начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот vozi63 » 16 Юли 2014, 15:09

Здравейте, реших да заложа в сайт за залагания в интернет,сайта е"Betfair".Регисрирах се , вкарах данните на банковата си карта и заложих символична сума ,минималната ,която се изискваше за депозит-12лв.Играх и спечлих,но когато реших да си взема парите,се оказа,че трябва да сканирам и изпратя данните от личната си карта за някаква си валидизция на сметката ми, без която не можело да тегля парите си?!Е как така, когато трябваше да ми вземат парите ги изтеглиха без да има нужда от личните ми данни, а сега,когато искам да си върна сумата, се оказва ,че им тряват личните данни,за да били сигурни,че това съм аз!!?Как така стават тези работи ,и имат ли право да ми изискват личните данни?!Аз съм пазарувал по интернет,и никой до сега не ми ги е искал... стигали са само данните от банковата карта... Не е ли това измама?!Не става въпрос за парите, които са символични ,а за принципа!
vozi63
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2011, 22:13

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот bludniq_sin » 16 Юли 2014, 16:30

Да такива са процедурите. Валидизация може да стане и по телефона (пак ви изискват личните данни). Вероятно те са администратор на лични данни (можете да се поинтересувате на сайта - би трябвало да го има това) и имат право да съхраняват ваши лични данни. Сега може и да ви изненадам, но е възможно да не можете да изтеглите парите веднага. В някои от големите сайтове за залози (като този) се изисква преди да си изтеглите спечелена сума да изиграете (без значение дали печелившо или не) размера на сумата която сте внесли първоначално 3 пъти (това мисля, че също се обяснява преди регистрацията и вероятно ако не сте си прочел условията добре е възможно да сте го пропуснал). Пример: депозирате 12 лв първоначално - за да си изтеглите каквато и да е сума от там трябва да изиграете (т.е да заложите) 36 лв - може и да спечелите, може и да загубите, но едва след като сте превъртял тази сума имате право да теглите каквото и да е.


Да допълня: порових се в общите условия на сайта. Там пише следното:
Натискането на бутона "Потвърждавам" на екрана за откриване на сметка, изразява вашето съгласие и приемане на настоящите Правила и условия.

Ако се намирате на територията на Република България, вашият залог се приема от Полко Лимитид („Полко”) - дружество от Групата на Betfair, вписано в Търговския регистър на дружествата в Малта, под номер C 39497, със седалище и адрес на управление в Бетфеър, Трик Il-Каплиан Мифсуд, Санта Венера, SVR 1851, Малта (Betfair, Triq Il-Kappillan Mifsud, Santa Venera, SVR 1851, Malta), което е лицензирано от Държавната комисия по хазарт („ДКХ”) към Министерство на финансите на Република България и има право да организира хазартни игри за онлайн залагания на територията на Република България в съответсвие с разпоредбите на Закона за хазарта от 2012 г.

Отворената от вас сметка ще се обслужва от Полко Лимитид и препратките в тези Правила и условия към "Betfair", "ние", "нас" или "нашия" ще се отнасят към Полко Лимитид е дружество е получило лиценз за организиране на залагания върху резултати от спортни състезания и надбягвания с коне и кучета, организирани онлайн на 25 февруари 2014г. от Държавната Комисия по Хазарт в съответствие със Закона за хазарта, в сила от 1 юли 2012г., с всички изменения и допълнения.

Моля, разгледайте нашата страница с Регулаторна информация за повече информация относно компаниите от Групата на Betfair и притежаваните от тях лицензи в различните държави.

Вашата сметка

За да приемем молбата ви за отваряне на сметка, вие следва да потвърдите (разбирайки и приемайки, че ние разчитаме на истинността и верността на вашите твърдения) следното:
Вие сте над 18 години, способни сте да поемате отговорност за собствените си действия и можете да влезете в юридически обвързващо ви споразумение с нас;
Вие се съгласявате да предоставите валидна информация при регистрация, включително но не само вашето име и вашата дата на раждане. Вие се съгласявате да ни информирате относно промени във ...

и от там ви препращат към

Политика за защита на личните данни на Betfair
Въведение

Защитата и сигурността на данните, които ни предоставяте ("лични данни") е толкова важна за Betfair, колкото и за вас самите, които решавате да ни ги предоставите. По тази причина ние сме направили сериозни инвестиции, за да въведем и използваме Информационна система за сигурност от световно ниво, която притежава ISO 27001 Сертификат.

Лични са всички данни, които се отнасят до вас и ви идентифицират по безспорен начин или биха могли да ви идентифицират като например: вашето име и адрес, дата на раждане, номер на документ за самоличност, телефон, подробности за платежната ви карта, подробности за вашата игра и всякаква друга информация, която предоставите по собствено желание.

Полко Лимитид („Полко”) е компания от групата Betfair, притежател на два лиценза за организиране на хазартни игри за онлайн залагания на територията на Република България.Полко е регистриран администратор на лични данни по смисъла на чл.3 от Закона за защита на личните данни („ЗЗЛД”) и обработва вашите лични данни при спазването на установените правила и правила и процедури.

С настоящия документ, който наричаме „Политика за защита на личните данни”, Betfair желае да ви информира относно вашите права по отношение на защитата на личните ви данни и да разясни мерките, които са предприети за тяхното спазване.

Всяко позоваване на "Betfair" или "Групата" в рамките на тази Политика за защита на личните данни се отнася до Betfair Group Plc и в частност до търговското дружество, притежател на лиценз за онлайн залагания от територията на Република България - Полко, както и до останалите компании от Групата, включително и до съдружниците и техните компании, независимо от това къде е тяхното място на дейност и регистрация.


и тн. и тн.. Може да се запознаете по-подробно на сайта.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот vozi63 » 17 Юли 2014, 13:34

Мерси за подробното инфо! Да ,грешката ми е ,че не се запознавам със тези условия,но все пак си мисля,че тези данни трябваше да ми ги поискат още при отвряне на сметката...аз отворих сметка без тях, те дръпнаха парите,и чак след това ми ги поискаха(ето тук е интересното).. демек,сега няма да ти дадем парите ,ако не си дадеш данните...незнам ...чуствам се излъган...не мисля,че са коректни...И странното е,че такава голяма платформа за онлайн търговия,като e -bay не взимат лични данни ,където вероятността за злоупотреби е реална, а тези тука с някакви си залагания ми искат такива?!Не си спомям ,дали в пей-пал ми ги искаха, но май и там не съм попълвал данни от лична карта....Какво ги интересува кой съм ,след като съм си продоставил картата....и още повече ,след като са теглили от там...?!
vozi63
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2011, 22:13

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот bludniq_sin » 21 Юли 2014, 10:33

Не съм сигурен за другите сайтове. Възможно е част от тази процедура да е елемент от мерките срещу изпиране на пари, защото вероятно и те както и други платформи, при които има разкешване и изплащане на дадени суми са длъжни да прилагат такива (пей пал определено като доставчик на платежни услуги по смисъла на закона прилагат такива мерки). И на мен не ми се струва мн редно пост-фактум да изискват допълнително такава информация, но ..
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот lukaychev » 21 Юли 2014, 10:51

Така е с всички букмейкърски сайтове.
lukaychev
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Апр 2014, 15:31

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот devva » 21 Юли 2014, 16:50

bludniq_sin написа:Не съм сигурен за другите сайтове. Възможно е част от тази процедура да е елемент от мерките срещу изпиране на пари, защото вероятно и те както и други платформи, при които има разкешване и изплащане на дадени суми са длъжни да прилагат такива (пей пал определено като доставчик на платежни услуги по смисъла на закона прилагат такива мерки). И на мен не ми се струва мн редно пост-фактум да изискват допълнително такава информация, но ..


Точно заради това е. По същата причина в подобни сайтове не можеш да заложиш от една сметка (карта), а да изтеглиш парите си в друга, дори да имаш регистрирани няколко банкови карти.

Относно това за превъртането на първоначалния депозит три пъти, не съм убедена. Със сигурност важи, когато ти дадат бонус (т.е. залагаш чужди пари, а не свои). Вярно е, че повечето сайтове дават бонус при първия депозит, де.

Да не се пропуска също и фактът, че лицензът на някои от тези сайтове не важи в определени държави. За да изтеглиш каквото и да било от картата си, първо трябва да ги убедиш, че си на територията на държавата, на която твърдиш, че си. Така например не можеш да залагаш в bet365, докато си пиеш мохитото на някой гръцки плаж (въпреки че платформата се отваря). Т.е. можеш, но сметката ти ще бъде блокирана и няма да можеш да теглиш, докато не минеш повторна верификация на адреса си. Проверено ;)
devva
Потребител
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Апр 2012, 11:30

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот bludniq_sin » 22 Юли 2014, 09:15

vozi63 с това май изяснихме основните причини за тази практика :) Ето и практик ни светна за по-голяма сигурност :D Бъдете спокоен в крайна сметка - силно се съмнявам някой от сайтовете с репутация да злоупотреби.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот vozi63 » 22 Юли 2014, 14:10

Да, разбирам..Мерси!
vozi63
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 22 Фев 2011, 22:13

Re: въпрос относно сайт за онлаин залагания в интернет

Мнениеот chymera » 12 Авг 2014, 08:59

bludniq_sin написа:Бъдете спокоен в крайна сметка - силно се съмнявам някой от сайтовете с репутация да злоупотреби.


А в случай че злоупотреби, къде трябва да насочиш претенцията си и къде трябва да ги съдиш?
chymera
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 16 Фев 2007, 18:39


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron