начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Обезщетение след катастрофа

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Обезщетение след катастрофа

Мнениеот ivanova06 » 01 Сеп 2022, 20:06

Здравейте! Преди месец и половина свекър ми и свекърва ми претърпяха катастрофа на АМ Трякия. Катастрофата се случи при изпреварване на ТИР, който пука гума е става неуправляем. Колата им е тотална щета, а те двамата слава Богу се отърваха само с натъртвания. Ръката от тогава обаче на свекърва ми е много зле, вече втори месец е болничен, ходи на рехабилитация, може да се наложи и операция. С тази травма скоро не се очаква да може да се върне нормално на работа, а тя е свързана с вдигане на тежко и отговорна работа на големи машини. Предвид тези факти, имат ли основание да заведат иск към застрахователя на шофьора на ТИР-а? От каското имат изчислена премия но то все пак е доброволна застраховка и не вярвам, че трябва да има общо. Съветваме ги отдавна да се обърнат към адвокат но те се притесняват. Според вас има ли шанс да претендират за нещо и към адвокат или застраховател да се обърнат? Благодаря Ви!
ivanova06
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2022, 19:54

Re: Обезщетение след катастрофа

Мнениеот propensity » 02 Сеп 2022, 07:54

ivanova06 написа:Според вас има ли шанс да претендират за нещо и към адвокат или застраховател да се обърнат? Благодаря Ви!


Абсолютно. Да потърсят колега. Няма от какво да се притесняват. Обикновено застрохователите не плащат изобщо или достатъчно при щети и настъпили наранявания при ПТП, а тези искове клонят силно към ищците. Да действат смело и решително.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron