начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Търсене на земя.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Търсене на земя.

Мнениеот zelmoksis » 08 Окт 2022, 10:41

Здравейте търся съвет.

Знам че имаме 3 дк земя, която не е трсена с години. Как мога да я потърся, или да разбера дали е отчуждена. Аз и майка ми сме наследници, на баба ми която е починала. Мога ли аз да я потърся или трябва майка ми да дойде с мен? Знам,че баба ми е имала сестра и братовчетка на майка ми и те има горе долу също толкова земя, но нямаме връзка с тях. Каква е процедурата.
zelmoksis
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2022, 10:38

Re: Търсене на земя.

Мнениеот ivanov_p » 08 Окт 2022, 20:25

Ако това е земеделска земя отивате с удостоверението за наследници в общината, служба земеделие и гори и питате. Ако е парцел - в службата по вписвания по местоположение на имота и по ЕГН-то на бабата правите проверка за имоти. Ако и там няма - в МДТ в общината за да видите дали са плащани данъци за имота, ако са плащани имат данни за него и документ за собственост.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Търсене на земя.

Мнениеот dimist » 12 Окт 2022, 16:57

Зле зададен въпрос трудно ще получи адекватен отговор.
dimist
Потребител
 
Мнения: 634
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron