начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

НЕСПАЗЕНИ СРОКОВЕ НОИ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


НЕСПАЗЕНИ СРОКОВЕ НОИ

Мнениеот kolova » 13 Апр 2021, 17:45

Здравейте,
На 16 Декември 2020 придобих право на пенсия за осигурителен стаж и възраст,
На 21 Декември подадох заявление в ТП на НОИ , гр. Пловдив.
Имам ПИК на НОИ и 3 години преди да придобия право на пенсия съм разглеждала и съм следила какви данните в електронните регистри на НОИ свързани с моя ЕГН.
На 12 Април 2021 по т
елефона ми се обади пенсионния експерт от ТП на НОИ-Пловдив и ме покани за връчване на документи.
На 13 Април ми бе връчено писмо, в което се изискваше представяне на справки от бивш осигурител за вноски осигурителни вноски за 3 месеца през 1997, които аз знаех, че не са направени, тъй като дружеството -работодател бе заличено служебно от Търговския Регистър преди 5-6 години.
За четирите месеца след внасянето на заявлението ми, никой от ТП на НОИ-Пловдив по никакъв начин не се е свързвал с мен.
Не бях уведомена за неизправности по чл.1, ал.5 НПОС в15 дневен срок от подаване на заявлението ми на 21.12.2020
Не получих разпореждане за минимална пенсия , както определя Чл.10., ал.2 от НПОС, а именно:
„Пенсиите за трудова дейност с правопораждаща дата след 31
декември 1999 г., когато по представените със заявлението документи за
трудов/осигурителен стаж е доказано правото на съответния вид пенсия, се отпускат и
изплащат в минималния размер до определянето на размера им по реда на КСО...."
ВЪПРОСЪТ МИ Е: Съществува ли начин да потърся обезщетение , пропуснати ползи или лихви за забяване поради неспазване на законовите разпоредби и срокове от страна на служителките на НОИ.
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ ЗА КОМПЕТЕНТНИТЕ СЪВЕТИ И ОТГОВОРИ
kolova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Апр 2016, 14:48

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron