно плащане ако включва обявената първоначална цена + 30 лв.
Ако сте във втората хипотеза ще ви възстановят 30% от платената сума.
Ако сте в първата ще се тълкува какво точно означава "безплатно анулиране", но е малко вероятно да означава друго освен да ви върнат парите без да направят удръжки за анулирането.

В поста ви има неясен момент: "В последствие обаче се оказва, че могат да ми върнат само 30% от нея, защото го правя на по-късен етап". Кое правите на по-късен етап, отказа от присъствие или превода на сумата?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Мнениеот vermmm » 07 Сеп 2022, 15:51

Сумата е платена на 25.06 но те твърдят, че мога да направя анулирането само до 26.06 ... било логично да се разбере така... Тоест само ДО тази дата мога да анулирам..
vermmm
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2022, 12:15

Re: УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Мнениеот ivanov_p » 07 Сеп 2022, 16:08

Не е логично да се разбере така, още повече на втория и третия срок билетите поскъпват. Тук е важно дали билета или каквото и да е е продаден отново. Ако е продаден трябва да ви върнат цялата сума. Вие решете какво ще правите, но може да пуснете сигнал до КЗП, пък да се надяваме, че ще мъцнат нещо.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: УСЛОВИЯ безплатно анулиране

Мнениеот vermmm » 07 Сеп 2022, 16:09

Много Ви БЛАГОДАРЯ!
vermmm
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2022, 12:15


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron