начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Мнениеот evapavlova » 25 Май 2021, 16:28

Здравейте,

Пиша във връзка въпрос с НОИ и обезщетение за безработица. В момента ми изтича срочния трудов договор, като до момента са ми внасяни всичките осигуровки за поне 5 години без прекъсване. 
До момента не съм имал самоосигуряваща се дейност и няма и да имам, нямам други трудови договори и не се осигурявам.

Единствено съм съсобственик на 50% във фирма, но не съм управител. 

Фирмата до момента нямаше дейност, но сега съдружника ми, който е и управител ще стартира дейност и ще я развива (ще има приходи, разходи и печалба). 

Аз фигурирам единствено като собственик в търговския регистър и нямам други взаимоотношения.

Имам ли право да получавам обезщетение за безработица и ако нямам право на какво основание?
evapavlova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Май 2021, 09:12

Re: Обезщетение за безработица на съсобственик във фирма ?

Мнениеот guest1 » 25 Май 2021, 17:05

Да.
Третото условие, за обезщетение за безработица:
не упражняват трудова дейност, за която подлежат на задължително осигуряване по българския закон или по законодателството на друга държава.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron