начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот polly_az » 14 Май 2018, 11:16

Доколкото стана известно в края на миналата година вече е възможно служебно прекратяване на регистрацията на МПС, ако се закъснее с пререгистрацията пред органите на КАТ след договор за покупко-продажба. Как мога да проверя дали регистрацията ми е активна без да се редя на опашките в КАТ дали това се е случили в моя случай?
polly_az
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2018, 11:09

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот repatrak » 22 Май 2018, 10:22

Можеш единствено в съответния КАТ по регистрация, но не мисля, че има процедура по служебна дерегистрация. Мисля че акта беше около 200 лв, но не съм сигурен и срокът беше 1 месец. Ако са дерегистрирали автомобила Ви, ще се наложи да се обадите на repatrak за да ви превози автомобила до съответния КАТ.
repatrak
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2018, 10:09

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот aleksi33 » 22 Май 2018, 15:15

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Чл. 143. ...
(15) (Нова - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Служебно, с отбелязване в автоматизираната информационна система, се прекратява регистрацията на регистрирано пътно превозно средство на собственик, който в двумесечен срок от придобиването не изпълни задължението си да регистрира превозното средство.
aleksi33
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 16 Окт 2017, 00:52

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот roadhelp » 21 Юли 2021, 20:47

Те постоянно сменят законите, наскоро пак пуснаха нова глупост и вече никой нищо не знае какво става, най-добре да се гледа в интернет в сайта на МВР
В противен случай ще свалят номерата на пътя и отново ще се наложи превози с пътна помощ
roadhelp
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2021, 20:45

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот guest1 » 21 Юли 2021, 23:03

polly_az написа:Доколкото стана известно в края на миналата година вече е възможно служебно прекратяване на регистрацията на МПС, ако се закъснее с пререгистрацията пред органите на КАТ след договор за покупко-продажба. Как мога да проверя дали регистрацията ми е активна без да се редя на опашките в КАТ дали това се е случили в моя случай?

Я обяснете по-ясно, че започнаха едни коментари ...
Има два варианта - при придобиване на МПС:
    - регистрирано в Бг. В момента на вписване на сделката, МПС-то е вече ваше. И ваше задължение е, да го регистрирате. Срока е достатъчен, така че - няма място за оплакване.
    - не регистрирано в Бг - „нов внос“. Карате си го, докато са валидни „транзитните номера“!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот doondie » 21 Юли 2021, 23:55

guest1 написа:Я обяснете по-ясно, че започнаха едни коментари ...
Съмнително да отговори след 3 години. :D
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Служебно прекратяване на регистрация на МПС

Мнениеот guest1 » 22 Юли 2021, 00:02

doondie написа:Съмнително да отговори след 3 години. :D

Ти ... не вярваш ли в духове???
На мен ми отговориха, след ... 3000 години!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron