начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

А 1 - М ТЕЛ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот nseizova » 28 Апр 2020, 08:35

Здравейте,
С пожелания за успешен ден и хубава седмица!
Искам да ви попитам следното:
Напускам помещение,което съм държала под наем-налага се поради създалата се пандемична обстановка.
В него имам договор за кабелна тв и интернет с великите А1. Те ми обясниха,че ако прекъсна договора ще се
наложи да им платя 2 или 3 месеца обезщетение и сумите по всички отстъпки до края на срока на договора.
Аз на това му викам живо изнудване и подигравка.Дай на фалиралия да му извадим и зъбите може да ни
свършат някаква работа.
В пред вид създалата се обстановка имам ли някакви права в случая и мога ли да отърва положението?
Благодаря много!
nseizova
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Фев 2013, 12:30

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот jzschrstsprstr » 28 Апр 2020, 11:10

Аз намерих тази спогодба между Мобилтел и КЗП:
https://kzp.bg/data/content/u/9/upload/ ... 20Mtel.pdf

Клаузата им за неустойка в договора Ви предполагам е дословно същата... Забележете, че и размерът на неустойката се изчислява по стандартния размер на месечните абонаментните такси.

Мислех си, ако се твърди все пак, че е прекомерна или неравноправна, то стойността на договора сигурно също ще се изчислява по стандартния размер на месечните абонаментни такси (а не със отстъпката) и ще излезе, че неустойката не е чак толкова висока в сравнение с тази стойност...

п.п. Хитро е. Вместо да предлагат примерно 20 лв. месечна абонаментна такса, те предлагат такса от 40 лв., но ако сключите двугодишен договор, то пак ще си плащате 20 лв. Какво значение има, нали? Добре, че е КЗП...

Някой колега да се включи?
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Апр 2020, 12:40

Аз бих прегледал Общите условия - които сте подписали. Теоретично има понятие "форсмажор", което е абсолютно съвпадение на сегашната ситуация.

Форс-мажорът - се свързва с "Клауза рес сик стандибус", на латински - Clausula res sic standibus, тоест академично казано, при форсмажор се променя и златното правило при задълженията - тоест валутната гимнастика - ако ти дължат пари в една валута и тя се обезцени - имаш възможност да искаш златният еквивалент - тоест при хипер-инфлация - ако трябва да получиш 10 000 лева, но те са - вече просто едни хартийки, то можеш искаш еквавилент - тоест да ти се върнат по същество същите.

Отвлякох се нарочно от темата, тъй като - акцентирам върху - форсмажора, а това дава странична правна светлина, знам че много сложно се изказвам.

Пуснете просто една заявка, това е като лакмус, за да знаем - а впрочем - изобщо не се занимавайте с тези гадинки, знаете ли басня какво е - това е кратка мъдрост - та - Лисицата имала бълхи по цялото тяло, излязла на реката и се потопила като оставила единствено нослето си над водата - за да диша, бълхите - съответно - се събрали на нослето на лисицата и - тя просто - се гмурнала и по този начин се пречистила от бълхите.

К`ви ги говоря и аз - пуснете заявка за разсрочване или нещо от сорта. Война с тези - не може спечелите - не се сещам за продуктивен вариант и не мога да дам съвет, щото ще затънете.

Аз парите като адвокат - ще Ви взема - ма не искам да се превръщам в мошеник. Според мен Комисията защита потребителите си е на мястото.

Аз съм повече объркан - като професионален адвокат - в ситуацията, законите са толкова изплескани на паркета един вид, че - аз не мога да Ви кажа аз.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот jzschrstsprstr » 28 Апр 2020, 12:44

Има и "стопанска непоносимост", но едно дело сигурно ще излезе по-скъпо от неустойката. Поне за момента.
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот jhoro » 29 Апр 2020, 13:50

nseizova написа:Напускам помещение,което съм държала под наем-налага се поради създалата се пандемична обстановка.
В него имам договор за кабелна тв и интернет с великите А1.

А защо просто не смените адреса?
Такса смяна на адрес за фиксирани услуги - 19,99 лв.
Цени на допълнителни услуги, предлагани от А1

Така - пак ще плащате, но и ще ползвате платеното.
Последна промяна jhoro на 29 Апр 2020, 16:46, променена общо 1 път
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот ivan_lawyer » 29 Апр 2020, 16:27

Тя иска да прекъсне услугата.
Явно, че е някакво изнудване от М-тел.
Доста са брутални във всичко, аз примерно избягах Глобул.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: А 1 - М ТЕЛ

Мнениеот jhoro » 29 Апр 2020, 16:51

ivan_lawyer написа:Тя иска да прекъсне услугата.
Явно, че е някакво изнудване от М-тел.
Доста са брутални във всичко, аз примерно избягах Глобул.

Това е ясно - прекъсване на услугата преди изтичане срока на договора!
Затова си има клаузи в същия този договор. Които трябва да се спазват - никой не ви е държал ръката, когато сте подписвали.
Предложих взаимноизгодно решение - не, че не съм поставял подобни юридически субекти в „цунгцванг“!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron