начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отговорност на Държавата при оттеглен акт от НЕЛК

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отговорност на Държавата при оттеглен акт от НЕЛК

Мнениеот shekila » 12 Фев 2021, 12:12

Колеги, моля за съвет.
Имам казус с една дама, която почти три години е прехвърляна между институциите ТЕЛК и НЕЛК с единствената цел да се откаже от правата си.
До 2018г. е имала ТЕЛК с 54% ТНР.
След което с последващо преосвидетелстване през май 2018г. с ТЕЛК решение получава 40%.
Същото е обжалвано пред НЕЛК, който връща на ТЕЛК с указания. Последва ново ТЕЛК решение и отново обжалване пред НЕЛК, отново указания и връщане на ТЕЛК и тн. до преди 2 месеца, когато дамата се свърза с мен и обжалвахме поредното НЕЛК решение.
В деня на съдебното заседание се получи молба от НЕЛК, че същия на осн. чл. 156 от АПК, оттегля решението си и на осн. ял. 159 от АПК съдът прекрати делото.
Отново чакане, отново решение, което навярно отново ще жалим, а жената е без стотинка трета година, с прекратени здравни права, никакво медицинско обслужване, въпреки тежкото си здравословно състояние.

Честно да ви кажа не знам какво да правя, освен да заведа дело по ЗОДОВ.
Обаче по този закон мога да осъдя държавата само при обявен незаконосъобразен акт, а такъв няма, защото НЕЛК много хитро се измъкна като си оттегли решението. Няма акт, няма отговорност !!!! Що за правосъдие, а?
Мога ли да се позова на незаконосъобразни действия/бездействия на ТЕЛК и НЕЛК, но как да ги докажа тези действия и изобщо има ли такъв вариант за административен орган?
До колкото чета само органите на съдебното производство носят отговорност за действия и бездействия, административните само при незаконосъобразни актове.

Ако някой се е занимавал с подобен род казуси моля да сподели, защото ми се струва супер нагло и несправедливо подобно поведение от страна на държавна институция!
shekila
Младши потребител
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Окт 2006, 13:24

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron