начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Грешно написана дата във фиш от служител на реда

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Грешно написана дата във фиш от служител на реда

Мнениеот adronic » 04 Фев 2021, 17:03

Здравейте!

Току що ми бе написан фиш за нарушаване на правилата за движение като пешеходец. Само дето нарушението се случва в бъдещето на дата 24-ти февруари. Така пише във фиша. Явно полицаят има ясновидски способности и е провидял, че тогава ще се случи нарушение. Въпросът ми е следният: валиден ли е фишът, след като датата е грешно изписана от самия служител на реда? И какво следва да се случи? Какво би трябвало да направя аз сега по този казус?

Благодаря Ви предварително за отделеното време.
adronic
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2021, 16:51

Re: Грешно написана дата във фиш от служител на реда

Мнениеот kpts_ » 04 Фев 2021, 17:47

Трябва да платите глобата.
Освен ако оспорвате нарушението.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Грешно написана дата във фиш от служител на реда

Мнениеот jhoro » 04 Фев 2021, 18:07

adronic написа:Току що ми бе написан фиш за нарушаване на правилата за движение като пешеходец. Само дето нарушението се случва в бъдещето на дата 24-ти февруари. Така пише във фиша. Явно полицаят има ясновидски способности и е провидял, че тогава ще се случи нарушение.

Здравейте!
Подразбирам, че визирате хипотезата на
Чл. 186. (1) За административни нарушения, които са установени в момента на извършването им и за които не е предвидено наказание лишаване от право да управлява моторно превозно средство или отнемане на контролни точки, на мястото на нарушението може да бъде наложена с фиш глоба или в минималния размер, или в размера, посочен в административнонаказателната разпоредба за съответното нарушение. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа следните данни: за самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за мястото и времето на нарушението; за моторното превозно средство, с което е извършено нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата, срока, сметката и начините за доброволното и заплащане. Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата. Образецът на бланката на фиша се утвърждава от министъра на вътрешните работи и указанията в нея са на български и английски език.

Не знам, дали „полицаят има ясновидски способности“ - но Вашите способности са „по-яки“. Полицая е предвидил, какво ще се случи, а Вие - сте пътували във времето, за да подпишете фиша!

По-сериозно казано: Тези фишове са от кочан - „прономерован и прошнурован“. Много лесно може да се провери, кога са издадени предишния и следващия (по номер) фишове.
Ако бяхте оспорите този фиш - да откажете да подпишете - щеше да следват АУАН, НП и евентуално - съдебно обжалване. Тогава - при разпита на свидетелите - сгрешеното число щеше да се приеме за очевидна фактическа грешка.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Грешно написана дата във фиш от служител на реда

Мнениеот todorst » 09 Фев 2021, 21:00

Тези казуси са класически! Според мен извода е НЕ ПОДПИСВАЙ ! Нека следва АУ .. и т. н. Оспорваш : на тази дата и час не съм бил на това място. Нека полицая пред съда да доказва,че е сбъркал. Има жадни журналисти, има Съдебен спор- ще стане майтап !
В други случаи ,напр. Заповед на Кмета с явна фактическа грешка по парагр. 4- не се приема за такава, създават се конкуриращи се права, но не съдиш Кмета, а конкурента. Е, та нали е явна фактическата грешка?
todorst
Потребител
 
Мнения: 622
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта


cron