начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Рекламация на телефон

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Рекламация на телефон

Мнениеот milen101 » 15 Фев 2021, 15:33

Подарих телефон на мой познат. В рамките на гаранционния срок, обаче, се появи дефект. Рекламацията не беше уважена от мобилния оператор. Правата могат да бъдат търсени само по съдебен ред. Въпросът е аз ли следва да заведа делото като формален собственик на устройството по документи, или това може да направи човека, който реално ползва телефона като заинтересована страна?
milen101
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2011, 23:39

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот jhoro » 15 Фев 2021, 18:44

Здравейте!
Вие сте закупили вещта и същата е фактурирана на Ваше име. Значи - Вие сте пълноправен (а не формален) собственик. Иска ще е от ваше име.
Третото лице е само ползвател.

Ако сте искали другия да е собственик - трябвало е, фактурата да е на негово име, а Вие само да платите.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот nikodim77 » 16 Фев 2021, 14:23

Уважаеми милен101,
Преди всичко, опитахте ли всички защитни механизми, (КЗП, писмено изявление до оператора и т.н.)?
Но да, по отношение на съдебна „битка” правен интерес за завеждане на дело има лице, владеещо вещта (телефона) на валидно правно основание. Това е така, защото в закона е записано, че никой не може да предявява от свое име чужди права пред съд. Такова основание е договорът за дарение, който във вашият случай е неформален – устен, вещта е предадена, което едно от изискванията в ЗЗД за валидно осъществено дарение. Считам, че няма пречка Вашият близък, комуто сте дарили телефона, да потърси съдебна защита. В крайна сметка, вероятно Вие винаги бихте свидетелствали, че сте осъществили актът – дарение.
Всъщност, да не би отказът от приемане на рекламацията да е с мотив, че не е предявен от собственика? Защото ако е така, то този отказ е незаконосъобразен в случай, че са представени при рекламацията изискуемите придружаващи бумащини (гар. карта, кас. бел и т.н.)

Не обръщайте особено внимание на най-изявния и с дълбоки познания в правната материя – „юрист” Жоро. Той си е доказан форумен трол.
Жорко, значи по твоята логика, ако си купувам телефон днес, ще е добре да погледна кристалната сфера та да узная, дали пък ще реша да ти го подаря след няколко месеца, и да поискам фактурата да е на твое име, а?!? Попрочети малко… не, много попрочети, какво е, формален и неформален, и пълноправен с кое се връзва!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот jhoro » 16 Фев 2021, 15:25

Никодиме - айде, спри да се изявяваш, като „петото колело на каруцата“!
Точно за мобилните оператори говорим. На мое име има няколко договора за услуги - абонаментни и предплатени. И никой друг, освен мен, не може да контактува с оператора!
Нищо, че конкретния номер, се ползва от трето лице. Титуляр съм аз!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот nikodim77 » 16 Фев 2021, 20:15

Жоренце!, Ама колко си весел само, и как се пънеш, и ембицилстваш…!!!
Не ми давай тон, като кое колело, от коя каруца да се изявявам!!! На теб аз и още доста участници във форума ти говорят същото, че и да вземеш даже да се разкараш, но ти най нагло - нахално и безочливо продължаваш да спамиш по темите.
Титуляр може да си ти, но контактуването с оператора може при определени случаи да става и от трети лица! Аз лично съм, предявявал рекламация за таблет пред един от операторите, като техният представител ме попита само какъв съм на титуляра и вписа, че рекламацията е предявена от мен. В документа бяха всички данни на титуляра плюс моите имена и телефонен номер. След две седмици пак аз получих таблета. Не ми е искано пълномощно или друг начин за удостоверяване на основанието за предявената рекламация!!! Втори случай: Мой номер, чиито титуляр бях аз беше прехвърлен необезпокоявано от трето лице към друг оператор. И тук без пълномощно! Да, при последния случай мислех да отправя претенции към оператора, но махнах с ръка…
Предупреждавал съм те! Не се е*авай с мен!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот jhoro » 16 Фев 2021, 21:07

nikodim77 написа:Предупреждавал съм те! Не се е*авай с мен!!!

Защо? Курназ си, ама ... онлайн!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот nikodim77 » 16 Фев 2021, 23:28

Онлайн…?!? Да Жоро! Изключително съм любопитен, как би се държал при среща на живо!!!? Дали би бил така нагъл, нахален, с този си изказ, въобще това, което наричаш курназ!
От моя страна имаш положително мнение за една среща, а доколкото си спомням и друг от форума искаше такава с теб. Ако имаш някакви страхове за неприятна среща с някого другиго от форума, то пиши ми на лични – къде и кога! Именно ти си курназ онлайн, мислейки си, че скрит зад някакъв профил си неоткриваем. Е, Жоре, дълбоко грешиш. Тук публично не, но на лични мога да ти посоча колко си „неоткриваем” (макар да не заслужаваш да е на лични, а да те изтипосам публично…!).
Че даже имаш наглостта и арогантността да ме питаш "защо"!?! Отново, мислейки, че си недосегаем... мишок такъв!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот milen101 » 22 Фев 2021, 23:28

А в съда как ще докажа дарението: устно или трябва да оформим акт за дарение, който дареният следва да представи?
milen101
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2011, 23:39

Re: Рекламация на телефон

Мнениеот nikodim77 » 23 Фев 2021, 00:11

Уважаеми милен101,
Питате, как Вие ще доказвате дарението в съда. В крайна сметка искът от Ваше име ли ще е или от името на приятеля Ви (дарения)?!? Ако е от Ваше име, не виждам смисъл да доказвате дарение. Телефонът е Ваш (на Ваше име), искът си е Ваш! В случай, че приятелят Ви заведе иска, то той ще следва да доказва (по-скоро само да спомене в ИМ) на какво основание притежава телефона, и да разказва сагата по рекламацията на същия, защото претенцията явно ще е отказът от уважаване на рекламацията. Ако съдът евентуално се заинтересува, Вие ще можете да свидетелствате, че сте дарил процесния телефон. Не, акт на дарение (договор) не е необходим, след като телефонът е предаден и е доказуемо. Ако все пак оформяте акт на дарение, то последният ще трябва да е и с нотариална заверка на подписите.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron