начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Дължими осигуровки.

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дължими осигуровки.

Мнениеот chesten » 29 Май 2021, 17:18

Здравейте. Ще съм благодарен, ако някой тук ми посочи размера на дължимите осигуровки на трима работници в павилион за пица на парче. Общо 26 работни дни (почивен ден - всеки понеделник) и за тримата ( в един работен ден има две осемчасови смени за касиер и една 12 часова за пицар). "Основна заплата" за касиер - 50 лв. + 8 лв. бонус/порцион. За пицар - 100 лв. + 12 лв. бонус/порцион. Брутната и нетната заплати трябва да са различни и също ме интересуват. Колко трябва по закон, при това работно време (26 дни), при тези часове (8 часа за касиер и 12 за пицар) да са дължимите осигуровки за работодател и за работник - имам в предвид - законният минимум при това положение (с 8 лв. дневен порцион за касиер и 12 за пицар), като реално отразеното прослужено време за стаж на пицаря е 17 години (непълни - в много от годините е осигуряван само по няколко месеца), а на касиерите - ще е примерно една година.
chesten
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2021, 16:53

Re: Дължими осигуровки.

Мнениеот nikodim77 » 29 Май 2021, 20:40

Здравейте,
Радостно е, че ще сте благодарен, но това тук е юридически форум, а не такъв за счетоводство, ТРЗ и осигуряване! :roll: :wink:

пп. Е може да получите практичен отговор от Гошко – счетоводителят, но ако той пожелае… :mrgreen:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron