начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот doondie » 09 Юли 2021, 11:33

Откога сайтът обслужва политически партии, конкретно ДБ? Това ли ви е обективното новинарство? Колкото и да представяте посещенията на сайта като „доверие” от страна на потребителите, подобни политически мотивирани новини доказват обратното - че не може да ви се вярва за безпристрастност, обективност и независимост.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот admin » 09 Юли 2021, 12:55

Все едно да обвините в необективност телевизии, вестници и всички др. медии, които ежедневно и ежечасно дават трибуна на предизборната кампания :)

Първо - материалите са изрично обозначени и с текст, и с графичен символ, че не представляват част от стандартното редакционно съдържание.
Второ - обективност е точно това. Публикувани са три материала, като и трите са към различни политически сили.
Трето - ако обслужвахме някоя политическа сила, щяхме да го правим постоянно. А не с един материал три дена преди изборите. Голямо "обслужване", няма що :D

И ако след тези три материала посещенията ни намалеят, ще Ви повярваме. Засега се увеличават :)
admin
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2002, 20:56

Re: Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот nikodim77 » 09 Юли 2021, 13:31

Уважаеми doondie,
Разбирам, че вероятно не симпатизирате на посочената партийна структура, но това не предполага да сочите на един публичен сайт - медия, как да се издържа и какво да представя на потребителите си. Този сайт се издържа от реклами и платени публикации, за да може такива като Вас и мен да пишем безплатно своите словоизлияния. Да, наистина въпросната партийна изява е в новинарския раздел на сайта, но е явно, ясно и коректно обозначена с надпис на жълт (видим) фон, че се отнася до „предизборна кампания 2021”. Преди да зададете въпросите си към сайта (наричам въпроси, а не критика, с оглед запазване на добрия тон) зададохте ли същите и към телевизията „майка” – БНТ?!? Техните новинарски емисии завършват именно с предизборна кампания 2021.

пп. Не съм оторизиран да давам отговор от името на администраторите на сайта, за което моля да бъда извинен, както от питащия - doondie, така и от администраторите! Но предложих своето мнение на потребител, което мнение намирам за обективно и безпристрастно. Не съм политически обвързан (аполитичен съм).
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот doondie » 09 Юли 2021, 15:05

admin написа:Все едно да обвините в необективност телевизии, вестници и всички др. медии, които ежедневно и ежечасно дават трибуна на предизборната кампания
Не бих си губил времето да коментирам медии, нямащи претенция за обективност. Вие сте решили да предпочетете финансова облага вместо да се дистанцирате от политически послания и да запазите имиджа си. Приемам го. Ваше право е и очевидно не виждате нищо лошо в това.

Явно съм пропуснал другите 2 рекламни материала, но това не променя факта, че публикувате агитационен материал в новинарската секция 2 дни преди изборите. „Предизборна кампания 2021” не предполага, че статията е платено съобщение, а просто че е свързана с изборите. Определено можеше да се постараете повече. Съмнявам се, че само 3 политически субекта са изявили желание да публикуват агитационни материали. Можехте да направите отделна секция или най-малкото да посочите недвусмислено, че такива „новини” са реклама (чрез заглавието и банера, както и в самия текст). Аз лично се почувствах подведен да отворя „новината”. И в последствие разочарован.

nikodim77 написа:Разбирам, че вероятно не симпатизирате на посочената партийна структура, но това не предполага да сочите на един публичен сайт - медия, как да се издържа и какво да представя на потребителите си.
Действително не симпатизирам на въпросната политическа група, но щях да съм недоволен, която и друга да беше. Не казвам на сайта каква политика да води, а изразявам мнение. Тъй като коментарите към „новината” бяха забранени, реших да изразя възмущението си във форума.

За разлика от Лекс.бг, телевизията „майка” смятам, че е длъжна по закон да предоставя ефирно време на всички политически субекти, допуснати до участие с изборите. В случая сайтът е избрал да даде трибуна само на един (или на 3, по думите на администратора на форума) по неясни критерии.

И веднъж не съм видял анкета за нагласите на посетителите на сайта. Даже напротив - веднъж пратих обратна връзка по имейл и бях игнориран. Въпреки липсата на информация обаче активността се представя като оценка на дейността и качеството на новинарските материали в сайта - повече посещения —> повече доверие, което за мен не е реална оценка. Да не би посещенията на жълтите сайтове да са мерило за доверие в „сензациите” им? Не смятам.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот admin » 09 Юли 2021, 15:28

doondie написа:Не бих си губил времето да коментирам медии, нямащи претенция за обективност. Вие сте решили да предпочетете финансова облага вместо да се дистанцирате от политически послания и да запазите имиджа си. Приемам го. Ваше право е и очевидно не виждате нищо лошо в това.

Явно съм пропуснал другите 2 рекламни материала, но това не променя факта, че публикувате агитационен материал в новинарската секция 2 дни преди изборите. „Предизборна кампания 2021” не предполага, че статията е платено съобщение, а просто че е свързана с изборите. Определено можеше да се постараете повече. Съмнявам се, че само 3 политически субекта са изявили желание да публикуват агитационни материали. Можехте да направите отделна секция или най-малкото да посочите недвусмислено, че такива „новини” са реклама (чрез заглавието и банера, както и в самия текст). Аз лично се почувствах подведен да отворя „новината”. И в последствие разочарован.


Не посочваме конкретни други медии. Говори за всички, които публикуват политически материали, а те са доста близо до почти всички. Все някои от тях имат претенции за обективност. Или не?

Ясно - след като се пропуснали другите два материала, сте видели само един. Един. С цифри - 1.
От началото на годината в рубрика "Новини" има около 800 публикации. С думи - осемстотин. Сега се появява една (която виждате) и става голям проблем. Чудно и странно.
Ако етикетът в жълто и иконка за предизборна кампания не са достатъчно показателни за Вас, не знаем какво повече трябва да сложим. И винаги, ако не Ви е ясно, може да попитате. Но вие не питате. Вие ни обвинявате в Смъртен грях... Странно и чудно :D
admin
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Юни 2002, 20:56

Re: Политическа агитация в „новините” на lex.bg

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Юли 2021, 19:56

Ние се знаем в правните среди - и клюките даже, аз също съм правил някакви неща - разбира се - като малък, Сиела е приятна фирма - разбира се има някакви неразбории около някакъв софтуер - като прецедентно право без софтуер не можем, аз лично не симпатизирам на Маргарет Тачър и Роналд Рейгън - не са ми дали късче хляб, работя от 16 години, сега съм адвокат - а за кого ще гласувам, все тая, само и само да се махнат паразитите.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron