начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Топлофикация и вещно право на ползване

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ina53 » 06 Дек 2018, 14:51

Здравейте, разведен съм с едно дете, като семейното ни жилище при развода бе отредено на бившата ми съпруга и синът, който тогава беше непълнолетен. Жилището преди това прехвърлихме на името на синът с покупко- продажба, като аз и бившата ми с- га имаме вещно право на ползване. След развода се изнесох и не поддържам отношения с бившата си жена, нито съм посещавал жилището. Но, сега разбирам, че тя е избягала в чужбина, защото не си е плащала повече от 10 г. сметки към Топлофикация, данъците към СО и Соф. вода и ме карат от Топлофикация да плащам целия и дълг, като солидарни длъжници. Съдията от СРС влезе в залата на 1- вото с. з. , каза, че някой трябва да плаща на Топлофикация и че ще признае само тези задължения, за които е изтекла давността и че и той си плаща парното и излезе, след което последва решение, в което поне признаваше, че има разделност и задълженията се разделят наполовина, но увеличи размера на задължението, че така пишело в техническата експертиза?!. Нямаше устни състезания, нито разпити на вещи лица, нито дори ми позволи да се разпита свидетеля, който водех, нито прие исканията ми за допълнителни въпроси към вещите лица.Беше пълна пародия и делото- предварително обречено и решено.
Та, имам следните въпроси:
- След като има разделност, не трябва ли да се дели на три: на сина ми, на бившата и моето задължение?
- Мога ли да претендирам за процесуални нарушения- изменение на иска по размер, без да е искано от страна на Топлофикация, само на база на заключението на ВЛ?
- Мога ли да претендирам да не плащам поне таксата за сградна инсталация?
- Да сключа ли споразумение с Топлофикация?
Всякаква помощ ще ми е полезна. И Моля да отговарят само хора които са наясно с делата с Топлофикация.
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот Melly » 06 Дек 2018, 17:04

ina53 написа:Здравейте, разведен съм с едно дете, като семейното ни жилище при развода бе отредено на бившата ми съпруга и синът, който тогава беше непълнолетен. Жилището преди това прехвърлихме на името на синът с покупко- продажба, като аз и бившата ми с- га имаме вещно право на ползване. След развода се изнесох и не поддържам отношения с бившата си жена, нито съм посещавал жилището. Но, сега разбирам, че тя е избягала в чужбина, защото не си е плащала повече от 10 г. сметки към Топлофикация, данъците към СО и Соф. вода и ме карат от Топлофикация да плащам целия и дълг, като солидарни длъжници. Съдията от СРС влезе в залата на 1- вото с. з. , каза, че някой трябва да плаща на Топлофикация и че ще признае само тези задължения, за които е изтекла давността и че и той си плаща парното и излезе, след което последва решение, в което поне признаваше, че има разделност и задълженията се разделят наполовина, но увеличи размера на задължението, че така пишело в техническата експертиза?!. Нямаше устни състезания, нито разпити на вещи лица, нито дори ми позволи да се разпита свидетеля, който водех, нито прие исканията ми за допълнителни въпроси към вещите лица.Беше пълна пародия и делото- предварително обречено и решено.
Та, имам следните въпроси:
- След като има разделност, не трябва ли да се дели на три: на сина ми, на бившата и моето задължение?
- Мога ли да претендирам за процесуални нарушения- изменение на иска по размер, без да е искано от страна на Топлофикация, само на база на заключението на ВЛ?
- Мога ли да претендирам да не плащам поне таксата за сградна инсталация?
- Да сключа ли споразумение с Топлофикация?
Всякаква помощ ще ми е полезна. И Моля да отговарят само хора които са наясно с делата с Топлофикация.

Погледът ми се кръстоса.... :shock:
Я на първо време пояснете кой сте - съпругът, легитимирал се с чужд аватар, или съпругата :idea:
В предходно инициирани от съпругата ви теми, съм изяснила този въпрос. Но сега - от изложените обстоятелства съм поставена в положение на потрес. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ina53 » 06 Дек 2018, 17:23

Не, аз съм потресен. Като не можете или не искате да ми помогнете защо се включвате?!
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот Melly » 06 Дек 2018, 17:28

ina53 написа:Не, аз съм потресен. Като не можете или не искате да ми помогнете защо се включвате?!

Не толерирам подобно поведение в този форум.
Няма да ви отговоря, не защото ми липсва компетентност, а защото въпросите първо трябва да ги поставите пред вашия адвокат, който е осъществявал процесуално представителство в производството по делото, приключило със съдебен акт. Ще спра до тук. :evil:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ivan_lawyer » 07 Дек 2018, 09:39

Делата с Топлофикация са мъчни. Как процедирам ли - оспорвам собственост, свивам перките на експертизите и завършващият удар - хонорар.
Финансовите удари най болят - имам опит като адвокат. Малък чук - но чук.

Тоест Топлофикация ги боли най-вече като не могат да вземат печалба от ситуацията.
Съдиите са откровени циници. Заплатите са им над 3000 лева и естествено могат да се отопляват дори и с керосин, дори и с каквото си искат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ina53 » 07 Дек 2018, 10:51

ivan_lawyer-Благодаря за отговора. След доста честене стигнах и до Тълкувателно решение № 2/2017г. на ВКС, според което, независимо от развода, носителят на вещно право на ползване дължи, а освен това и собствеността я водят "гола собственост" и задълженията се дължат само от носителите на вещното право на ползване, но не и от собственика. За съжаление, нямам основания да обжалвам :cry: , въпреки произвола на съдията, чието поведение беше абсолютно неприемливо.
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот kalahan2008 » 13 Дек 2018, 12:25

Ако ползването на семейното жилище е предоставено на съпругата Ви с бракоразводното решение, според мен би следвало задълженията да се претендират от нея.
Съдът не може служебно да увеличава размера на дължимата сума над претендираната, трябва да има искане от Топлофикация.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ina53 » 18 Дек 2018, 14:39

kalahan2008 написа:Ако ползването на семейното жилище е предоставено на съпругата Ви с бракоразводното решение, според мен би следвало задълженията да се претендират от нея.
Съдът не може служебно да увеличава размера на дължимата сума над претендираната, трябва да има искане от Топлофикация.

Благодаря
ina53
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 25 Мар 2009, 18:09

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот tochotocho » 26 Дек 2018, 18:31

Всички ВИе сте наясно ,относно Топлофикация. Това е Общинско дружество -София. Районният съд също е Софийски районен съд, следващия е също Софийски градски, Прокуратурата е също Софийска районна, градска, Полицията къщо е Софийско Управление на МВР.Всичко е СОФИЙСКО и няма как отделните звена да се противоборстват. Няма Софийски съд който да отсъди Софийско дружество - Топлофикация! Няма Решения в ощърб на Топлото. Някъде четох, че дори ходят на опреснителни семенари, как да попълват бланковите Решения!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот tochotocho » 28 Дек 2018, 20:05

И аз като си седя и си мисля / виж Мелли /! Щом живееш в София, си софийски жител. Да , ама не! Ще кандидатстваш за софийско жителство ! Няма служебно, автоматично начало.Така беше преди 10 ноември. При Топлофикация обаче го има. Щом живееш в сграда топлофицирана, то си абонат на топлото- служебно, автоматично. /по закон ,де / .
Е, защо като живееш в България - си български гражданин, автоматично! И като такъв майчиния ти език е български, източно православен си. Както беше в диалектиката- от дребното към едрото, е философите го пишаг по-различно, но е същото! Както е при Топлофикация. Какви са тези различни майчински езици, богове и пр. Аз като живеещ в България, съм българин и си псувам единствено на майка, майчински език. Е попържам и на леля!
Честито Рождество, пише се с главно Р. И Новата 2019 г. да ни е по зравоносна и топлоносна.
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот ivan_lawyer » 29 Дек 2018, 03:00

Наистина като се подреди пъзела - трябва Топлофикация да търсят единствено и само от бившата Ви съпруга.
Но за целта - трябва да са наясно с това за развода. Тоест - в момента те гледат през едно стъкло, тоест от тяхна гледна точка.

Това ги убива обувката Топлофикациите, че те не търсят реалното положение, а им трябват пари - по възможност на каса (в кеш, без ЧСИ, без мъчнотии), в повечето случаи търсят платежоспособният човек.

Наскоро се съдихме заради един абонат - той е оженен през 1980 г. за гражданка от скандинавските страни. Ма е женен още от 1980 г. Ма идва само за да се види с родата и си се връща. Никога не се е връщал да живее - просто само идва за ваканции. Междувременно тук протичат процеси по абониране на имота за Бруната и Техем - за което няма уведомяване (съответно - съгласие - няма инфо), така че се стигна до съд и се разпадна на Топлофикацията работата, както я бяха подредили, нагласили, гримирали. Съдията им се произнесе - без подпис на собственик - няма парно-съгласие (един вид), тоест - който не се е подписал - не дължи.

Така се получи, че апартамента не дължи изцяло, а в половината, независимо, че се грее целият.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Топлофикация и вещно право на ползване

Мнениеот tochotocho » 30 Дек 2018, 13:52

до ivan_lawyer . Моля , пусни, листвяй/на английски / това дело, решение! До сега съм видял само осъдителни спрямо Топлото, но само за давност! Бъди здрав и напорист и през новата 2019 г. Харесва ми ,че не си фен на Топлото !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron