начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Дължими осигуровки.

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дължими осигуровки.

Мнениеот chesten » 29 Май 2021, 17:18

Здравейте. Ще съм благодарен, ако някой тук ми посочи размера на дължимите осигуровки на трима работници в павилион за пица на парче. Общо 26 работни дни (почивен ден - всеки понеделник) и за тримата ( в един работен ден има две осемчасови смени за касиер и една 12 часова за пицар). "Основна заплата" за касиер - 50 лв. + 8 лв. бонус/порцион. За пицар - 100 лв. + 12 лв. бонус/порцион. Брутната и нетната заплати трябва да са различни и също ме интересуват. Колко трябва по закон, при това работно време (26 дни), при тези часове (8 часа за касиер и 12 за пицар) да са дължимите осигуровки за работодател и за работник - имам в предвид - законният минимум при това положение (с 8 лв. дневен порцион за касиер и 12 за пицар), като реално отразеното прослужено време за стаж на пицаря е 17 години (непълни - в много от годините е осигуряван само по няколко месеца), а на касиерите - ще е примерно една година.
chesten
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2021, 16:53

Re: Дължими осигуровки.

Мнениеот nikodim77 » 29 Май 2021, 20:40

Здравейте,
Радостно е, че ще сте благодарен, но това тук е юридически форум, а не такъв за счетоводство, ТРЗ и осигуряване! :roll: :wink:

пп. Е може да получите практичен отговор от Гошко – счетоводителят, но ако той пожелае… :mrgreen:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1167
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron