начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Регистриране във бюро по труда

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистриране във бюро по труда

Мнениеот iliyanikolov » 15 Ное 2019, 21:00

Здравейте моля за помощ
Работих 2 години във Германия със Български трудов договор на 30 октомври напуснах от фирмата която ме е командировала и започнах във немска фирма със договор по немското законодателство.
Но нещата не се получиха и ме освобождават от работа накрая на месеца и ще се прибирам за България.
Въпросът ми е ще мога ли да се регистрирам във бюрото по труда и дали ще имам право на обезщетение?
Благодаря за съдействието.
iliyanikolov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2019, 20:35

Re: Регистриране във бюро по труда

Мнениеот jhoro » 16 Ное 2019, 17:02

Да, можете да се регистрирате.
Да, ще имате право на обезщетения за безработица (освен, ако не сте пенсионер или работещ).

За подробности - Парични обезщетения за безработица по Кодекса за социално осигуряване.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron