начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот vivian20 » 18 Яну 2021, 20:20

Здравейте,
имам изтеглен заем от банка, който не съм обслужвала. Получих писмо от частен съдия изпълнител на стария ми адрес по ЛК. Водя се на друг адрес, Ноо, аз в момента съм в чужбина. Имам 2 деца. Ще звънна на въпросното ЧСИ за сдоговаряне на месечни вноски.
Та, въпросите ми са: (работя на 6 часов договор),
1. Ще изисква ли запор над заплатата ми?
2. Може ли да принуди моите родители да плащат (като, те не са длъжни да се притесняват за моите грешки и дългове).
Аз нямам имущество в България, а в чужбина половин неизплатен апартамент (50/50 с моя приятел).
3. Да се свържа ли с адвокат?
vivian20
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2021, 20:14

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот nikodim77 » 18 Яну 2021, 21:23

Здравейте,
Ще започна от отговор на последния Ви въпрос, който отговор е категоричен, - ДА!!!
На въпрос -2, не, не може да ги принуди!
На въпрос -1, зависи от няколко обстоятелства включително и от текста на съобщението, което сте получили, което на свой ред препраща отново към въпрос (отговор) – 3!
По отношение на това:
Ще звънна на въпросното ЧСИ за сдоговаряне на месечни вноски...

Не Ви съветвам да предприемате тази крачка преди да реализирате съвета за среща с адвокат!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот vivian20 » 18 Яну 2021, 23:24

Благодаря за отговора.
Обмислям да се свържа с адвокат от България. Не съм от много голям град и малко ме притеснява да не излязят познати с ЧСИ-то. Нямам никакви познати адвокати или информация. Ако се свържа с адвокат от друг град, дали ще има по-голяма такса?
Благодаря предварително.
vivian20
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Яну 2021, 20:14

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот todorst » 09 Фев 2021, 21:34

Провери как стоят нещата по приетата абсолютна давност.
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Уведомление от Частен Съдия Изпълнител

Мнениеот jhoro » 09 Фев 2021, 21:45

vivian20 написа:Но, аз в момента съм в чужбина.
Та, въпросите ми са: (работя на 6 часов договор),
Ще изисква ли запор над заплатата ми?

Не стана ясно, тази заплата и работа - по договор с българска фирма ли е и в българска банка ли се изплаща?
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron