начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Търся адвокат в Бургас с „заплащане на резултат“ (4500 USD).

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Търся адвокат в Бургас с „заплащане на резултат“ (4500 USD).

Мнениеот sin_city » 02 Фев 2021, 20:00

Факт е, че банката ме съди (ипотечни плащания). Делото първоначално беше губещо. Ще бъде назначен счетоводен експерт, който ще изчисли размера на дълга.

Ще изчисли приблизително правилно. В този случай банката ще ми начисли приблизително 15 000 лева, едва ли повече.

1. От моя страна е предявен насрещен иск за обявяване на ипотечния договор за недействителен. Споразумението е сключено през 2007 г. в щатски долари. Лихва е «плаващ».

През това време излезе Регламентът на ЕС (2016/11) от 08.08.2016 г. Всички, които бяха в левове и евро, бяха преведени в „БДИФ“. Но тези, които бяха в щатски долари, бяха забравени за тях. Вярвам, че в резултат на това договорът стана нищожен.

Подадох насрещен иск. Но не знам дали насрещният иск е бил приет от съда. Не съм платил на държавата. мито, тъй като нямам пари. Помолих съда да приложи параграф „С“ от раздел. 3 Закони за державна такса.

Считам, че имам основания (споразумение за правна помощ между СССР и Народна република България) от 19.02.1975 г. Член 42.

Това е съмнителна перспектива (че съдът ще освободи от такса). Написах обаче, че не изисквам прилагането на последици, а в случая и неимуществен иск. Вероятно мога да платя таксата за неимуществен характер.

В невероятния случай, ако съдът уважи насрещния иск, банката вероятно ще ми дължи приблизително същата сума (9000 USD).

Факт е, че теглих заем за 27 хиляди долара. USD и са платили приблизително 36 хиляди USD за 9 години.

2. Търся адвокат в Бургас, който може:

а) Накарайте съда да приеме насрещния иск за производство. Или чрез освобождаване от такса (клауза "С", част 3 от Закона за державна такса), или чрез заплащане на такса за вземания от неимуществен характер (мога да платя това).

б) Спечелете насрещен иск.

3. Мога да предложа само “заплащане на резултат” в размер на 50% от спечеленото. Под спечелени имам предвид последиците от реституцията, а именно половината от сумите, които съм надплатил за 9 години (колко съм платил - колко съм взел). Както пиша по-горе, това е около 9 хиляди долара. САЩ (50% = 4500)
Делото в Окръжен съд Бургас.

4. Уви, без аванс.
sin_city
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Фев 2021, 19:53

Re: Търся адвокат в Бургас с „заплащане на резултат“ (4500 U

Мнениеот ivanov_p » 02 Фев 2021, 20:31

Вие най-добре отидете при адвокат за да провери дали ипотеката е подновена, а делото ще завърши според експертизата. С или без договор на вас са ви преведени пари и дължите връщането им, това трябва да сторите дори договорът да е нищожен - вие връщате парите, банката - вдига ипотеката на имота. Друг вариант е отсега да търсите купувач на имота за да не го продадат за малко пари.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Търся адвокат в Бургас с „заплащане на резултат“ (4500 U

Мнениеот jhoro » 02 Фев 2021, 23:02

Здравейте! По принцип - без да коментирам по същество.
Аз също искам да видя „адвокат със заплащане на резултат“ в България, но не вярвам!
ivanov_p написа:Друг вариант е отсега да търсите купувач на имота за да не го продадат за малко пари.

Потенциалните купувачи, на имот с възбрана - рядко са щедри!
Всеки знае, че „бос се оправя в тръните, а болен - на легло. Че няма къде да бягат!”
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Търся адвокат в Бургас с „заплащане на резултат“ (4500 U

Мнениеот todorst » 09 Фев 2021, 21:19

В много професии и дейности се заплаща при резултат. При адвокат не е така. Защото съдът решава! И няма експерт, който да прецени дали адвокатът е направил всичко необходимо. На втора, трета инстанция обжалваш съдебните решения, а не действията на адвоката.
Има ли такава практика : губя делото и завеждам иск срещу адвоката ?

Дали затова наричат тази професия СВОБОДНА ?

Господина обещава хонорар 4500 долара. Поемам с авансово 2250 долара. При положителен резултат -остатъка 2250 щатски долара. При загуба не получавам остатъка.
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron