начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблемните Алианц - уловки и шашми

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Проблемните Алианц - уловки и шашми

Мнениеот telepol » 19 Авг 2021, 21:32

Здравейте, Искам да споделя впечатленията си от една шушу-мушу работа. В тази насока дейности като тези в кредитна фирма или застрахователна компания само бледнеят.

И така. Ровя се аз във вестника ( преди време ) на нашия град и забелязвам работа за застрахователни агенти. Звъня на номера , но от другата страна ми отказват тъй като изисквали кандидати с опит.
По стечение за обстоятелствата или поради някаква случайност ми се обадиха отново с тяхно намерение да отида на интервю. Може би и клошар ще вземат на такава работа.
Проведе се най-странното интервю в целия ми живот без да разговарявам с човека отстреща лице в лице. Освен това се осъществи обучение в рамките на около 15 минути за това как да работя със застрахователните продукти на компанията. Явно някои хора доста са я закъсали за намирането на хора за дадена дейност. Или по скоро отчаяни. И нещата наистина станаха интересни. Очевидно съм разговарял с Валентина Десова. На по-късен етап се запознавам с интересен господин ( по-скоро правещ се на интересен ) на име Валери Михайлов, които ми обяснява предимствата на работата като застрахователен агент и как щял съм да се хваля пред околните за новата си работа. Прави впечатление че винаги акцентира върху хваленете все едно е нещо голямо. Съобщава ми се че трябва да се спазва точно определен час все едно съм в някаква секта и че съществува някаква странна база данни където има информация за всеки един застрахователен агент, но недосъпна за агентите. Последното дори противоречи със закона за защита на личните данни, но както и да е. По стечение на обстоятелствата дочувам че Валентина Десова е потърпевша от така наречената система на admiral Markets, мястото където по стечение на обстоятелствата почти винаги губиш. По нейни думи около 2000 лв ( ох , горката ). Но в крайна сметка всеки го разбира след като загуби голяма сума пари от тях. Както и аз си загубих времето с Алианц. Затова на никого не препоръчвам да се занимава с хазарт тип търгуване с финансови пазари. Само като чуеш че си имаш работа с хора загубили в онлайн хазартни игри се сещаш с какви хора си имаш работа. Все пак с какъвто се събереш и такъв ставаш. Понеже бях заинтересован от Admiral Markets бях си направил регистрация в техния сайт. След известно време ми изпратиха емейл с искане да се свържа с тях. Явно наистина държат да имат клиенти за боравене с техните финансови пазари. Същото е положението и с Алианц – явно наистина държат да имат потенциални застрахователни клиенти толкова силно че започват обучения преди да се подпише договора за застрахователно посредничество. За да проуча по-добре как стоят нещата с тази странна дейност се свързах с лице работило там преди време и ми се съобщава че от тази работа няма полза и че всичко е едва ли не загуба на време като най-потърпевшия е застрахователния агент. Разбира се не се изключват и лъжи с цел да се привлекат хора – неща от сорта на ти си сериозен човек, в тази работа се печелят много пари. Малко уточнение – Изключително трудно е да се намерят клиенти за този Алианц, тъй като се предлагат услугите само на една компания и дори мога да кажа че цените са леко високички. Само за сведение SDI брокер предлагат услугите на множество компании с изключение на Алианц. Тъй като се работи към Алианц е необходимо да се направи и банкова сметка към Алианц. За сравнение SDI брокер предлагат да се направи сметка към всяка една банка. Явно в Алианц има доста ограничения. Тъй като се бачка към Алианц като застрахователен агент е необходимо да се направи депозит общ финансов надзор. За SDI брокер нямам информация за подобни такси. Последната обаче подлежи на връщане. За да се закрие банковата сметка е необходимо да се заплати такса 10 лв. Само да отбележа че се ходи два пъти до офиса сякаш е нещо много важно да имаш сметка в Алианц. Първият път се ходи за подаване на заявление за закриване, а втория път за връщане на самата карта. Бях разговарял с хора бачкали в Алианц и не са изкарвали прехвалени пари, а някакви скромни суми. В смисъл от порядъка на 200 до 600 лв. Но всеки знае че ако се работи 1 една година към дадена компания се попълва годишна данъчна декларация ( за тези дето знаят ). Явно г-н Михайлов само се надява с думи да привлече потенциални застрахователни агенти. Отделно самите Алианц изработват някакви странни програми, при покриването на изисквания за застраховки и прехвърляния към техния фонд се получават бонуси. Едва ли не зарибяване. По последни данни се оказва че техният пенсионен фонд не постига добра доходност което ме накара да подам документи за прехвърляне и да нямам нищо общо с Алианц. Накратно лъжи и отчаяни хора присъстват в офиса на Алианц в Шумен.
telepol
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2021, 14:41

Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron