начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Дистанционно отключване на вратата на входа

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот doich » 22 Яну 2023, 18:55

Имам следния проблем: Управителят на входа извика фирма, която деактивира дистанционното отключване на входната врата на блока. Сега, за да пусна мой гост, лекар и т.н., трябва да сляза до долу, след това, когато той си тръгва, отново трябва да го изпратя до долу и да му отключа. Въпросът ми е, може ли да бъде ограничавано правото ми да отключвам вратата дистанционно, след като съществува такава техническа възможност? Благодаря на отзовалите се.
doich
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Апр 2013, 09:42

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот guest1 » 23 Яну 2023, 09:53

Здравейте!
Направете си Общо събрание на Етажната собственост и решение въпроса - ще има или не - дистанционно отключване. Управителят не може сам са решава.

Но даже влизането да е "контролирано" - излизането трябва да е свободно.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1871
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот doich » 26 Яну 2023, 17:14

А може ли общото събрание да ограничи правото ми да отключвам дистанционно, при положение, че аз съм заплатил моята част от домофонната уредба, с която се отключва?
doich
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Апр 2013, 09:42

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот guest1 » 26 Яну 2023, 20:48

doich написа:А може ли общото събрание да ограничи правото ми да отключвам дистанционно, при положение, че аз съм заплатил моята част от домофонната уредба, с която се отключва?

Не!
Защото така ви пречат, да си упражняване правото на собственост.
Без значение, дали сте платили за "системата за контролиран достъп" или не.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1871
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот doich » 27 Яну 2023, 11:16

guest1 написа:
doich написа:А може ли общото събрание да ограничи правото ми да отключвам дистанционно, при положение, че аз съм заплатил моята част от домофонната уредба, с която се отключва?

Не!
Защото така ви пречат, да си упражняване правото на собственост.

Имате предвид правото на собственост върху домофонната уредба?
doich
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Апр 2013, 09:42

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот dimist » 27 Яну 2023, 13:48

doich написа:А може ли общото събрание да ограничи правото ми да отключвам дистанционно, при положение, че аз съм заплатил моята част от домофонната уредба, с която се отключва?

Ако Общото събрание на Етажната собственост вземе решение, което противоречи на интересите Ви, и считате за незаконосъобразно, то следва да обжалвате това решение , в противен случай то ще влезе в сила, и занапред няма да имате възможността да правите възражение за незаконосъобразност.
dimist
Потребител
 
Мнения: 633
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот guest1 » 27 Яну 2023, 20:41

doich написа:Имате предвид правото на собственост върху домофонната уредба?

Не - говоря за правото на собственост относно обекта в сградата! Без значение - жилище, офис, търговски обект или друго.

dimist написа:Ако Общото събрание на Етажната собственост вземе решение, което противоречи на интересите Ви, и считате за незаконосъобразно, то следва да обжалвате това решение , в противен случай то ще влезе в сила, и занапред няма да имате възможността да правите възражение за незаконосъобразност.

Това ... по кой член на ЗУЕС?

С какво мнозинство се вземат тези решения?
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1871
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Дистанционно отключване на вратата на входа

Мнениеот atom22 » 01 Фев 2023, 10:58

Наистина смятам, че трябва да повдигнете въпроса най-напред за излизане от сградата без нужда от отключване на вратата. Както един потребител по-нагоре е споменал това е съществено, не само защото ще ви е по-удобно но и ако трябва да се отключва се повишава леко риска от усложнения при евакуация на сградата по каквато и да е причина.

А по въпроса с дистанционното отключване на вратата, повдигнете го на следващото събрание на входа, опитайте да съберете подкрепа, понеже ако нямате подкрепа без значение какво гласи закона не мисля, че ще ви се получат нещата. Дори и да пише, че имате право да ползвате дистанционно отключване, ако другите не желаят те ще го счупят и е недоказуемо след това кой го е извършил, и въпроса приключва.
atom22
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 28 Апр 2018, 14:47


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron