начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Oткрадната пратка от куриер

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Oткрадната пратка от куриер

Мнениеот djilanov » 17 Фев 2023, 15:12

Здравейте, обръщам се към вас с молба за помощ.

Поръчах си пратка от Китай ( електронни компоненти на стойност 50 лв ). За доставчик ми се падна, за жалост expressone.bg. Получих смс, че пратката ми е доставена в офис на ...... си, отидох и ми заявиха, че я няма. Пет дена по-късно ( тази събота ) отварям системата им, за да видя какво все пак става с пратката ми и изненада, пише как веднага щом съм се събудил рано сутринта, съм я бил взел от офиса им, което не е вярно. След емайла ми с въпрос, какво се случва с пратката ми и как така съм я взел, като не съм, получих рутинния отговор, че ще проверят и ни вест ни кост.

Знам, че това са дребни пари за правене на огромен проблем, но в моите очи въпроса е принципен и не ми е приятно да ме крадат по този грозен начин. Някой може ли да ме посъветва как се процедира при подобен тип измама ?

Благодаря предварително!
djilanov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Ное 2018, 12:03

Re: Oткрадната пратка от куриер

Мнениеот williamdemello3 » 06 Мар 2023, 07:46

djilanov написа:Здравейте, обръщам се към вас с молба за помощ.

Поръчах си пратка от Китай ( електронни компоненти на стойност 50 лв ). За доставчик ми се падна, за жалост expressone.bg. Получих смс, че пратката ми е доставена в офис на ...... си, отидох и ми заявиха, че я няма. Пет дена по-късно ( тази събота ) отварям системата им, за да видя какво все пак става с пратката ми и изненада, пише как веднага щом съм се събудил рано сутринта, съм я бил взел от офиса им, което не е вярно. След емайла ми с въпрос, какво се случва с пратката ми и как така съм я взел, като не съм, получих рутинния отговор, че ще проверят и ни вест ни кост.

Знам, че това са дребни пари за правене на огромен проблем, но в моите очи въпроса е принципен и не ми е приятно да ме крадат по този грозен начин. Някой може ли да ме посъветва как се процедира при подобен тип измама ?

Благодаря предварително!

Съжалявам, че се сблъскахте с такъв проблем. При подобен тип измама може да предприемете следните действия:Rebaid Login
Rebaid Login Свържете се с доставчика и ги уведомете за случая. Поискайте подробности за доставката на пратката и дали има запис на подписана получаване от някого.Rebaid Login
Rebaid Login
Проверете дали има камери за наблюдение в близост до офиса, където трябваше да получите пратката си. Ако има такива камери, поискайте запис от тях, който може да подкрепи вашата история.Rebaid Login
Rebaid Login
Направете жалба до компанията на доставчика. Приложете доказателства, които сте събрали, и поискайте решение на проблема.Rebaid Login
Rebaid Login
Ако компанията на доставчика не вземе мерки за решаване на проблема, можете да се обърнете към надзорните органи във вашата държава за защита на правата на потребителите.Rebaid Login
Rebaid Login
Накрая, винаги е препоръчително да изберете доставчик с добра репутация и да следвате препоръките за сигурност на онлайн покупките, като проверявате рецензии и избягвате да предоставяте лична информация на непознати. Rebaid Login
williamdemello3
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Фев 2023, 12:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron