начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Как да сменя управител на ООД

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да сменя управител на ООД

Мнениеот peterpenzov » 21 Мар 2023, 01:09

Здравейте, искам сам да изготвя документи за смяна на управител на ООД и да си подам сам документите в Агенцията по вписванията. Може ли да ме упътите какви документи са нужни. Ако е възможно да ме упътите с линкове за бланки. До сега намерих това като информация:

1. Заявление за вписване на обстоятелства относно дружество с ограничена отговорност - А4.
2. Декларация по чл. 13, ал. 4 от ЗТРРЮЛНЦ, с която новият управител декларира истинността на заявените обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове.
3. Декларация по чл. 141, ал. 8 от Търговския закон
4. Декларация по чл. 142 от Търговския закон
5. Уведомление за напускане от управителя до дружеството, на основание чл. 141, ал. 5 от Търговския закон.
6. Съгласие и образец от подпис (спесимен) на новия управител, на основание чл. 141, ал. 3 от Търговския закон, се заверява пред нотариус.
7. Протокол за решения на едноличния собственик на капитала, с който се освобождава от длъжност и отговорност настоящия управител и се избира новия управител. Приема се и нов учредителен акт, съобразен с промените. (сигурен съм че това не е правилно за ООД. Какъв документ е нужен за ООД?)
8. Учредителен акт, запазва досегашното си съдържание, като се променя името на управителя.
9. Учредителен акт със заличени лични данни е в същата форма, като учредителния акт, но се заличава ЕГН на едноличния собственик на капитала и управителя.

Източник: https://www.snglawfirm.com/post/%D1%81% ... 1%82%D0%B8

Може ли да му упътите какво точно трябва да се изготви като документи?
peterpenzov
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Сеп 2021, 02:52

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот guest1 » 21 Мар 2023, 08:24

Здравейте.
Една от основните стъпки - в развитието на човечеството - се казва " Разделение на труда"!
Обърнете се към адвокат, който се занимава с такива неща. Процедурата е рутинна, но ще дадете малка сума и ще си спестите нерви и време.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот ykovachev » 21 Мар 2023, 10:26

guest1 написа:Здравейте.
Една от основните стъпки - в развитието на човечеството - се казва " Разделение на труда"!
Обърнете се към адвокат, който се занимава с такива неща. Процедурата е рутинна, но ще дадете малка сума и ще си спестите нерви и време.

Много точно казано!
Рутинна процедура в случая ще рече, че всеки, съобразно възможностите си, може да се справи с тази задача. Особеното е, че ако човек не си цени времето и труда, може да потроши няколко човекодни, докато натъкми нещата. Ако тези дни труд по сметките на този, дето ги хвърля, са по-евтини от адвоката, сметката излиза - за тази задача.
Остава въпросът - какъв па ше е тоя бизнес, дето, като изтъни с някоя и друга стотачка, ще излезе на чутовен плюс? А може би няма бизнес изобщо, а само едно регистрирано дружество?
Нооо - всеки сам си "преценя".
Линкове към самоделки, който иска, да дава.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот svegrigorov » 21 Мар 2023, 10:38

Това са документите, които са необходими за смяна на управителя. Няма конкретни бланки, които да ти свършат работата със сигурност. Може да има особености по промяната, които не можеш да забележиш, когато не се занимаваш професионално с право.

Ако не можеш да се справиш сам, звънни ми на телефона от интернет страницата.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот guest1 » 21 Мар 2023, 21:07

ykovachev написа:[Рутинна процедура в случая ще рече, че всеки, съобразно възможностите си, може да се справи с тази задача. Особеното е, че ако човек не си цени времето и труда, може да потроши няколко човекодни, докато натъкми нещата. Ако тези дни труд по сметките на този, дето ги хвърля, са по-евтини от адвоката, сметката излиза - за тази задача.
Остава въпросът - какъв па ше е тоя бизнес, дето, като изтъни с някоя и друга стотачка, ще излезе на чутовен плюс? А може би няма бизнес изобщо, а само едно регистрирано дружество?
Нооо - всеки сам си "преценя".
Линкове към самоделки, който иска, да дава.

Като казах "рутинно" - имах предвид да професионалистиге, занимаващи се с фирмено право. От нас 10 години съм оставил всички юридически дела - покрай фирмите - на един адвокат.
Колкото до разходите - последния път ставаше дума за фирма "без дейност'. Нула приход, нула пазход, нула баланс, 2 лева уставен капигал - 250 лева да адвокат и нотариус. Изобщо не се замислих.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот lili115 » 24 Мар 2023, 21:28

guest1 написа:... но ще дадете малка сума и ще си спестите нерви и време.

Да бе малка сума, половин минимална заплата! Е да ама не е и само това, аз сам си смених даже правната форма на фирмата ми и ползвах беплатни съвети публикувани в интернет сайтове и се справих, като накрая получих писмо за допълнение в документите и исках да ползвам една проста консултация при адвокати, а всеки на който му звъннах НЕ ИСКА да даде просто консултация, а да ми върши работата той естествено срещу солидна сума. Аз му казвам, че искам една консултация а те ама аз ще го направя документа и колко пари, ами 100 лв, а друг- ооо ама не съм ги правил аз документите - 200 за документа и още толкова за преглеждане на останалите дали са добре направени.... Абе аз му казвам, че искам една консултация, ама не!
направо ужас, така, че към автова- просто почетете малко информация има доста и това не е проблем!
lili115
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот chadel » 28 Май 2023, 10:22

Ей, Андрешковци, какви бизнесмени сте вие, бе!? Вие сте копанари, не бизнесмени :lol: Ще спестиш 200-300 лв., сигурно ще забогатееш! Аман от такива цънцари като вас.
Последна промяна chadel на 28 Май 2023, 10:26, променена общо 1 път
Dare to disrupt the legal industry - https://techlex.bg/
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот chadel » 28 Май 2023, 10:28

lili115 написа:
guest1 написа:... но ще дадете малка сума и ще си спестите нерви и време.

Да бе малка сума, половин минимална заплата! Е да ама не е и само това, аз сам си смених даже правната форма на фирмата ми и ползвах беплатни съвети публикувани в интернет сайтове и се справих, като накрая получих писмо за допълнение в документите и исках да ползвам една проста консултация при адвокати, а всеки на който му звъннах НЕ ИСКА да даде просто консултация, а да ми върши работата той естествено срещу солидна сума. Аз му казвам, че искам една консултация а те ама аз ще го направя документа и колко пари, ами 100 лв, а друг- ооо ама не съм ги правил аз документите - 200 за документа и още толкова за преглеждане на останалите дали са добре направени.... Абе аз му казвам, че искам една консултация, ама не!
направо ужас, така, че към автова- просто почетете малко информация има доста и това не е проблем!


Че 100-200 лв. много ли са? Представям си що за фирма имаш. Сигурно и договорите сама си ги сваляш от интернет и като се оплескат нещата, тогава ще те одерем 3 кожи и хем хонорар ще платиш, хем ще изгубиш делото (вероятно), защото си тарикат и ги разбираш нещата :lol:
Dare to disrupt the legal industry - https://techlex.bg/
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Как да сменя управител на ООД

Мнениеот guest1 » 29 Май 2023, 06:30

Последните два коментара бяха груби, но верни.
Конкретен пример с промяна на обстоятелства:
    1. За нотариална заверка та два подписа - 100 лева. Не можеш да си я направиш сам - трябва ногариус;
    2. Такси в АВ - 100 лева. Дали сам се носиш документите или твои процесуален представител (адвокат) - все толкова;
    3. Такса да самия адвокат - 0 (нула) лева. Демек "бонус лоялен клиент"!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron