начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Работещ пенсионер-преизчисляване пенсия

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Работещ пенсионер-преизчисляване пенсия

Мнениеот kirilovsf » 22 Яну 2020, 15:18

Здравейте! Моля за компетентно мнение относно...... На 08.2019г. след 6 месеца болнични ми дадоха ТЕЛК 50% ТНР и инвалидна пенсия. На 41 години съм и работя от 2000г. до сега и продължавам. Тази година ще подам за преизчисляване и живот и здраве докато работя всяка година мога да го правя. Поне така ми обясниха. Въпросът е кога е по-добре за мен-преди 01.07. 2020г. да подам заявлението или след тази дата? Както знаете тогава всички пенсии се индексират.... за тази година е предвидено 6,7% . Дано да съм обяснил на разбираем език :)
kirilovsf
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Мар 2010, 17:48

Re: Работещ пенсионер-преизчисляване пенсия

Мнениеот katerinakuch » 23 Яну 2020, 14:02

Подайте го преди 01.07. 2020г. Колкото по-скоро, толкова по-добре.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Работещ пенсионер-преизчисляване пенсия

Мнениеот TheOldMan » 23 Яну 2020, 16:08

Може да се подаде заявление за автоматично преизчисляване на пенсията. От миналата година е. УП 26.1.
https://www.nssi.bg/forusers/forms/121-pensionsforms
най-долу.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Работещ пенсионер-преизчисляване пенсия

Мнениеот kirilovsf » 29 Яну 2020, 18:33

TheOldMan благодаря за информацията! Katerinakuch и аз по пътя на логиката стигнах до извода, че би трябвало да подам документите преди 01.07. но все пак исках по-компетентно мнение, така че благодаря и на Вас за отговора :)
kirilovsf
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Мар 2010, 17:48


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron