начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обезщетение след катастрофа

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Обезщетение след катастрофа

Мнениеот ivanova06 » 01 Сеп 2022, 20:06

Здравейте! Преди месец и половина свекър ми и свекърва ми претърпяха катастрофа на АМ Трякия. Катастрофата се случи при изпреварване на ТИР, който пука гума е става неуправляем. Колата им е тотална щета, а те двамата слава Богу се отърваха само с натъртвания. Ръката от тогава обаче на свекърва ми е много зле, вече втори месец е болничен, ходи на рехабилитация, може да се наложи и операция. С тази травма скоро не се очаква да може да се върне нормално на работа, а тя е свързана с вдигане на тежко и отговорна работа на големи машини. Предвид тези факти, имат ли основание да заведат иск към застрахователя на шофьора на ТИР-а? От каското имат изчислена премия но то все пак е доброволна застраховка и не вярвам, че трябва да има общо. Съветваме ги отдавна да се обърнат към адвокат но те се притесняват. Според вас има ли шанс да претендират за нещо и към адвокат или застраховател да се обърнат? Благодаря Ви!
ivanova06
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2022, 19:54

Re: Обезщетение след катастрофа

Мнениеот propensity » 02 Сеп 2022, 07:54

ivanova06 написа:Според вас има ли шанс да претендират за нещо и към адвокат или застраховател да се обърнат? Благодаря Ви!


Абсолютно. Да потърсят колега. Няма от какво да се притесняват. Обикновено застрохователите не плащат изобщо или достатъчно при щети и настъпили наранявания при ПТП, а тези искове клонят силно към ищците. Да действат смело и решително.
propensity
Потребител
 
Мнения: 448
Регистриран на: 04 Сеп 2018, 00:00
Местоположение: Аркутянски РС


Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron