начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавн

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавн

Мнениеот 111888 » 10 Фев 2015, 13:01

Защо входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавно?

Защо като отидеш в РПУ да подадеш жалба не се издава незабавно входящ номер? Къде другаде има подобна абсурдна практика? При подаване на жалба-дори и да е в работно време-жалбата(ако изобщо ) я приемат, ти дават телефон да се обадиш на другия ден за вх номер с който е заведена. Това е абсурдна практика. Входящ номер за приемане на жалба следва да се издава веднага, ако е подадена в работно време. А и да не е в работно време-и да се жалваш в събота примерно-пак полицаят при който се жалваш трябва да може да ти издаде входящ номер.
Дори и жалбата да е неоснователна, дори и полицията да не е компетентна-това не е аргумент за нерегистиране на жалбите незабавно.Като подадете документ в община, съд, и където и да е- входящ номер се дава незабавно, като това е без значение дали претенцията е основателна или не, и дали е до компетентен орган или не. Това е едно регистриране на документ-,че е подаден-нищо повече.
В кой подзаконов нормативен акт е уредено,че вх номер не се дава незабавно? Какво правим, ако ти заявят-"няма да регистрираме жалбата", не сме компетентни да работим по нея. Дори и да е така-жалбата се регистрира,, и се действа по закон-уведомяване на жалещия се, или препращане до компетентния орган, а не предварителна филтрация-без регистриране на жалбите, или регистриране след забавяне.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот lakavitsa » 11 Фев 2015, 10:27

Не може да се остави поста ви без адмирации. Отправял съм жалба към същата институция и същата реакция, повсеместно. Така е и в Русия...Накрая се принудих с препоръчано писмо с обратна разписка и тогава чак началник на районно се обажда по жалбата...и колелопо се задвижва. Иначе е от умрял писмо, многоуважаеми от мен 111888
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот commodoro » 11 Фев 2015, 11:55

Мда. Докато няма осъдително решение от Страсбург и по тоя въпрос тъй ши е..
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот gudio » 11 Фев 2015, 16:51

Ми щот` не могат, бре. Требе там една назначена на роднински, шуробаджанашки или "сексуален" принцип служителка, с един дъъ-ъ-ъ-ъ-ълъг маникюр, с един пръст, докато си бърка в носа с другия пръст, да нацели клавишите (а с маникюра е трудно) и да напише там кой подава жалбата и защо я подава. Тежък е тоз труд, много време отнема, я си представете, че трябва да се регистрира не една, ами цели две :o :shock: жалби ?! Затова и колегите й се стараят - отсяват де що жалби могат, та да не стигнат до регистриране. Пък ако няма начин - е, ще чЕкате, много труд е това да се напишат два реда на кЮмпютър, много време отнема, пък и по ЖиСиЕма требе да се говори нон-стоп през това време, та разсейва, трудно, тежко, э-э-э-э-э-э-эхххх... :cry:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот justmy » 11 Фев 2015, 17:56

мафиотски въпрос :idea:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 19 Юли 2015, 11:51

justmy написа:мафиотски въпрос :idea:

що бе :?:
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот sterster » 20 Юли 2015, 03:18

ако нямаш позната кука те считат за враг и тоя флаг ти стои и до съд :idea: :arrow:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот bird_of_paradise » 20 Юли 2015, 11:37

111888 написа:Защо входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавно?


Какво питаш тук. Питай министъра на МВР, шефа на ОДМВР, респективно началника на съответното РУП ( тримата заедно) и се върни да ни осведомиш.

п.. аз, лично, проблем с тея неща не съм имала, респективно нямам и правен интерес да питам.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 20 Юли 2015, 16:06

bird_of_paradise написа:
111888 написа:Защо входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавно?


п.. аз, лично, проблем с тея неща не съм имала, респективно нямам и правен интерес да питам.


За питане по реда на ЗДОИ не се иска да доказваш нито правен, нито неправен интерес,нито пък да даваш каквито и да е обяснения защо питаш.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот bird_of_paradise » 20 Юли 2015, 23:30

111888 написа:За питане по реда на ЗДОИ не се иска да доказваш нито правен, нито неправен интерес,нито пък да даваш каквито и да е обяснения защо питаш.

Процедурата по "закона да си начеша любопитството" не ме интересува.
За това не работи системата ( там, където не), защото всеки станал първи Любознайко решил да пита. Какво?- няма значение, хипотетично, общо, при всякаква липса на конкретика за лица, факти и обстоятелства, нооо важното е да се върти човешки ресурс, за да се угоди на любопитния. Нъл тъй?
В резултат на този кипящ труд ще получите следния нищо-незначещ отговор:
Службите на МВР са длъжни да регистрират всеки сигнал или заявление за извършено престъпление и да предоставят информация на пострадалия за номера на регистрацията и по възможност на кое длъжностно лице са възложени съответните проверовъчни и други действия, като МВР регистрира и съхранява информация за станалите престъпления и произшествия в цялата страна, както и за движението на работата по тях....


:roll: Е, за това, когато се пита невежо всякога питащия се чувства неудовлетворен от отговорите. Щот`, ако и да му е голямо и самочувствието, и претенциите - толкова си може.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот doc03 » 21 Юли 2015, 00:09

111888 написа:Защо входящ номер на жалба в полицията не се издава незабавно?

Защо като отидеш в РПУ да подадеш жалба не се издава незабавно входящ номер? Къде другаде има подобна абсурдна практика? При подаване на жалба-дори и да е в работно време-жалбата(ако изобщо ) я приемат, ти дават телефон да се обадиш на другия ден за вх номер с който е заведена. Това е абсурдна практика. .......

Тъп въпрос, от незнаещ, неразбиращ, и врякащ като вдовичка за "...." юзър, представящ се за всезнаещ и всеразбиращ БГ гражданин.


gudio написа:Ми щот` не могат, бре. Требе там една назначена на роднински, шуробаджанашки или "сексуален" принцип служителка, с един дъъ-ъ-ъ-ъ-ълъг маникюр, с един пръст, докато си бърка в носа с другия пръст, да нацели клавишите (а с маникюра е трудно) и да напише там кой подава жалбата и защо я подава. ....

Така е, но в администрациите, в които изходилият горното мнение юзър обикновено се движи.


Та, в администрациите, където се дава веднага Вх.№, работят два пъти повече деловодителки и регистраторки, отколкото са необходими. (За тях, горното мнение важи с пълна сила!)
В родното МВР, деловодителките, (те и регистратори, те и информация, те и "връзки с други служби", те и сортировачки), са ТРИ ДО ШЕСТ ПЪТИ по-малко, отколкото следва да бъдат. Демек - в едно софийско РУП работят две. През нощта, в извън работно време, и по празници, същите функции се изпълняват от дежурната част (двама служители за всичко!)
Това е единствената причина, както и едни ПЗНА, в които е указано, постъпващата входяща поща да се регистрира ПО РЕДА НА ПОСТЪПВАНЕТО.

А чисто техническите факти и интересни подробности, като например дефекти, несполуки, и вреди от незабавното издаване на Вх.№, няма да обяснявам на инициатора на темата, защото не мога да сляза на нивото му, че да ме разбере.

П.П. При жалба (молба, сигнал), по която се провежда ПСД и се започва ДП, доста често, номерът на последното се знае, и съответно се дава, още преди жалбоподателят (пострадалият) да е приключил с писането. (Но - там е друга бира)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 21 Юли 2015, 09:46

А да не повдигаме и въпроса с другия проблем-възможното нерегистриране на жалби и сигнали, особено ,ако са подадани на спешния телефон. Случай-извършена кражба на неголяма сума, вероятно с основание по 218б да се постанови отказ от образуване на ДП, но в никакъв случай не оправдава нерегистрирането на сигнала, както и не оправдава да не се работи по случая. Лицето се обажда на спешния телефон, идват двама полицаи, гледат, питат, и след малко си тръгват. След две седмици, потърпевшия отива в милицията с въпрос дали има развитие по случая. Прооверяват, и отговарят-ми то нямаме регистриран подобен сигнал. Ма как-пита, ма защо, ма аз се обадих на спешния телефон, идваха полицаи, гледаха, питаха. Отговарят-подайте си жалба. Жалбата е подадена две седмици по-късно след кражбата, щото сигналът не е регистриран след обаждането.

Друг случай-измама с ваучери, преди време(на възрастна жена пенсионерка и се обажда лице, което я убеждава с лъжи,че следва да издиктува номера на ваучери на стойност 30 лв-класически случай на дребна измама). Измамената се обажда на полицията, като написва и кратък текст на жалба. Идва полицаят(един, не знам защо не са били двама), разказва за случая, дава му жалбата -писмена-и след месеци отива и пита какво е станало по случая-няма регистриран сигнал, нито по обаждането, нито заради писмената жалба-дадена на ръка, не е работено по случая.

Та проблем с регистрирането има. Особено когато случаят изглежда дребен(дребна кражба, измама с малка сума), когато случаят е с неизвестен извършител. Всъщност милицията има стопроцентова разкриваемост при случаите с известни извършители-пияните шофьори.

А вх номер по писмена жалба не се издава незабавно,вероятно чака се решение дали да бъде регистрирана-а е въпрос на секунди даването на вх номер.

А при щат на милицията-повече от броя на армията,това,че не достигали деловодители е несериозно. Да не повдигам тук въпроса, че при нормална пенсионна възраст от 65г, е редно по-възрастни полицаи да вършат деловодната и архивна дейност. както е в Белгия-пенсионна възраст в полицията-67г, и последните години до пенсия си зад бюро-деловодител, архивист, в звеното което изслушва гражаните и тн-а не да се пенсионираш като младеж на 50г. Та спокойно, щом недостигали деловодители, вместо да има абсурдно ранно пенсиониране-до 65г полицаят може да бъде деловодител в полицията, а не младеж -пенсионер. Но това е друга тема.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот bird_of_paradise » 21 Юли 2015, 13:15

Входящ номер не получавам и в съда, когато депозирам нещо- просто ми слагат дата, печат и подпис на ДЛ, което за мен е достатъчно ( знам, че правилото/хъм, дори не знам от къде идва това правило и дали е разписано/ е да имам такъв, но трябва да изчакам да се входира всичко преди моето, да се сканира ( о, изненада- в нашия съд сканират всичко :) ), и едва тогава да се знае № на моя лист хартия).
До сега загуби ( ако не ме лъже паметта) съм нямала и по тая причина не съм яхвала метлата.

За липсата на регистрация на подаден сигнал по телефон- ето ти сгоден случай да подпалиш нечия черга. Защо, по ягодите, го пропускаш?
Ако имаш такъв опит, за какъвто излагаш данни, дай им жега на служителите, които са отговорни. Пиши! Не тук- тук никой няма да те чуе, а където ти посочих и рано или късно ( по-вероятно късно, защото хубавите работи бавно се случват) нещата ще се променят.

doc03 написа:В родното МВР, деловодителките, (те и регистратори, те и информация, те и "връзки с други служби", те и сортировачки), са ТРИ ДО ШЕСТ ПЪТИ по-малко, отколкото следва да бъдат. Демек - в едно софийско РУП работят две. През нощта, в извън работно време, и по празници, същите функции се изпълняват от дежурната част (двама служители за всичко!)

О, моля те- организационните проблеми са проблем на министерството и не могат да служат за извинение ( от години навсякъде съкращават щата, не го раздуват, така че този аргумент не минава). В този ред на мисли- предложението служители на предпенсионна възраст да са деловодители е съвсем уместно.
Подпишеш ли си ТД- заявяваш, че имаш д`.пе да вършиш това, за което ще ти плащат и изпълняваш, без скатавки. Ако някой, персонално, няма сили- при вас липса на кандидати не се усеща.

п.п. докторе, доколкото ми е известно и ти не понасяш синекурата - не те разбирам.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот doc03 » 21 Юли 2015, 19:55

1. Не може полицай да извършва деловодна дейност. Щатът "деловодител" не е за полицай, а е за ЛРТП. Затова, когато в паспортната служба към РУП няма много работа, изпращат служителки в деловодството.
2. Системата е с компютърна автоматизирана обработка на данни, и за да приключи въвеждането на данни с генериране (автоматично) на Вх.№, трябва да са попълнени ВСИЧКИ полета (не по-малко от 9, обикновено са 12, а ако има свързаност с други случаи или служби, полетата са 17). Едва след попълване на всичко и натискане на "запиши", в съответната графа се появява Вх.№. Като казвам всичко, това е включително и крайният получател, полицаят, който ще работи по случая, за да може системата да регистрира преписката на негово име. В 19.10ч., например, в РУП е само дежурната част. Преписките се разпределят по реда: началник РУП - началник сектор - началник група - служител, като след първият разпределящ, останалото е по усмотрение. Как, например, дежурният в РУП ще драсне преписката на Петров, ако той е отпуска? А това го знае само прекият му началник .. Или как, след като по линия "дребни измами" работи Николов, това ще го знае всеки служител, приемащ жалби? И разни такива неща, които няма как да знаете, ама на, сега да се сядем и с тези простотии ....

Входящ/изходящ документооборот в едно софийско (например) РУП е над 1800 документа дневно. Всеки един минава през компютърна регистрация, разпределение или поне отмятане. За всеки документ по около минута до три минути, а ако някой пише с краката си - и повече (сгрешени ЕГН, грешни имена, грешни адреси, които системата отказва да приеме) Дори графа "описание на деянието" много често не може да се попълни и системата отказва да приключи с празно поле, защото просто няма деяние и няма какво да се попълва. Сетете се и за какво се жалят хората (повечето, не всички). Едва след това, входящите (над 500 дневно), минават по реда: началник РУП - началник сектор - началник група - служител.

Нищо не е толкова просто, но, който иска, може да отиде и да се пише за деловодител. За 390 лева. Иска се кандидатът да отговаря на ниво за достъп по ЗЗКИ "Секретно".

И ... едно отклонение ... от къде на къде, за дребни кражби, престъпления от простотия човешка и пр., ще се разкарва полиция на място, още повече, че не един, единадесет полицая да отидат, какво ще стане? Какво спешно и какво неотложно е станало?
Причината, да се вика полиция на място следва да е същата, каквато, при другия случай, се вика "Бърза помощ" ... ама то уважение няма нито към едните, нито към другите, та защо ли питам ...

П.П.
Гледали сте филми, нали, за тези неща? .... "... госпожо, ще подадете ли оплакване?" ... - "Ми .. не" ... - "Довиждане". И случай няма!
Преди време, на моите, за такива неща, не им разрешавах и да задържат крадците в магазините, докато не видя черно на бяло заявление. Защото хората са нечестиви, по природа, и се отмятат. "Ми нали ми върнахте крадените дънки, няма да пиша нищо!" ... естествено, крадецът се пуска да си ходи .... "Ама защо го пускате?" ... Ми ... така! Щото след това ей така, от едно нищо за дребна кражба за 218б, цъфва противозаконно лишаване от свобода, но не тъпата уФсЪ-продавачка след това я дават по телевизията, като изверг някакъв.

А в Белгия може да се пенсионират и на 70. Там когато някой посегне на полицай, след това вече никога през живота си няма физическата възможност да повтори. Там има Закон!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот bird_of_paradise » 21 Юли 2015, 22:26

:) Както казах- проблемът е организационен ( сложна система за обработка на заявленията, последващи усложнения по разпределението и прочее извинения- сори, ама са извинения). Не съм и няма да бъде кадровик на МВР, но очевидно трябва и при вас да върви някаква реформа, защото статистиката казва друго:
За последните пет години работещите в системата на МВР са намалели с 9300 души. За сметка на това обаче бюджетът на ведомството от 2010 г. досега бележи ръст.
Това показват разчети на министерството.

Основната причина за тази тенденция са темповете, с които служителите напускат или пък се пенсионират при преференциалните условия, записани в Закона за МВР.

През 2010 година реално заетите щатни бройки са били 56 411, като към декември 2014 година те са 47 134 души. От 2010 до 2012 г. броят на напусналите системата бележи спад (за трите години респективно 3760, 3055 и 1786 души), но в последните две години бройката скача. Така през 2013 г. напусналите МВР са 4757, а до декември 2014 г. този брой е 4035 души.

В същото време изхарчените от МВР пари се увеличават.
През 2010 година ведомството е разполагало с 1.039 млрд. лв.,
през 2011 г. с 1.090 млрд. лв.,
през 2012 г. с 1.045 млрд. лв.,
през 2013 г. с 1.252 млрд. лв.
за 2014 г. с 1.260 млрд. лв. .
През годините парите за МВР за разпределени основно за разходи за персонал (заплати и осигуровки), издръжка и капиталови разходи, които традиционно са най-малкото перо в бюджета....
.....Към момента реално заетите полицаи са 28 781, а пожарникарите са 6 750

http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%D0% ... 44590.html

doc03 написа:Причината, да се вика полиция на място следва да е същата, каквато, при другия случай, се вика "Бърза помощ" ... ама то уважение няма нито към едните, нито към другите, та защо ли питам ...

Не питай, защото от мен няма да срещнеш разбиране за това разсъждение. 8)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот doc03 » 21 Юли 2015, 23:45

Ми намалете бюджета на МВР десет пъти, съкратете полицаите десетократно, и назначете по 20-30 деловодителки във всяка структурна единица, Вх.№ ще се дава не за жалба, а на всеки влязъл гражданин, при това 30 секунди след влизането му в РУП (дори ще му го лепят на дрехата), независимо дали ще се оплаква или не, и нещата ще се приключват с това.
Хем гражданите, които негодуват, че ги викат по полиции и съдилища ще са доволни, хем ще бъдат разтоварени прокуратурата, а и съда, а тези, които искат да си правят каквото си искат, както си искат, и където си искат, ще са във възторг от народните избранници, които ще прокарат тази реформа, и, последните, ще останат да властват вовеки! Това ще доведе до икономии от избори (няма да са нужни), пенсиите ще станат по 5000 лева, всяка баба ще си има пушка и няма да има нужда някой да я брани от ромите. Последните ще се интегрират, ще се влеят в редиците на деятелите на кОлтурата, иСкуството (опера, балет, театър!), и ще цари мир и братство! За последното ще допринесе и нов член в ЗМВР, който ще задължава гражданите да държат колите си, мазетата и таваните широко отворени, с указателни табели, а жените, ще бъдат задължени да носят по два комплекта бужута (един за себе си, и един за приближаващият се ром), така че да няма повече скъсани уши и синджири. Това ще сведе престъпността почти до нула, няма да има необходимост да се задържат горките извършители на престъпления, и полицията ще премине към друг модел на работа, който вече е предложен, а именно:


""Във връзка със стотиците безпристрастни и обективни репортажи на медиите, за безпрецедентно полицейско насилие над невинните, изпълнителни и добри граждани, както и след провелите се многохилядни протести – МВР предприема изцяло нова политика и сериозни промени в нормативната уредба, както следва:
В ЗМВР се променят и заменят следните термини:
I. „полицейско предупреждение” с „помахване с пръст (Внимавайте)”
II. „полицейско разпореждане” с „учтиво умоляване”
III. „полицейско задържане” с „учтиво поканване”
На полицейските служители се отнемат белезниците, палките и пистолетите и се заменят със:
A. Черен фул-фол-флумастер, за по-кратко маркер
B. Червен маркер
C. Бяла дъсчица с размер А4
За да се избегне стресиране на гражданите, което може да доведе по повишаване на кръвното и кръвната захар, на служителите се забранява да говорят.
Определят се конкретни действия на служителите при изпълнение на задълженията им както следва:
1. При посещение на сигнал за скандал на обществено място:
1а. ако е между двама граждани – 1.1 - се извършва действието по параграф - I. (виж по-горе); 1.2 - на дъсчицата се изписва с черен маркер „Моля спрете и се сдобрете”; 1.3 - ако скандала прерасне в побой се изписва същото, но с червен маркер; 1.4 - ако насилието ескалира, служителят се оттегля, за да не нагнетява напрежение и уведомява Бърза помощ, както и Съдебна медицина.
2а. ако е между повече граждани и прераства в масов побой – се уведомява ръководство, за изпращане на специален автомобил с ЛЕД табло на което се изписва „Моля спрете и се обичайте”, ако напрежението ескалира се уведомяват службите по т. 1а- точка 4.
2. При посещение на сигнал за домашно насилие:
1б.Служителите отиват при домоуправителят на входа да заплатят такса асансьор
2б. Ако бащата пребива съпругата и детето си – на дъсчицата се изписва „Моля спрете все пак това е Вашето семейство”, ако насилието продължава – служителите намират детски играчки и си играят с детето да не се стресира. Ако няма ефект се уведомяват службите по т.1, ал. 1а, т. 1.4.
3. При посещение на сигнал за нарушаване на нощната тишина от апартамент:
1в. изпълнява се т. 2, ал.1б
2в. на етажа се изписва на дъсчицата „Моля намалете музиката пречите на съседите”
3в. ако няма ефект се уведомява домоуправителя, на сутринта и той да направи забележка на живущите в апартамента, звънейки на вратата им с поднос, с виенска кифла и каничка кафе.
4. При посещение на сигнал за нарушаване на нощната тишина от няколко къщи (недай си Боже от някой ромски квартал):
1г. извиква се специализираният автомобил, на който се изписва със зелена светлина -„Моля намалете музиката, няколкото жилищни квартала около Вас не могат да спят”
2г. ако нарушението продължава, същият надпис се изписва, но с главни букви и червена светлина.
3г. ако музиката продължава (нещо почти невиждано!), се уведомява кметът, който на следващият ден отива да го почерпят, и да помоли нарушителите повече да не правят така.
5. При пряко констатиране на евентуален, невинен извършител на:
a) Евентуално отнемане след случайно влизане в евентуално жилище, което евентуално не е на извършителят: на същият се помага да изнесе вещите, с цел да не се секне, след което на дъсчицата се изписва „Недей да правиш повече така”, както се извършва и полицейското действие по параграф - I.
b) На водач на МПС, който евентуално е притеснен или може би употребил алкохол (все пак ударените шест паркирани автомобила не дават основание да се предполага употреба на алкохол): полицейският автомобил, загасва фаровете (за да не стресира водача) и се движи на безопасно разстояние, като се уведомяват службите по т.1, ал. 1а, т. 1.4.
c) При установяване на гражданин, който безплатно раздава на други граждани малки пликчета с прахчета (или зелена тревиста маса):
- към гражданина - на дъсчицата се изписва „Преди да раздаваш, провери да не е опасно за другите”, след което се извършват действията по т. III.
- на останалите клиенти се изписва „проверете да не е опасно за здравето”, след което се извършват действията по т. II.

МВР уведомява гражданите, че това са само първите мерки, предстоят още много, за подобряване на обслужването на гражданите.
ДинаМитко
(по новите разпоредби ПамукМитко)""
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 17 Мар 2016, 10:56

Освен посочения в темата проблем, се оказва ,че има и друг проблем при жалбите на гражданите в РПУ-тата. Прочетете тази статия http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1560004

Лице решава да подаде жалба в РПУ. Подготвя текста на жалбата си, отива в РПУ за да я подаде, и от там отказват да приемат жалбата и препращат лицето в друго РПУ, в другото РПУ препращат лицето в трето поред РПУ, където успява да подаде жалбата си.
За сведение-гражданинът не е длъжен да знае кое е компетентното РПУ, нито пък да отиде в компетентното за случая РПУ. Жалба може да се подаде във всяко РПУ, а ако то не е компетентно по служебен път следва да препрати приетата жалба. Недопустимо е гражданин да бъде разкарван из разни РПУ-та, а следва още в първото РПУ, където гражданинът се е явил да му бъде приета жалбата, и после служебно препратена, ако компетентно РПУ по случая е друго.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот todorst » 25 Мар 2016, 21:55

Много Общи призки! Ако сте ходили да подадете жалба, сигнал, ЗАЯВЛЕНИЕ /защото материала се нарича ЗАЯВИТЕЛСКИ/ се обаждате на гишето на полицая, казвате защо сте дошли и той учтиво ви насочна към ПРИЕМНАТА. Чакате там дежурен полицай,следовател и т.н. И да почукате -вратата е заключена. Нямате информация дали вътре има някой като вас, та да чакате! Ако сте късметлия след време ще ви приеме съответния служител. И разказвате какво се е случило. После той пише, после вие пишете /или обратното/ оформя се началото на преписката-заявителски материал. Действително в момента не получавате вх №. Дават ви телефон и след три дни, ако успеете по този телефон ще ви кажат вх. № и инспектора/полицая/ Обаждате му се , отивате на "среща с него " отново се преповтаря случката и ще чакате ! След време получавате от прокуратурата писмо, че "неизвестен извършител, прекратява производството. А понякога има и мотив -чл. т.н дребно престъпление напр. кражба за 400 лв. Та това е схемата. Това не е Общината да подадеш заявление за дан.оценка и съответно вх. № и резултат след 15 дни. Това е МВР. Ми то остава като в общината или ДСК да си теглиш номерче и вход свободен -по стълбите пред вратата на следователя !!! И в Пентагона няма свободен достъп, а САЩ са най-демократичната страна в света, е има и други!!!
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 06 Яну 2018, 10:56

Заради практиката да не се дават входящи номера незабавно, след подаване на жалбата гражданин сезира прокуратурата. В резултат се сдобива с обвинение за...хулиганство.
http://www.segabg.com/article.php?id=515299
"На следващия ден - 27 април, Петров подал жалба до Софийската градска прокуратура, с която искал проверка защо в столичните полицейски управления на хората не се дават входящи номера и се налага да се правят допълнителни справки по телефона или да посещават РПУ-тата отново, за да разберат образувана ли е преписка по жалбите им. Жалбата му е препратена на Софийската районна прокуратура. Образувана е прокурорска преписка № М 153/2010, по която жалбоподателят Иван Петров... е привлечен като обвиняем."


Whattt??????????

"Да се оплачеш от МВР вече е хулиганство
Когато властта използва закона за разправа, става по-опасна от закононарушителите. Такава държава се нарича полицейска"
http://www.segabg.com/article.php?id=515299
-------------------------------



Случаят е от 2010г. Съдът се е принудил да даде урок -лекция по наказателно право на прокуратурата-цитат "Съдът приема, че от събраните доказателства не може да се направи обосновано предположение, че обвиняемият Иван Петров е извършил престъпление. Той е защитавал гражданските си права да получи информация за входящия номер на регистрираните от него жалби в полицейското управление". Проблемът е,че нищо не се е променило. Практиката-оплакваш се, и то с верен сигнал от репресивния апарат, а после ти разказват играта продължава. А оправдателна присъда съвсем не е сигурна, особено извън София, при сходна ситуация. Като нищо, примерно в съдебен район край Марица със специфична наказателна политика недоволния гражданин, подал верен сигнал щеше да го отнесе, вероятно и с ефективна присъда.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Защо Входящ номер на жалба в полицията не се издава неза

Мнениеот 111888 » 22 Фев 2018, 21:35

В сайта Фрогнюз има силно притеснителна статия за деловодното (не)регистриране на сигналите в полицията, и неуведомяване на прокуратурата.

https://frognews.bg/novini/vatreshen-do ... eniia.html
цитат от статията "Вътрешен доклад на МВР сочи, че в районните полицейски управления са укривани множество престъпления. Не малка част от тях са тежки, разкри за Фрог нюз високопоставен полицейски източник."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron