начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Ожалване на решение на Нои

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ожалване на решение на Нои

Мнениеот slavi09 » 26 Ное 2020, 21:34

Здравейте!
За втори пореден месец Нои пуска жалба срещу мой издаден болничен, като причина, че съм в непрекъснат болничен от август месец след операция на гръбнака.
Получих писмо от ТЕЛК да се явя януари месец 2021 г. относно първия обжалван болничен.
Има ли начин да обжалвам това решение на Нои поне за втория болничен лист, защото съм и онкоболен и единствените приходи, които получавам е от тези болнични?
slavi09
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Мар 2016, 21:14

Re: Ожалване на решение на Нои

Мнениеот jhoro » 27 Ное 2020, 14:25

Здравейте!
От въпроса Ви разбирам следното (в хронологичен ред):
1. Имате издаден болничен лист.
2. НОИ (Националният осигурителен институт, а не Ной от Библията) обжалва това.
3. Вие искате да оспорите (обжалвате) тяхната жалба.
И така - два пъти.

Не виждам смисъл и механизъм за осъществяване на Вашето желание. Нали така или иначе, „въпроса е поставен“ - с жалбата на НОИ. И ще се разглежда от компетентния орган - ТЕЛК, респ. НЕЛК. Просто изчакайте решенията на тези две инстанции и тогава ще реагирате.

Неприятното в случая ще е, ако за това време, бъдете лишен от средства.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Ожалване на решение на Нои

Мнениеот slavi09 » 27 Ное 2020, 22:27

jhoro написа:Здравейте!
От въпроса Ви разбирам следното (в хронологичен ред):
1. Имате издаден болничен лист.
2. НОИ (Националният осигурителен институт, а не Ной от Библията) обжалва това.
3. Вие искате да оспорите (обжалвате) тяхната жалба.
И така - два пъти.

Не виждам смисъл и механизъм за осъществяване на Вашето желание. Нали така или иначе, „въпроса е поставен“ - с жалбата на НОИ. И ще се разглежда от компетентния орган - ТЕЛК, респ. НЕЛК. Просто изчакайте решенията на тези две инстанции и тогава ще реагирате.

Неприятното в случая ще е, ако за това време, бъдете лишен от средства.


На Телк трябва да се явя януари месец, но до тогава аз съм лишен средства и за мен това е проблема,защото както споменах имам и други сериозни заболявания.
Днес говорих отново с Нои извиниха ми се но те били в правото си да обжалват всеки издаден болничен.Когато ги попитах как трябва да живея без никакви средства-получих мълчание.
slavi09
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Мар 2016, 21:14

Re: Ожалване на решение на Нои

Мнениеот jhoro » 27 Ное 2020, 23:03

slavi09 написа:На Телк трябва да се явя януари месец, но до тогава аз съм лишен средства и за мен това е проблема,защото както споменах имам и други сериозни заболявания.
Днес говорих отново с Нои извиниха ми се но те били в правото си да обжалват всеки издаден болничен.Когато ги попитах как трябва да живея без никакви средства-получих мълчание.

Всичко това ми е ясно.
Само едно се чудя - как обжалването на болничния лист спира изпълнението? В Закона за здравето пише
Чл. 112 (9) Обжалването по реда на ал. 1 - 8 на експертните решения за трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане на органите на медицинската експертиза не спира изпълнението им.

Тия да не се правят "на луди"!!! Извинили се били!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron