начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на договор с ЧЕЗ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на договор с ЧЕЗ

Мнениеот theman2 » 06 Май 2021, 11:43

Здравейте,

След като в края на 2020г всеки можеше да избира кой да му е доставчика на електроенергия, онзи ден при опит за прехвърляне на партидата ми (към нов собственик - наша фирма) ми казаха че трябва да имам стключен договор за покупко продажба на ел енергия. Предложиха ми офертата си - 158,97лв на МВтч. дневна и 132.87 нощна

Без изобщо да разбирам какво правя и без да имам време да прочета договора (след като съм чакал на опашка 3 часа) - подписах, само и само да мога да сменя партидата и да се махам от там.

И това ми беше грешката. Цените са доста по високи от досегашните ми (129лв дневна без ддс и 99лв нощна без ддс).
Офертните им цени не пише дали са с ДДС или без, и вероятно са без и това прави разликата чудовищна.

От ЧЕЗ ми обясниха че подаването на новата енергия започва от 1ви юни 2021 (т.е. след 3 седмици и половина)
След като внимателно прочетох договора - видях клауза в графата с неустойките, според която ще платя само 250лв ако го прекратя едностранно, преди да е започнало изпълнението на договора.

Въпросът ми е - възможно ли е това, понеще в чл. 18, ал1, точка 2 - сякаш нямам право да го прекратявам тогава (прекратяването влиза в сила следващия месец след един месец след получаването на предизвестието ми).
Според чл 18, ал1, точка 2 - сякаш че прекратяването преди започване на изпълнението не е възможно.
Моля за съвет какво мога да направя.
Благодаря!


Чл. 15
(1) При прекратяване на Договора на основание чл. 18, ал. 1, т.2 от Договора, преди да е изтекъл срока от 12 / дванадесет/ месеца счутано от датата на първата доставка по Договора или без да е спазен срокът на предизвестието по съответната точка, прекратяващата страна дължи на другата неустойка за всеки ден от неспазения срок в размер на произведението на договорната цена, приложима към момента на прекратяването, и среднодневната консумация на електическа енергия на КУПУВАЧА през периода на изпълнението на договора.
(2) Ако прекратяването на Договора от КУПУВАЧА по чк. 18, ал. 1, т.2 от Договора е настъпило преди започването на неговото изпълнение, то КУПУВАЧЪТ дължи на ПРОДАВАЧА неустойка в размер на 250 лева, която обезщетява разноските на ПРОДАВАЧА за изпълнението на задължението му по чл. 5, ал 1 и 2 от Договора

Чл. 18
(1) Освен на основанията, посочени другаде в този Договор, той може да бъде прекратен и в следните случаи:
1. по взаимно съгласие на Страните
2. едностранно от всяка от Страните с писмено предизвестие до другата Страна, като прекратяването настъпва на 1во число на календарния месец, следващ непосредствено месеца, в който изтичат 1(един) месец от получаването на предизвестието, но не по-рано от 12 месеца счутано от датата на първата доставка по Договора
..
theman2
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2014, 00:05

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron