начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Освобождаване от работа с ТЕЛК

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Освобождаване от работа с ТЕЛК

Мнениеот rusil69 » 10 Яну 2023, 15:24

Здравейте.
Откриха ми заболяване, за което мога да получа ТЕЛК.
Българските работодатели не обичат болните хора и аз много се колебая дали да се явя.
Моля, кажете ми, ако получа ТЕЛК (и колко процента трябва да бъде), това пази ли ме от освобождаване по каквато и да е причина от работното ми място?
На постоянен трудов договор съм.
Ако е от значение, освен новото заболяване имам и дабет.
Благодаря на тези, които ще се отзоват!
rusil69
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Авг 2014, 18:20

Re: Освобождаване от работа с ТЕЛК

Мнениеот christophermiller » 24 Фев 2023, 12:33

rusil69 написа:Здравейте.Subarunet
Откриха ми заболяване, за което мога да получа ТЕЛК.Subarunet
Българските работодатели не обичат болните хора и аз много се колебая дали да се явя.Subarunet Subarunet
Моля, кажете ми, ако получа ТЕЛК (и колко процента трябва да бъде), това пази ли ме от освобождаване по каквато и да е причина от работното ми място?Subarunet
На постоянен трудов договор съм. Subarunet
Ако е от значение, освен новото заболяване имам и дабет.Subarunet
Благодаря на тези, които ще се отзоват!

Здравейте,

Трудовият кодекс на Република България предвижда, че работника може да бъде освободен от работа по реда на закона за социалното осигуряване (ЗСО), ако е получил временна неработоспособност (ТЕЛК) за период до 1 година. По време на този период работодателят няма право да прекратява трудовия договор с работника поради болест.Subarunet
Subarunet
Ако сте получили ТЕЛК, то това би Ви осигурило законната защита по време на лечение и би Ви позволило да отсъствате от работа по причини, свързани с лечението Ви. За да получите ТЕЛК, ще трябва да се обадите на Вашата лична лекарска комисия, която ще Ви даде подробна информация за процедурата.Subarunet
Subarunet
Относно размера на ТЕЛК, той е обикновено 90% от осигурителния доход на работника (осигурителният доход е общата сума на вноските за социалното осигуряване на работника и работодателя). Сумата на ТЕЛК обаче може да бъде ограничена в зависимост от осигурителния доход на работника и лимитите, определени от Закона за социалното осигуряване.Subarunet
Subarunet
Накрая, нека подчертая, че получаването на ТЕЛК не гарантира автоматично, че няма да бъдете освободени от работното място по някаква друга причина. Например, ако работодателят може да докаже, че съществува законен основание за прекратяване на Вашия трудов договор, това може да се случи независимо от факта, че сте в болничен лист.Subarunet
Subarunet
Надявам се, че това ще Ви помогне да вземете правилното решение за Вас. Ако имате допълнителни въпроси, моля не се колебайте да ги зададете.Subarunet
Последна промяна christophermiller на 25 Фев 2023, 07:30, променена общо 1 път
christophermiller
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2023, 12:30

Re: Освобождаване от работа с ТЕЛК

Мнениеот guest1 » 24 Фев 2023, 16:25

rusil69 написа:Здравейте.
Откриха ми заболяване, за което мога да получа ТЕЛК.
Българските работодатели не обичат болните хора и аз много се колебая дали да се явя.
Моля, кажете ми, ако получа ТЕЛК (и колко процента трябва да бъде), това пази ли ме от освобождаване по каквато и да е причина от работното ми място?
На постоянен трудов договор съм.
Ако е от значение, освен новото заболяване имам и дабет.
Благодаря на тези, които ще се отзоват!

Здравейте.

Първо - да коригираме някои неточности.
Няма да получите ТЕЛК, а решение за неработоспособност. Съгласно Наредба за медицинската експертиза
Чл. 3. (1) Експертизата на временната неработоспособност се извършва от лекуващия лекар/лекар по дентална медицина, от лекарските консултативни комисии (ЛКК), от териториалните експертни лекарски комисии (ТЕЛК) и от Националната експертна лекарска комисия (НЕЛК).
(4) Експертизата на професионалните болести се извършва от ТЕЛК и от НЕЛК и включва потвърждаването или отхвърлянето на професионалния характер на заболяването

Не всяко заболяване би представлявало пречка, за изпълнение на конкретните трудови задължения.

Твърдението „българските работодатели не обичат болните хора“ също не е напълно вярно. Има достатъчно текстове, касаещи трудовите договори на лица със заболявания (трудоустроени или не), както и програма за насърчаване на работодателите да лица с трайни увреждания.


christophermiller написа:Трудовият кодекс на Република България предвижда, че работника може да бъде освободен от работа по реда на закона за социалното осигуряване (ЗСО), ако е получил временна неработоспособност (ТЕЛК) за период до 1 година. По време на този период работодателят няма право да прекратява трудовия договор с работника поради болест.
Ако сте получили ТЕЛК, то това би Ви осигурило законната защита по време на лечение и би Ви позволило да отсъствате от работа по причини, свързани с лечението Ви. За да получите ТЕЛК, ще трябва да се обадите на Вашата лична лекарска комисия, която ще Ви даде подробна информация за процедурата.
Относно размера на ТЕЛК, той е обикновено 90% от осигурителния доход на работника (осигурителният доход е общата сума на вноските за социалното осигуряване на работника и работодателя). Сумата на ТЕЛК обаче може да бъде ограничена в зависимост от осигурителния доход на работника и лимитите, определени от Закона за социалното осигуряване.
Накрая, нека подчертая, че получаването на ТЕЛК не гарантира автоматично, че няма да бъдете освободени от работното място по някаква друга причина. Например, ако работодателят може да докаже, че съществува законен основание за прекратяване на Вашия трудов договор, това може да се случи независимо от факта, че сте в болничен лист.

Много хаотично и невярно мнение!
Това освобождаване от работа в КТ е записано като Отпуск при временна неработоспособност - чл. 162 от КТ.
Сроковете по болничните листове са:
- до 14 календарни дни непрекъснато, но не повече от 40 календарни дни годишно - от лекуващия лекар;
- до 180 календарни дни, но за не повече от 30 календарни дни еднократно - от ЛКК;
- след 6 месеца без прекъсване/12 месеца с прекъсване - само с експертно решение на ТЕЛК.

Понятието „лична лекарска комисия“ си е за смях!

Относно размера на ТЕЛК - в решението на ТЕЛК се вписва процента неработоспособност, който няма финансово изражение. 90% от осигурителния доход е обезщетение за временна неработоспособност трудова злополука или професионална болест, а поради общо заболяване 80% - чл. 41, ал. 1 от КСО.

Колкото до прекратяване на ТД - работодателя трябва да има много сериозни основания. Защото трябва да убеди както ИТ, така и ТЕЛК - чл. 333, ал. 1 и 2 от КТ.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1804
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron