начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Закон за дом. насилие- кръг на лица

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Закон за дом. насилие- кръг на лица

Мнениеот vodata » 25 Окт 2022, 09:53

Във връзка с дело за домашно насилие, заведено от мен и от името на сина ми, възможно ли е да не бъде уважено в частта за кръг на лица в роднинска връзка?

Имам син и свекърва. Свекървата има сестра. Каква е родствената връзка (линия и степен) между сина ми и сестрата на свекървата?

ЗЗДН:
Чл. 3. Защита по този закон може да търси всяко лице, пострадало от домашно насилие, извършено от:
6. лице, с което се намира в родство по съребрена линия до четвърта степен включително

Сина ми попада ли в тази група по отношение на сестрата на свекърва ми?

Благодаря.
vodata
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Сеп 2022, 14:39

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron