начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Събиране на данни от банка за клиента

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот krsmr » 23 Май 2022, 12:56

Днес бях в една банка казаха ми че трябва да попълня въпросник с много въпроси от къде са ми парите какво работя имам ли пари в други банки и чужбина и куп други глупости аз им казах че няма да го попълня и че не давам обяснение. Казаха ми че това бихо мое право да им откажа но нямало да извършва банкови операции
krsmr
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2022, 12:49

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот gergana12 » 23 Май 2022, 20:09

Формулярите са стандартни за нови клиенти. Има такива и за вече установени клиенти. Опитайте и в друга банка, ще сравните.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот doondie » 25 Май 2022, 08:43

Не виждам въпрос, но ще допълня вече дадения отговор.

Повечето от примерите се отнасят до проверка за предотвратяване на прането на пари, което банките са задължени да правят. В зависимост от желаните услуги, може да поискат и доказателства за произхода на средствата.
Друга цел може да е извършване на кредитна проверка в контекста на извършване на кредитна оценка.
Както са Ви казали, не сте длъжен да се съгласявате. В такъв случай обаче те няма да имат възможност да Ви предоставят желаните услуги.
При всяко положение няма повод за притеснение, тъй като банките са администратори на лични данни и имат съответните права и задължения. Във Ваш интерес е банката да Ви познава възможно по-добре, за да може да Ви има повече доверие, което би се изразило в одобрение и/или по-добри условия при предоставянето на кредитна карта, заем или ипотека.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Събиране на данни от банка за клиента

Мнениеот krsmr » 26 Май 2022, 15:11

Доверени хора са Мъртвите живите човеци зверове и предатели!
krsmr
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Май 2022, 12:49


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron