начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот faustin » 05 Яну 2023, 15:38

За съжаление никаква изненада - типичното либерално говорене, с част от универсалните няколко варианта на реакция - "ох много е дълго, не/едва го прочетох, но знам, че не си прав", "много е дълго, нищо не разбрах", "какво се палиш толкова, нямаш ли си друга работа освен да пишеш по форумите", и, разбира се, класиката - "всичкото това го пишеш, за да защитиш x и y, не виждам смисъл да ти отговарям, то всичко е ясно". Нищо по същество, никакви конкретни отговори на поставените въпроси. Наистина изумителен феномен, доста устойчив, независим от държавата или езика, характерен за една и съща група просветлени.

Да, действително се регистрирах във форума, за да напиша конкретно предишния си коментар. Под същото име съм писал доста пъти и преди, само че под статии на Лекс - дали това ме прави новак, не мога да определя.
Извинявам се за объркването с името, въпреки, че едва ли всеки може да проверява кой е мъж и кой жена преди всеки пост.
Че речта била защитна - в началото го казах, пак ще го повторя - хубаво е като се правят такива твърдения да се посочва и нещо по-конкретно. Освен, че изброих публичнодостъпни факти, друго не съм направил - ако това го считате за "защита" - здраве. То и предишният коментиращ спомена, че съм "хвалил" Борисов, което също е доста озадачаващо, но той поне (изглежда) е адвокат - там това явление е нормално.
Не съм казал, че ако АССГ отмени решението на СРС, Влади трябва пак да бъде задържан, нито пък съм говорил от името на някакъв вид експерт - това е още едно нещо, характерно за жълтите павета - умишлено да изкривяваш смисъла на вече казано от някой нещо. Казах, че е нормално АССГ да остави решението в сила, и че той вече го е направил. Съответно, този ви въпрос тогава бе с отпаднал предмет ("moot").

Самото ви твърдение, че трябвало "да се окаже граждански натиск върху съда" и "хората да научат истината от медиите", в комбинация с надеждата съдът да остави в сила очевадно незаконни заповеди за арест, показва нивото на разговор и горе-долу рамкира целия смисъл на предишния ми коментар. Да нарушим закона, за да хванем някой, за когото твърдим, че е нарушил закона.

Да, административният съд е удовлетворил молбата ви да предоставите своите материали за сведение. И той точно това е направил - приел ги е за сведение. Нито е длъжен да очаква някаква проверка по тях, нито да ги споменава в решението си, нито да ви отговаря какво и защо е или не е направил.
Това, че на база тези материали СГП е възложила проверка по чл. 145 ЗСВ на КПКОНПИ, която евентуално може да прерасне в досъдебно производство, е по линия на евентуално наказателно дело. Не е работа на административен съд да се занимава с това. При евентуално ДП и повдигане на обвинение, цялото нещо ще влезе в обикновен съд, в случая вероятно СГС.

"Не съм доволен", "да се вдигне шум", "корупцията и мутрите" и т.н. са неща за протести, а не за пред съда. Дали може да обжалвате - не виждам как може да стане, при положение, че решението на АССГ е окончателно. По-скоро трябва да се изчака развитието по линия на прокуратурата и КПКОНПИ.

"Тука има нещо" - да, както предвидих, нехаресваните (основателно или не - излишно е да се повтарям) съдебни решения по всяка вероятност са резултат от натиск, корупция, некомпетентност или нещо подобно. В предишния си коментар дадох възможното решение, даже и конкретни имена за постовете.
faustin
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Дек 2022, 16:15

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 05 Яну 2023, 19:43

Здравейте,
Не си мислете, че се опитвам да бягам от какъвто и да е диалог или отговори на каквито и да са въпроси, но при положение, че не сте прочели коментара ми където казва, че пиша от профила на жена ми и не съм жена, и като съм се представил кой съм, то и какъв е смисъла от тия обстойни и губещи смисъла разсъждения при положение, че не сте взели в предвид всички факти определящи тезата ви!
За да може да кажете, че дадените действителни факти от мен в съда не са такива, би трябвало да знаете какви са и дали могат да подпомогнат достигането до истината в съда по ареста на Горанката! След като не ги знаете и няма как да кажете дали съда трябва да ги цитира или не. Или знаете какви са сигналите и най-вече естеството на тоя за проверката в КПКОНПИ?
От казаното в това от вас ми е притеснително:

"Не съм доволен", "да се вдигне шум", "корупцията и мутрите" и т.н. са неща за протести, а не за пред съда. Дали може да обжалвате - не виждам как може да стане, при положение, че решението на АССГ е окончателно. По-скоро трябва да се изчака развитието по линия на прокуратурата и КПКОНПИ.

в предвид, че вдигането на шум и оказването на обществен натиск върху съда чрез узнаването на истината от хората е било за протести и не било за съда? А за какво ще са тогава тия протести при положение, че началника на съда е народа?
А това с чакането не ми харесва в предвид, че има давностни срокове и това, че решението е окончателно не означава, че не мога да си търся обществените права в следствие от липса на прозрачност в решение на съда, понеже изглежда аз по тоя начин вече съм станал част от страните по делото а и няма как това решение да е окончателно за мен, понеже първите не са били!
Нали се сещате, че аз в случая нямам абсолютно никакъв личен интерес, а само и единствено такъв характерен за всеки един обикновен и незвестен гражданин, така, че е добре да кажете как мога да протестирам това решение!
Мога да ви отговоря на какъвто и да е въпрос, но да търся такъв сред огромен по писане всякакъв текст и не свързан с конкретните материали по делото, нали се сещате, че е просто приказки ако няма какво да правиш. А аз мога МНОГО конкретно да ви говоря с огромното количество свързани доказателства по липсващите 700 млн лв и които са част от сигналите ми до прокуратурата И касаещи арестите на мутрите герб при положение, че тия арести станаха по мой сигнал, но никой не смее да говори за това. Като например къде е оригинала на Горанов от 13.01.2015 г. по който няма милионите от хазарта на Божков!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 08 Яну 2023, 20:39

какво се умълчаха всички като стана на въпрос да се говорят конкретни неща, а някои така просторно като за първи пост обясняват общи неща в опит за манипулиране на обществото ...
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот faustin » 09 Яну 2023, 14:28

Умълчахме се, тъй като изглежда няма смисъл да се повтаря същото. Говорите, че станало дума за конкретни неща, пък засега конкретиката за съжаление май е само в моя коментар. И отново не си направихте труда да уточните как с предоставената от мен фактическа хронология "манипулирам" обществото. Може би това дори е "заплаха за демокрацията", това е модерният израз в момента.

Не съм бил взел предвид всички факти - напротив, вие твърдите, че имате доказателства за корупция при по-предишното управление, аз отговорих на това от гледна точка на съдебната процедура и освен това добавих и други, хронологични факти, имащи отношение към темата.
Не съм казал, че вашите "действителни" факти, които сте дали на съда, не са такива - отново опит за изкривяване на думите ми. Казах, че нещо да се приеме "за сведение" означава точно това - да се закачи в папката и толкоз. Съдът, още по-малко административният, не е разследващ орган.
Да, тези изрази за шума и мутрите действително са за протести, а не за надлежна комуникация с държавен орган. Определението "началника на съда е народа" също е подвеждащо - съдът основава решенията си на доказателства и факти, точка. По логиката с началника всеки протест би бил в състояние да постига каквато си реши присъда, по какъвто и да било въпрос. Но ви благодаря за уточнението, че самото чакане не ви харесва.
Относно това дали действително имате доказателства за незаконна дейност - бих се радвал да е така, въпреки, че определяте коментарите ми за "защита" на Борисов.
А дали арестите са извършени по ваш сигнал - ако действително е така (официално досега не се е чуло подобно нещо), то тогава е нормално да сте недоволен от резултатите. И всъщност дано това да е истина, че в противен случай си остава "свидетелят" Петков, което е, меко казано, смешно.
faustin
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Дек 2022, 16:15

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 09 Яну 2023, 22:38

При положение, че не говорите нищо конкретно по подадените ми сигнали, то и не се повтаря каквото и да е. Давате някаква хронология, която не е част от сигналите ми и очаквате да коментирам безконечно дълги описанания и къде видя, че говоря за теб? Изглежда поговорката гузен - не гонен бяга е в сила.
Нещо да се приеме за сведение и понеже не трябва да се разглежда се слага в КРЪГЛАТА папка, нали така!
Ти знаеш, че не ми харесва чакането и затова ми слагаш точка.
Не става въпрос дали ми харесва или за това, че не говорят за сигнала ми, а за доказателствата в него, а атова да изключвате полиция и прокуратура да си правят каквото си искат без значение закона, нали се сещаш, че на това няма да ти повярват и враПчетата!
Значи един път говориш, че не си юрист/адвокат, а после даваш тълкования на действията на съда без да даваш необходимата правната квалификация! Е аз трябва да ти вярвам защото някой си тук с направена току що регистрация и 1-во мнение говори за всичко друго, но не и за конкретните неща определящи сигналите ми! Нали се сещаш, че ти няма как да носиш в последствие отговорност за думите си, а аз говоря с теб защото това което не искаш да кажеш го изразяваш между редовете, което ми помага, а в същност не си само ти така в опит в защита на тая ОТВРАТИТЕЛНА корупция, която ни управлява! Много ясно, че си някой от статуквото около дебелите във властта и които не желаят истината да излезе на яве. Но нали знаеш, че кой каквото си надроби то и това ше сърба.
Добре след като знаеш, че аз не мога да протестирам това решение на АССГ според кои правни норми не мога?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот faustin » 10 Яну 2023, 00:33

lili115 написа:При положение, че не говорите нищо конкретно по подадените ми сигнали, то и не се повтаря каквото и да е.

То никой няма как да говори по подадените сигнали, тъй като не сме ги виждали, нито пък би било уместно да ги публикувате, предвид евентуално съществуваща стратегия на разследване. Настоящата тема има 2 предмета - 1) какво ще стане ако АССГ "върне" заповедта за арест на Влади Горанов и 2) че прокуратурата е възложила проверка на КПКОНПИ относно лица от ГЕРБ. Първият предмет понастоящем е отпаднал, по втория единствено споменатите органи знаят какво се случва.

lili115 написа:Давате някаква хронология, която не е част от сигналите ми и очаквате да коментирам безконечно дълги описанания

Не, не очаквам да коментираш нищо, дадох я просто за food for thought както се казва, евентуално някой ако му стане интересно и реши да прочете какви събития са се случили и кога. Все неща, свързани с последните 2 години на промяна.

lili115 написа:и къде видя, че говоря за теб? Изглежда поговорката гузен - не гонен бяга е в сила.

Както казах още в първия си коментар, характерно за либералните активисти е да се преструват, че не знаят или че не разбират дадено нещо. Говореше за мен точно тук:
lili115 написа:какво се умълчаха всички като стана на въпрос да се говорят конкретни неща, а някои така просторно като за първи пост обясняват общи неща в опит за манипулиране на обществото ...



lili115 написа:Добре след като знаеш, че аз не мога да протестирам това решение на АССГ според кои правни норми не мога?

чл. 72, ал. 4 ЗМВР (4) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2018 г., в сила от 01.01.2019 г.) Задържаното лице има право да обжалва законността на задържането пред районния съд по седалище на органа. Съдът се произнася по жалбата незабавно, като решението му подлежи на касационно обжалване по реда Административнопроцесуалния кодекс пред съответния административен съд.
Решение № 8067/29.12.2022 на АССГ относно Влади Горанов, изречение последно - "Решението е окончателно."

Продължаваш да си въртиш плочата за статуквото, мутрите, корупцията, но в същото време продължаваш да бъркаш административното производство с евентуалното текущо/бъдещо наказателно производство. Влади е арестуван по ЗМВР, очевидно незаконно, аналогично на Бойко и Севда, и трите случая решени на 2 инстанции, от различни съдебни състави. Вероятно всички корумпирани? Това е административен въпрос, който е приключен. Оттам нататък дали имаш доказателства за тяхната вина или не - този спор е с полицията, прокуратурата, КПКОНПИ и евентуално съда. Там трябва да си насочиш вниманието, където да следиш преписките, евентуално да се явяваш за сведения, разпити и т.н. Да се оказва "натиск" от "гражданите" върху административния съд, за да върне механично 24-часово задържане е несериозно.
faustin
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Дек 2022, 16:15

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 10 Яну 2023, 19:51

Основно идеята ми с тая публикация е хората да знаят каква е истината, понеже ще си доста смешен ако се опитваш да твърдиш, че полиция и прокуратура ще положат усилия обществото да знае истината и че те не контролират медиите!
Иначе всички сигнали ги публикувам тук http://gnp.care/?page_id=293 като все още не съм публикувал сигнала за корупцията в хазарта защото се предполага, че полиция и прокуратура трябва да си свършат работата в тишина.

Няма как да убедиш когото и да е, че съда няма задължение да се произнесе по приети действителни факти по делото за сведение, понеже ако те съдържат необходимите доказателства, които полицията не желае да даде на съда, то е повече от ясно, че решението следва да бъде различно от това което е! За какво тогава се приемат за сведение? Повече от видно е, че след като се приемат то те имат значение за същността на делото и мълчанието на съда в това отношение е обществено неприемливо. Няма такъв филм, че съда не бил задължен да говори за това понеже това което следва като обществен интерес трябва да е надделяващо.

Но е ясно, че тук никой няма да смее публично да ми каже как да протестирам това решение.
Оовек, няма как с мълчание полиция и прокуратура да отговарят на изискването за обществена прозрачност на действията им!
Пак ти казвам, ти не можеш да носиш отговорност за думите си защото си анонимен и си създал тоя профил само с тая цел, говориш само в тази тема и няма никаква гаранция, че ако говориш с цел заблуда на обществото после не можеш да носиш обществена отговорност защото никой не знае кой си ти!
Айде да видя как може да отговориш на въпроса защо всички крият оригинала на Горанов от 13.01.2015 г. по който няма 700 млн лв от хазарта на Божков?
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот faustin » 10 Яну 2023, 21:51

lili115 написа:http://gnp.care/?page_id=293

Тоест спорът е бил дали евентуално заповедта на Горанов в действителност не е била заведена в ДКХ? И съответно че някой е фалшифицирал копието с входящия номер, тъй като петното отгоре нямало как да се получи от принтера? Ами това отново е пример за изкуствено изместване на въпроса и създаване на пушилка. Да, петното точно там няма как да се появи случайно от принтера. Много по-вероятно е да се е получило от скенера. А обяснението за това е съвсем скучно. Чиновничката, която сканира документи, ползва стар/мръсен/неподдържан скенер. Широко разпространено явление в администрацията, и то не само по отношение на скенерите. Петна по стъклото, мръсотия, драскотини, в комбинация с неправилни настройки на сканиране могат да доведат точно до такова петно. Това, разбира се, е ако приемем, че петното не е следствие от нескопосан опит за цензуриране на входящия номер по някаква причина, или пък за монтиране на изображение със зацапан входящ номер върху чистия лист.
Но който и от двата варианта да се е случил в действителност, какво става после? След поредица от разговори със Спецов, МВР, прокуратурата и пр. се оказва, че заповедта реално е заведена в деловодството на ДКХ 2 дни след издаването й. Тоест, ако вашето твърдение е било, че заповедта не е пристигала в ДКХ, а след това някой си е замел следите като е фотошоп-нал (чудно защо зацапан) входящ номер и е оповестил този подправен документ публично - пак стигаме до това, което говорех в предишните си коментари - отпаднал предмет. Защото дори фалшифицирането реално да се е случило (да, само по себе си вероятно престъпление), така или иначе заповедта е била получена в ДКХ.
Защо пиша всичко това - това имам предвид като казвам, че гледате не където трябва. Очевидно имате сили и хъс за тази дейност, но ако си насочите усилията в правилната посока може да имате по-големи успехи. В случая се получава, че след месеци писане в крайна сметка заповедта е била налична в ДКХ.

lili115 написа:като все още не съм публикувал сигнала за корупцията в хазарта защото се предполага, че полиция и прокуратура трябва да си свършат работата в тишина.

Точно де, и аз това казах.

lili115 написа:Няма как да убедиш когото и да е, че съда няма задължение да се произнесе по приети действителни факти по делото за сведение

"Действителни факти" е твоето определение. Съдът нито ги е проверил, тъй като не е разследващ орган, нито е възложил на някого да ги провери. Поради простата причина, че работата на съда в случая бе да провери дали към момента на ареста на Горанов е съблюдавана процедурата, дали правилата са били спазени, дали е изготвена необходимата документация. Толкоз. Оттам нататък след дъжд качулка кой какво предоставя "допълнително" е без значение. Има задържан по ЗМВР, заповедта е оспорена по административен ред, отменена е окончателно. Пак казвам, грешка от твоя страна е да насочваш усилията си в тази посока. Активната дейност (би трябвало) да се случва в КПКОНПИ.

lili115 написа:Няма такъв филм, че съда не бил задължен да говори за това понеже това което следва като обществен интерес трябва да е надделяващо.

То не е филм, а основен принцип. Лично аз поне не помня някакъв вид брифинг, на който излиза съдия и почва да разказва какво е свършил, отсреща му се задават въпроси и той отговаря. Принципът винаги е бил, че съдът говори чрез решенията си, които са публични.

lili115 написа:Но е ясно, че тук никой няма да смее публично да ми каже как да протестирам това решение.

Не виждам защо някой тук би се страхувал да го направи, проблемът е, че не съм чувал за механизъм за обжалване на окончателно съдебно решение. Може би някой прави бегла аналогия с правомощието на главния прокурор да отменя постановления за прекратяване извън законовите срокове, но това е нещо съвсем различно. Ако вие откриете някакъв нов метод, бих се радвал да го споделите.

lili115 написа:Пак ти казвам, ти не можеш да носиш отговорност за думите си защото си анонимен и си създал тоя профил само с тая цел, говориш само в тази тема и няма никаква гаранция, че ако говориш с цел заблуда на обществото после не можеш да носиш обществена отговорност защото никой не знае кой си ти!

Доста лежерно се отнасяте към престъпните състави, както е видно и от прокурорските постановления от линка. Оставям настрана, че сигурно за 5-ти пореден път повтаряте, че заблуждавам някого, без да посочите конкретно кое от казаното от мен не е истина, оставям настрана и преценката дали чрез коментар в тема в Лекс въздействам на обществото. Но нито се крия, нито бих искал да го правя, съществуват достатъчно способи за идентифициране, и бих се радвал ако някой е решил, да ме намери, за да обсъдим в спокойна обстановка какво заблуждаващо съм казал.

lili115 написа:Айде да видя как може да отговориш на въпроса защо всички крият оригинала на Горанов от 13.01.2015 г. по който няма 700 млн лв от хазарта на Божков?

Това наистина и за мен е интересен въпрос, най-вече защо Спецов и Василев толкова време го криха (ако приемем, че е било с някаква цел). По-интересното обаче е, ако утре вземат и публикуват цветната заповед, какво ще търсим върху нея? Следи от изчезващо мастило?
faustin
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Дек 2022, 16:15

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 10 Яну 2023, 23:58

Човек, (faustin) направо се учудвам на старанието ти уж да даваш кометентни коментари а в същност едно, че не си се запознал като същност на сигнала ми за петното и 2-ро въобще си нямаш и елементарна техническа/компютърна преценка, експертиза според мен е пресилено да използвам.
Значи никъде в жалбите и сигналите ми по това петно не съм изразявал мнение, че заповедта не е била заведена в ДКХ, а същността на сигнала ми е това, че някой по твърде елементарен и лаишки начин напълно характерно за бруталността в корупцията в България се е опитал да скрие датата на входящия номер на ДКХ! Както и ти го казваш и познаваш, че „нескопосан опит за цензуриране на входящия номер „ Проблема тук е, че прокурора от СП се прави на неразбрал и казва, че номера се бил четял и видите ли нямало престъпление, а това, че номера се чете, а датата не, не означава се чете входящия номер на документа. Нарочно така го казва, понеже ако каже, че номера не се чете трябва да правят ДП понеже не е изпълнена заповедта където пише в нея, че трябва да се публикува на сайта на ДКХ, а като не се чете ВХОДЯЩИЯ номер на документа не е ясно какво е публикувано и съответно не е изпълнена заповедта, защото имаше един член от НК (не ми се търси кой беше) дето казва, че официални документи трябва да се съставят според определена форма и ред, което очевидно няма как да е направено с тая заповед!
2-ро по отношение на това какво е това петно и че то може да е от сканиране и случайно си много зле с това становище, като си нямаш и на понятие какви грешки от амортизация могат да се получат от скенер или вид принтер. Та ти си нямаш и понятие от това що е то мастило и тонер, но ще ми даваш обяснение от какво е петното.
Човек, смешен си, ако разбираш от право и закони, това не означава, че разбираш от компютри. На мен мутрите герб ми съсипаха чрез заплахи по проверки чрез истински мутри успешния дългогодишен бизнес с продажба и ремонт на компютри, така, че не на мен тия и не случайно съм подал тоя сигнал веднага Румен Петков от АБВ, приятеля на Божков щом показа тоя документ по бтв – 2 дена преди Божков да излети за ОЕ. Защото веднага ми стана ясно, че някой е пипал там защото е знаел, че ще се крадат много пари!
И това ме е яд на каскетурата, защото се правят на ударени тия прокурори и не искат да преследват тоя който е пипал там. А точно това обществото трябва да знае – ИСТИНАТА.
Добре бе, човек, загледай се малко в петното – ама и без да разбираш от компютри е ясно, че това петно което е следи от тотално амортизирана ТОНЕР касета на ЛАЗЕРЕН принтер, няма шанс да се получи точно в областта на печата като не излиза от линиите на правоъгълника и също така няма как долната линия да е изкривена в дясно а горната и вътрешните – не!
Това са елементарни неща и това е изключително дразнещо в поведението на тия прокурори да правят хората на КАМИЛИ и маймуни!
Така, че това е проблема, че като се види оригинала и на него като по всяка вероятност няма никакво петно и най-вече като не е изкривена долната линия веднага ще е ясно, че някой нарочно е пипал, а това са липсващи 700 млн лв!!!
Остави това, но според Спецов се оказва, че даже и оригинала не е даван в ДКХ, а незаверено копие и върху това копие някой в ДКХ е сложил мокър печат с входящия номер!!! Алоооо, ти чуваш ли за какво говорим??? И в заповедта не пише, че е направен препис за ДКХ след като трябва да се публикува там заповедта! Нали има НАРЕДБА за обмена на документи в администрацията (Загл. изм. – ДВ, бр. 5 от 2017 г., в сила от 1.03.2017 г.), защо никой от тия прокурори не гледа съответната правна уредба и не преследват герберските корумпета!!! Ха, а после кажи, че си нямали бухалка на мафията в прокуратурата!
И не извъртай думите ми като прокурорите, защото не съм казал, че си манипулирал обществото, а: „че ако говориш с цел заблуда на обществото после не можеш да носиш обществена отговорност защото никой не знае кой си ти! „ Думичката АКО не знаеш ли какво означава?
Ако се публикува цветно копие на оригинала би трябвало да се очаква да се видят следи от изчезваща КОРУПЦИЯ, но едва ли и което е твърде вероятно хората да видят брутална КОРУПЦИЯ, която в момента е придобила чудовищни размери!!!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 11 Яну 2023, 00:09

И проблема с всички тия действителни факти - чл. 7, ал. 1 от АПК, които давам в сигналите си ПО ВСЯКА вероятност са свързани с обвинениоето над Горанката за изнудване над Божков и това е и конкретния ми сигнал за това че не е направил сумиращата колона и Божков се оправдава с това, че е имал избор коя колона да попълва и още много неща в сигналите ми, които ако се разгледат обективно от прокуратура и ПОЛИЦИЯ резултата е че ще има доказателства в съда!
А точно това е смисъла на приемане на сигналите ми като доказателства и за СВЕДЕНИЕ и което сведение трябва да наклони везната в полза на обществото! Заради това съде е трябвало да вземе сигналите ми за сведение, така както първоначално е приел а и страните по делото нали се сещаш, че няма как така случайно да се съгласят те да се приемат като доказателства! И тоя прокурор от СГП нали затова е там и при положение, че си замълча и непротестира, нали се сещаш, че няма как после да има мълчание от съда!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот kalahan2008 » 12 Яну 2023, 10:04

Няма как министърът на финансите да не е знаел за начина на облагане на приходите от хазартния бизнес на Божков и за това, че по този начин бюджетът се ощетява с милиони. Със сигурност фирмите му са били под стриктно наблюдение от ДХК и МФ е получавало ежемесечни доклади за събраните такси, като това лесно може да се докаже. Защо досега не е сторено - нека faustin да каже.
Много е трудно да се повярва, че само ДХК е виновна, а МФ чист като сълза.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 12 Яну 2023, 12:53

kalahan2008 написа:Защо досега не е сторено - нека faustin да каже.

той няма как да ти каже, след като целта му е истината да не излезе на яве, като от последния пост това си личи по безспорен начин, както и че това е доказателство, че той съзнателно въвежда обществото в заблуждение и цели да го манипулира!
А иначе защо до сега не е доказано, ами от подадените ми сигнали си личи по ясен и недвусмислен начин, че ПРОКУРАТУРАТА на Гешев не желае да направи обектвивна и пълна проверка, като си затваря очите (това съм им го казал на прокурорите официално като съм се подписал!)
Но тук с това касационно дело проблема е че И полицията не желае да даде доказателства на съда, а аз след като ги давам и показвам, че такива доказателства съществуват и първоначално се приемат от всички по делото, след това тия СВЕДЕНИЯ, доказателства и действителни факти се пренебрегват, все едно не съществуват! Ето затова е обществено неприемливо мълчанието на съда, без значение, че е административен понеже е видно, че той е над прокуратурата и е възможно по някакъв начин да се задължи прокуратурата да направи обективна проверка, каквото в същност ми беше и искането до съда!
Привествам kalahan2008, че се включи с обективен коментар и че се разчупва мълчанието и сковаването по тая тема всеки да чете, а никой да не взема участие! :)
Сега след като това касационно решение е окончателно, значи аз като потърпевш от него бих могъл да заведа някакъв иск срещу това решение в Страсбург или Хага, не знам каква е разликата, но целта ми е както казах и по-рано да поискам някакво формално обезщетение от 1 лв/евро от държавата за непрозрачност на съдебно решение, като се вдигне шум хората за да разберат истината за тия арести и по такъв начин прокуратура и полиция да бъдат принудени да си свършат работата в ползва на обществото.
Някой може ли да ми каже какви са сроковете, колко ще струва и най-важното въз основа на такова искане преди да го заведа да прочета материалите по делото за да се види защо съда не е казал нищо и дали тези доказателства са наистина взети за СВЕДЕНИЕ?
Ей, хора, какъв е смисъла да не се говори за истината и това което се вижда, но никой не смее да говори с фактите за това!? Нали знаете, че истината винаги излиза на яве рано или късно и че това не зависи от човешката воля! Защо ние след като виждаме, че можем да подобрим нещо не го направим, понеже е видно, че борейки се за обществените права, то ние и подобряваме и своите лични такива!
А и тия държавни служители влезли в ролята на дебели мутри, не са нищо повече от едни страхливи мижетурки свили се в черупката на материалното си съществуване, но предусещаши неизбежността на възмездието, което предстои да ги връхлети!
А и човек трябва да знае от какво и защо да го е страх, иначе се биеш като вода в бряг, лашкан в собственото си материално невежество, неспособен да предвидиш това което неизбежно ще те удари.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 12 Яну 2023, 14:44

Айде малко баш по същество по темата!
Викат ме на разпит в ДАНС и да му мислят корумпетата! Ха-ха-ха.
Ето доказателството за сериозността на сигнала ми, както и че работата е ДЕБЕЛА!
Но само се замислете как това при положение, че не е оправено до сега от скандала с Божков от януари 2020 г. и за това време КОРУПЦУЯТА какви брутални размери е придобила и колко Божковци са в момента!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Яну 2023, 23:28

Всъщност Дон Кихот не е бил идеалист, според мен е литературен образ, но все пак - трябва да имаш здрав леген да се правиш на герой.

Да сравним първите ни сблъсъци с мафията - те бяха романтични, фолклорни, но после станаха кървави и така нататък. С две думи, мафията си има нужда от пари, не става въпрос - да се задоволят, но - така или иначе имат нужда, стават агресивни иначе. Това е положението, даже се бракуват помежду си - щерката на единия със сина на другия.

Възможностите да приемаме комичното обаче са до време, колкото и да е бутафорно - все пак - не е приятно да ни будалкат.

Особено простотиите за материала.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 17 Яну 2023, 01:19

Тези, които се правят на герои в днешно време е заради определена политическа кампания и домогване до властта, а това да НЕ търпиш да те правят на маймуна защото някои си държавен служител е имал абсолютната и пълна власт не е идеал, а елементарна непримиримост и способност да си отстояваш обществените права въпреки, че го правиш и за другите, които ги е страх.
Сблъсаците с мафията могат да бъдат само едни: БРУТАЛНИ! Щом вече искат по най-безогледен начин да ми пришият престъпление, като си мислят, че не мога да прочета какво ми бутат да подписвам и използват НАП като истинска бухалка! Имам доказателство черно на бяло! Но ако мутрите можеха да мислят поне малко щяха да разберат, че щом съм стигнал до тук и съм принудил каскетурата да заведе това производство за КОРУПЦИЯ против мутрите, то не е случайно и мога да разбера какво следва от едно правно действие без значение, че не съм юрист, адвокат или прочие.
На който не му е приятно да го будалкат може да ми помогне на мен и на него самия като пише жалби против КОРУПЦИЯТА в полиция и прокуратура, там където се намира, а не да ме следва мен или някаква рекламирана идея или възглед от телевизора!
Елементарно е.
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 20 Яну 2023, 01:20

Значи ще се окаже, че цялата тая брутална репресия от мутрите и каскетите на която съм подложен е заради желанието ми да дам гластност заради липсата на прозрачност от АССГ по делото за ареста на Горанов и това, че искам да чета материалите по делото, защото ако получа достъп до тях това със сигурност няма да се хареса на някои мутри! Със сигурност работата е много ДЕБЕЛА там и е повече от видно бруталния и неистов ужас обзел някой какскет и целта е да съм ангажиран с такива простотии, като бруталните атаки идват от всякакви зависими покрай мен, хванати, притиснати и останали без никакво достойнство само и само да бъда смазан по брутален начин за да си млъкна и да не ровя повече.
Но, сори - няма да стане! Тия милиционерски номера са ми известни и съм се нагледал на тях много пъти до сега!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 20 Яну 2023, 18:47

А такааа, значи се оказва, че по същото време ми е назначена и проверка като физическо лице от друго подразделение на НАП и ми се иска едновременно да оформям огромни искания и обяснения и естествено, това става не като ми се връчват и двете искания, а след време, като се цели създаване на ситуация по психически тормоз и напрежение.
А така между другото данъчния почна да ми иска неща, които не са описани и ми говори счетоводни неща, които не разбирам и почна да се тепка и един път ми говори едно, а после друго. Абе аз го гледам в очите въпросително, а той се върти на стола и се чуди какво да направи като вижда, че не може да ме натисне.
На някой още ли не му е станало ясно, че защитаваш ли обществения интерес бруталната репресия и помия започва да се излива върху ти от мутрите и каскетите във властта, като е повече от видно, че тоя служител е притиснат вече от системата да действа извън и въпреки неговите разбирания за обективност, прозрачност и справдливост!
Но на това мога да кажа на мутрите едно голямо: ХА-ХА-ХА
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 29 Яну 2023, 12:49

А, я да видим какво имаме сега ... ами в следствие от това, че всички държавни институции са узурпирани, пробити и завладяни и няма как всички редови и обикновени държавни служители да са брутално безцеремонни в потъпкването на обикновения и неизвестен гражданин и като виждат, че той наистина защитава обществения интерес, то съвестта им започва да говори и те НЕ МОГАТ да приложат тая репресия спусната им от горе от мутрите и каскетите за да бъда смачкан по брутален начин, въпреки и да се опитват, като е повече от видно, че са се поддали първоначално на парче от КОРУПЦИЯТА.
И като резултат имаме поредната брутална безстопанственост от държавен служител, НО това вече касае незаконосъобразно разкриване на ДЪРЖАВНА ТАЙНА!
А честито на каскетите и мутрите! Няма смисъл да говоря веднага за какво става на въпрос, не че не мога, но за какво са ми скандалите по принцип за едната слава, което не е нищо повече от суета и губене на време. За това да видя мутрите каво ще местят. Те са на ход.
От мен имат едно голямо ХА-ХА-ХА!
ГНП
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 29 Яну 2023, 13:31

ivan_lawyer написа:Всъщност Дон Кихот не е бил идеалист, според мен е литературен образ, но все пак - трябва да имаш здрав леген да се правиш на герой.

Да сравним първите ни сблъсъци с мафията -


Въпроса сега е: На КОЙ ще му трябва ЛЕГЕН?!? ... за отдолу де! Хо-хо-хо колко ми е забавно, не е истина!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: ГЕРБ са на проверка в КПКОНПИ за КОРУПЦИЯ

Мнениеот lili115 » 31 Яну 2023, 22:16

Я още една жалбичка до ДАНС за сериозни щети за обществения интерес отново заради мутрите герб! Ще цитирам от ФБ страницата ми където са доказателствата от полиция и прокуратура, а това го давам тук понеже е в пряка връзка с тая тема:

"Ние ВРАЧАНИ дали ще плащаме здраво съдебни обезщетения, загуби на инвестиции, работни места и обезлюдяване на града ни заради мутрите герб понеже крият истинските имена на зам.кмета по строителство на Община Враца??? >>>ДОКАЗАТЕЛСТВА от ПОЛИЦИЯ и ПРОКУРАТУРА<<<
Я поредната жалбичка тоя път в ДАНС и защо дясната ръка на кмета първенец на мутрите герб дава невярна информация за имената на зам.кмета!
Ама много обичам да ги соля здраво тия противни мутри и как се опитват да ме натопят с ДАНЪЧНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и са ми пуснали бухалката НАП едновременно да ме проверява 2 пъти - фирмата ми и мен като физическо лице! А имам срок от 14 дена да се обяснявам по двете данъчни ревизии, като срока се застъпва и ми ограничават незаконосъобразно правата!
А тия от НАП Враца така се панираха като отидох да им дигам скандал с включен телефон, та от притеснение данъчен служител позволи изнасяне на ДЪРЖАВНА/данъчна ТАЙНА от кабинета на Директорката на НАП-Враца!
ГНП"
от https://www.facebook.com/GNP.a.pump.for ... HzGxprCUql
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron