начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

за агенциите за недв. имото от ново поколение

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


за агенциите за недв. имото от ново поколение

Мнениеот tochotocho » 09 Дек 2019, 18:48

Днес 9 декември гледам по Телевизията млади момци от Агенциите за .... и обясняват ,що е то от ново поколение. Няма такова нещо. Да разкажем как и какво прави Агенцията от СТАРО и НОВО поколение. Едно и също !
Конкретно. Искате да си продадете имот , апартамент. Поръчвате на Агенцията да търси клиент - купувач. Намира го! Предварително си е опекла нещата с договор за изключителни права. И среща двете страни, прави се ПРЕДВАРИТЕЛЕН ДОГОВОР. Продавачът напр. в три месечен срок да набави необходимите книжа, а купувачът да осигури средствата. Купувачът плаща авансово на продавача напр. 10% от сделката, а Агенцията получава още при този предварителен договор ЦЕЛИЯТ процент , напр. 3%. С това се приключват ангажиментите на Агенцията. В евр. страни Агенцията получана поне 6% по сделката и то пред нотариуса при сделката. получава ЧЕК.И участвува при сделката. Там е скъпо: продавача има брокер с 6%, купувачът също има брокер с 6%.
Най- фрапантно е при посредничество при наемни отношения. Поръчваш на Агенцията да търси наемател на апартамента. Имам изисквания -да не е арабин, индиец, виетнамец, китаец и т.н. Къде работи, колко получава, Ако се стигне до сделка Агенцията получава 1/2 от месечния наем и с това приключват ангажиментите и. ! А за исканите подробности - нямали право да исискват подобни сведения. И какво ? идва наемателят , плаща предварителен наем и след 10-15 дни намираш празен апартамент. Няма печката, хладилника, пералнята, климатика , мебелите . Иди го търси. Отговорност от Агенцията НИКАКВА.
Ето това трябва да се промени с НОВОТО ПОКОЛЕНИЕ. Агенцията ми представи наемател , тя да си го е проучила и да отговаря за последствията!
Предлагах на агенцията, като не може да проучи кандидат наемателя, то да отдам апартамента на агенцията , а тя да си го преотдава на наемател. Е, нямали такава практика! Казах им, че винаги и ПЪРВИ път.
Та, внимавайте с Агенциите ,дори с НОВОТО, СТАРО поколение. Ако тези от НОВОТО поколение ,четат , то нека се обадят. и по НОВОМО да работим !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: за агенциите за недв. имото от ново поколение

Мнениеот mishleto » 09 Яну 2020, 15:49

Здравейте, не знам какво точно ви тревожи? Има много нелегални "агенции за недвижими имоти', как могат да се проверя те питам аз?
mishleto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Яну 2020, 15:29

Re: за агенциите за недв. имото от ново поколение

Мнениеот tochotocho » 09 Яну 2020, 18:57

Какво означава "нелегална " агенция? Виж,чети законите! Ще ти кажа в прав стил- ако се представяш за такъв какъвто НЕ СИ и с цел облага , носиш наказателна отговорност. Не ти цитирам членове и параграфи , а принципно!
Тук става въпрос за ЛЕГАЛНА агенция, лицензирана и т.н. всичко и е по закон! Но какви са ангажиментите към предложения наемател и договор за наем. Отнесе цялото обзавеждане, дори е къртил, за да вземе някои уреди. Агенцията от СТАРОТО поколение казва - ние ви предложихме наемател, ваш проблем е да се съгласите и сключите договор. Вярно - да кажем, но изисквам справка по месторабота, заплата, адрес, близки:баща, майка и пр. ДОРИ гаранти :баща майка, брат и пр. Идват кандидати: съответно въпрос: къде работите, срочен трудов договор, заплата и пр. за да преценя! НЯМАТЕ ПРАВО да ми задавате такива въпроси ! Добре казвам - правим наемен договор за една година Напр. мес.наем 400 лв х 12 месеца = 4800 лв. ми ги внасяте като гаранционен депозит за наема и още 3000 лв за оборудване, обзавеждане . Не ме интересува вашата заплата, фин.възможности и т.н. теглите си кредит от БАНКА и тя ми ги плаща, и банката да се оправя с вас. Фирмите от СТАРОТО поколение просто немеят за тези проблеми. Ние сме до наемния договор и ни дължите 1/2 ОТ МЕСЕЧНИЯ НАЕМ И СМЕ ДО ТУК. фИРМИТЕ ОТ новото ПОКЕЛЕНИЕ СА НА СЪЩОТО СТАНОВИЩЕ. е, АЗ ПРЕДЛАГАМ СЪОТВЕТНИЯ ЗАЩИТИМ ЗА МЕН КАТО НАЕМОДАТЕЛ НАЕМЕН ДОГОВОР.! аМА, ЧАКАЙТЕ, сПРЯМО ФИРМАТА, , НЕ СТАВА СРЕЩУ 1/2 МЕС. НАЕМ ДА МИ ПРОБУТВАТЕ НЕПРИЕМЛИВИ ДОГОВОРИ.
иДЕЯТА Е АКО СТЕ ОТ ново ПОКОЛЕНИЕ , УВЕЛИЧЕТЕ ПРОЦЕНТА И СЪОТВЕТНО ОТГОВОРНОСТИТЕ. вИЕ МИ ДАДОХТЕ НАЕМАТЕЛЯ, ПРОВЕРЕТЕ ГО. И ОТГОВОРНОСТ АКО ИЗБЯГА, НЕ ПЛАЩА, ОТНЕСЕ ОБЗАВЕЖДАНЕТО. Е ВАША ОТГОВОРНОСТ ! оПИСА НА СЪСТОЯНИЕТО НА ЖИЛИЩЕТО ГО ПРАВИМ С ВАС!!!
нЕЩО кампютъра ГРЕЩИ И СЕ ИЗВИНЯВАМ НА ГЛАВНИ И НЕГЛАВНИ БУКВИ !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron