начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Ползване на парични помощи за рехабилитация

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ползване на парични помощи за рехабилитация

Мнениеот checho_85 » 16 Юни 2021, 11:23

Здравейте,

имам следния казуз - тази година съм ползвал 48 дни неплатен отпуск от 1.01 до 08.03. При запитване в НОИ относно ползване на помощ за рехабилитация ми се отговори че тъй като съм ползвал над 30 дни неплатен отпуск в календарната година, такива помощи не се полагат. Прикачам отговора от НОИ.

В същото време според чл 13в на който НОИ се позовават се казва че се гледат последните 6 календарни месеца преди ползването на помоща за рехабилитация. Тъй като планирам това да е на 01.09, не следва ли периода които да се гледа да е 01.03 до 01.09 където размера на отпуската която съм ползвал е само 8 дни?
checho_85
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Фев 2015, 20:57

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron