начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

"Гражданска отговорност" на починал

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Re: "Гражданска отговорност" на починал

Мнениеот guest1 » 14 Авг 2021, 22:04

nikodim77 написа:Решението Е по въпроса в доста точки от текста му, а и е окончателно (влязло в сила) съгласно нормата на чл. 160, ал. 6 от ДОПК. Това, че е правен опит за касация си е проблем на касатора!

Ти изобщо чете ли или си говориш на изуст?
Да - за починало лице се говори. Но спорът е, че наследник - първо е приел наследството, а после се е отказал от него! И оспорва задължения - за данък МПС.
В цялото решение - думите "Гражданска отговорност" липсват!
В жалбата се твърди също, че бил поискан отвод на Директор на Д МДТ, тъй като се счита че била налице предубеденост у него, но същият не бил приет, което било процесуално нарушение. Повод за подобни твърдения бил факта, че решаващия орган не бил отписал по молба на Б. 2 бр. МПС, които той бил наследил от майка си. По отношение на твърдяното нарушение на материалния закон се твърди, че неоснователно не бил приет заявения от А.Б. отказ от наследство, оставено му от майка му. Според жалбоподателя отказът от наследство бил действителен като се излагат подробни мотиви в тази насока. В подкрепа на така изложените аргументи се цитира и Тълкувателно Решение №54/03.05.1961г. по гр.д.№36/61г. на ВС на НРБ, ОСГК. В подкрепа на направения отказ от наследство на Б. бил и факта, че същият не бил променил собствеността на въпросните две МПС в регистъра на КАТ. Причина да подаде декларация за същите МПС в Д МДТ Габрово бил факта, че така бил посъветван от служители в дирекцията и поради желанието му да не бъде санкциониран.
Претендира се отмяна на Акт за установяване на задължение по декларация №000264/24.04.2017г. на Старши експерт при Община Габрово, Дирекция “МДТ”, потвърден с Решение изх.№МДТ- 02-1542/21.08.2018г. на Директор Д МДТ при Община Габрово.

Излагаш се!

Пп. Нищо не казваш за делото от Бургас!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: "Гражданска отговорност" на починал

Мнениеот nikodim77 » 14 Авг 2021, 22:33

Еееиий палячо! (до юзъра guest1 е обръщението ми)!
Как не те е срам да продължаваш да тролиш из форума и по-конкретно по настоящата тема, в която и питащият отбеляза, че не си пиеш хаповете бе!?!!! И имаш наглостта да ми посочваш, че се излагам…?!?
За сметка на теб, аз чета и не говоря (пиша) на изуст!
Не предметът на делото е важен, а заключенията и изводите на съда бе! За това написах в предходния си пост „…по доста точки”! И не става дума за ГО, а за собствеността и прехвърлянето на МПС! Но какво съм седнал да ти давам правни уроци на теб, жалкият?!?
Дай „тон за песен” какво да ти кажа за бургазкото дело??? Темата се разви и вече се изчерпа, но ти дълбаеш, определяш, кой се излага и продължаваш да бълваш небивалици бе!!!
Кога ще се разкараш от тази платформа е най-важният въпрос тук?!

пп. Послесловът е в редакция на поста ми, за да не изпадам в "offtopic":
Ако мерилото за моето възпитание е обръщението ми към теб Жоро, то съгласен съм да бъда най-невъзпитаният не само във форума, а въобще! На теб възпитано отношение каквото въщност имах, не ти се ддължи (аз не ти дължа)! Сам си си послал тая черга!!! Аз поне съм кандидат за нещо, а ти?!? (не ми отговаряй, риторичен въпрос). И като не можеш да вникваш в текст, поне не го цитирай, - излагаш се!
Последна промяна nikodim77 на 14 Авг 2021, 23:21, променена общо 1 път
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: "Гражданска отговорност" на починал

Мнениеот guest1 » 14 Авг 2021, 23:00

nikodim77 написа:Еееиий палячо! (до юзъра [color=#004080]guest1[/color ]е обръщението ми)!
Как не те е срам да продължаваш да тролиш из форума и по-конкретно по настоящата тема, в която и питащият отбеляза, че не си пиеш хаповете бе!?!!! И имаш наглостта да ми посочваш, че се излагам…?!?
За сметка на теб, аз чета и не говоря (пиша) на изуст!
Не предметът на делото е важен, а заключенията и изводите на съда бе! За това написах в предходния си пост „…по доста точки”! И не става дума за ГО, а за собствеността и прехвърлянето на МПС! Но какво съм седнал да ти давам правни уроци на теб, жалкият?!?
Дай „тон за песен” какво да ти кажа за бургазкото дело??? Темата се разви и вече се изчерпа, но ти дълбаеш, определяш, кой се излага и продължаваш да бълваш небивалици бе!!!
Кога ще се разкараш от тази платформа е най-важният въпрос тук?!

Изнервен си и обиждаш!!! И това ми било ... кандидат-юрист!
И за портиер не бих те взел - ще се изпокараш с хората!

Понеже говориш за ... "заключенията и изводите на съда бе" - ето ги!
От събраните по делото писмени и гласни доказателства се установява по безспорен начин, че правилно е определен размера на данъчните задължения за двете МПС по отношение на А.Й.Б., отразени в оспорения пред АС Габрово АУЗД №000264/24.04.2017г. Правилно и обосновано, въз основа на мотивирано решение Старши експерт при Дирекция МДТ при Община Габрово е съставил въпросния АУЗД. Същият е правилен и законосъобразен. Постановен от компетентния административен орган, в кръга на правомощията му и във форма предписана от закона. Правилно съставения АУЗД е потвърден с Решение Решение изх.№МДТ- 02-1542/21.08.2018г. на Директор Д МДТ при Община Габрово.
Неоснователни са твърденията на процесуалния представител на жалбоподателя, че в случая са налице допуснати процесуални нарушения, както и неправилно приложение на материалния закон.
При този изход на делото, а именно отхвърляне на оспорването на А.Й.Б. и предвид факта, че ответната страна не е заявила искане за присъждане на разноски по делото, съдът не следва да присъжда разноски.

И не ми говори на "БЕ" - невъзпитано е!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1801
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Предишна

Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron